Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”Uczniowie ZSE w roli nauczycieli

Uczniowie ZSE w roli nauczycieli

1467197314 lb5zfzc

W dniach 15 – 18 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna – Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk”, który realizujemy od roku szkolnego 2015/2016.
Po pierwszym styczniowym spotkaniu wszystkich krajów uczestniczących w projekcie w czerwcu w naszej szkole ponownie gościli partnerzy z Niemiec, główny koordynator projektu „MINT – Kits for Kids”, pan Christian Schneider, i nauczyciel przedmiotów zawodowych ze szkoły partnerskiej w Ibbenbüren, Klaus Hinterding.


Ponieważ głównym celem naszego projektu jest rozbudzanie zainteresowań technicznych wśród uczniów od najmłodszych klas, zaprosiliśmy do współpracy uczniów szkoły podstawowej. Zgodnie z myślą chińskiego filozofa Konfucjusza - „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż - zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - chcieliśmy zachęcić młodszych uczniów do rozwijania zainteresowań technicznych. Próbowaliśmy dotrzeć do nich poprzez wspólne „eksperymentowanie.”
16 czerwca br. zorganizowaliśmy w Zespole Szkół Elektronicznych spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej, na którym obecni byli również nasi niemieccy partnerzy, Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu z wychowawczynią, panią Elżbietą Basińską. Uczniowie ZSE z klas 2h, 2t i 3t biorący udział w projekcie wraz ze szkolnym koordynatorem projektu panią Izabelą Zdunek-Głowacką przygotowali proste doświadczenia fizyczne. Nasi mali goście pod opieką swoich starszych kolegów i koleżanek wykonywali doświadczenia, wykorzystując różne przedmioty, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym, t.j.: wodę, sodę, ocet, skrobię ziemniaczaną, balony czy monety.
Drugoklasiści z wielkim entuzjazmem przystąpili do wspólnego eksperymentowania. Wszyscy bardzo chętnie wykonywali doświadczenia. Wspólne zajęcia dostarczyły uczestnikom wielu emocji i dobrej zabawy.
Serdecznie dziękujemy uczniom ZSE, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania oraz pani Basińskiej, która wraz z wychowankami wzięła udział w tym niecodziennym spotkaniu.
Izabela Zdunek-Głowacka

1467197103 zxkezrc 1467197206 sleu3rm 1467197277 949apyv zdjecie.php 

1467197173 xvibyy4 1467197238 04prsgd

1467197314 lb5zfzc

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony