Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”Realizacja nowego projektu w ramach programu ERASMUS+

Realizacja nowego projektu w ramach programu ERASMUS+

erasmus  Rekrutacja 
 
Z przyjemnością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym

2015 / 2016 rozpoczynamy realizację nowego projektu

w ramach programu ERASMUS+

 

Po zakończonym poprzednim projekcie Comenius w 2014r. nasz koordynator – partner z Niemiec ponownie aplikował o dofinansowanie do kolejnego projektu.

 

26 sierpnia 2015r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała, że została zakończona ocena wniosków złożonych w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne - współpraca szkół w roku 2015 i nasz wniosek został zatwierdzony do realizacji.

Tytuł naszego projektu to: MINT – Kits for Kids. Naszymi partnerami będą szkoły z Bułgarii, Niemiec, Węgier i Włoch.

Głównym celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań techniką wśród uczniów od najmłodszych klas, zwłaszcza dziewcząt, ze względu na deficyty w zawodach technicznych na rynku europejskim.

Zadaniem zespołów będzie zaprojektowanie, napisanie oprogramowania oraz zbudowanie urządzenia multimedialnego (tytułowych zestawów dla dzieci), które umożliwią i ułatwią promowanie techniki wśród uczniów.

O tym, jakie zadania zostaną przydzielone do realizacji zespołowi z ZSE dowiedzą się nauczyciele Izabela Zdunek-Głowacka i Marcin Woźniak na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się we Włoszech jeszcze w tym miesiącu.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się w informacjami w gablocie szkolnej projektu Erasmus+ znajdującej się na parterze w budynku ZSE. Wkrótce rozpoczniemy również rekrutację do udziału w projekcie.

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony