Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”

Erasmus + „MINT – Kits for Kids”

ERASMUS PLUS W ELEKTRONIKU ZAKOŃCZONY

3W ubiegłym tygodniu, w dniach 2-8 kwietnia 2017r., czteroosobowy zespół z ZSE w Bolesławcu wziął udział w spotkaniu kończącym dwuletni projekt „MINT – Kits for Kids” realizowany w ramach programu Erasmus+. Koordynator projektu - pani Izabela Zdunek-Głowacka - wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych - panem Mariuszem Potyszką - oraz uczniami klasy 3t – Dominikiem Olszowym i Jakubem Woźniakiem - spędzili tydzień w Ibbenbüren w Niemczech.

Czytaj więcej...

Trzecioklasiści ze szkoły podstawowej na zajęciach w ZSE

dsc 6714W ramach realizacji projektu Erasmus+ „MINT – Kits for Kids” po raz kolejny zaprosiliśmy do szkoły uczniów klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu wraz z wychowawczynią - panią Elżbietą Basińską.

Uczeń klasy 3t – Jakub Woźniak - zaprezentował zbudowane w ramach projektu urządzenie. Nasi uczniowie od rozpoczęcia projektu w 2015 r. pracowali nad stworzeniem oprogramowania pomagającego dzieciom w nauce prostej geometrii w sposób interaktywny. Polega ono na określeniu kształtu “widzianej” przez komputer rzeczy, rozpoznawaniu czterech podstawowych kolorów oraz “śledzeniu” współrzędnych obiektów.

Czytaj więcej...

Erasmus+ MINT Kits for Kids - Bułgaria 2016

amfiteatr

W dniach od 5 do 9 października uczniowie naszej szkoły - Ewa Będzińska, Wiktoria Jędryczka, Jakub Woźniak oraz Dominik Olszowy - biorący udział w projekcie MINT Kits for Kids - udali się z wizytą do bułgarskiego miasta Plovdiv.

Wyruszyliśmy w środę nad ranem. Po kilku krótkich przystankach zatrzymaliśmy się w przepięknym Budapeszcie. Przespacerowaliśmy się po mieście, podziwiając jego piękno, zjedliśmy kolację i – oczywiście - kupiliśmy pamiątki. Następnego dnia rano, po śniadaniu, wyruszyliśmy w dalszą drogę. Mijaliśmy niesamowite krajobrazy Serbii oraz Bułgarii, a pod koniec dnia dotarliśmy do hotelu.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSE w roli nauczycieli

1467197314 lb5zfzc

W dniach 15 – 18 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna – Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk”, który realizujemy od roku szkolnego 2015/2016.
Po pierwszym styczniowym spotkaniu wszystkich krajów uczestniczących w projekcie w czerwcu w naszej szkole ponownie gościli partnerzy z Niemiec, główny koordynator projektu „MINT – Kits for Kids”, pan Christian Schneider, i nauczyciel przedmiotów zawodowych ze szkoły partnerskiej w Ibbenbüren, Klaus Hinterding.

Czytaj więcej...

POSZERZAMY HORYZONTY – ERASMUS+ W SZEGED NA WĘGRZECH

RubikW dniach 10 – 16 kwietnia b.r. dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu (Izabela Zdunek-Głowacka, Marcin Woźniak) oraz dwóch uczniów klasy trzeciej o profilu technik informatyk (Łukasz Burdyna i Piotr Michalski) gościło w ramach projektu Erasmus+w położonym na południu Węgier Segedynie (Szeged).

Łącznie osiemnastu uczestników projektu „MINT – Kits for Kids” z Bułgarii, Niemiec, Włoch i Polski wzięło udział w tygodniowym, trzecim już spotkaniu projektowym.

Uczniowie wraz z opiekunami przez cztery dni brali udział w zajęciach w szkole. Po zwiedzeniu szkoły, prezentacji efektów dotychczasowej pracy, każdy kraj pracował nad swoim przydzielonym zadaniem. Urządzenia, nad którymi pracujemy mają pomagać rozbudzać zainteresowania techniczne wśród najmłodszych uczniów.

Czytaj więcej...

NOWY PROJEKT ERASMUS+ W ELEKTRONIKU

ZSE Erasmus1ODKRYWAMY ŚWIAT- MINT -Kits for Kids

 

W dniach 21 – 24 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ -  Akcja 2 – Edukacja Szkolna – Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk,  którego realizację rozpoczęliśmy we wrześniu 2015r. 

 

Czytaj więcej...

Realizacja nowego projektu w ramach programu ERASMUS+

erasmus  Rekrutacja 
 
Z przyjemnością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym

2015 / 2016 rozpoczynamy realizację nowego projektu

w ramach programu ERASMUS+

 

Po zakończonym poprzednim projekcie Comenius w 2014r. nasz koordynator – partner z Niemiec ponownie aplikował o dofinansowanie do kolejnego projektu.

Czytaj więcej...
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 578 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony