Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”Trzecioklasiści ze szkoły podstawowej na zajęciach w ZSE

Trzecioklasiści ze szkoły podstawowej na zajęciach w ZSE

dsc 6714W ramach realizacji projektu Erasmus+ „MINT – Kits for Kids” po raz kolejny zaprosiliśmy do szkoły uczniów klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu wraz z wychowawczynią - panią Elżbietą Basińską.

Uczeń klasy 3t – Jakub Woźniak - zaprezentował zbudowane w ramach projektu urządzenie. Nasi uczniowie od rozpoczęcia projektu w 2015 r. pracowali nad stworzeniem oprogramowania pomagającego dzieciom w nauce prostej geometrii w sposób interaktywny. Polega ono na określeniu kształtu “widzianej” przez komputer rzeczy, rozpoznawaniu czterech podstawowych kolorów oraz “śledzeniu” współrzędnych obiektów.

 

Trzecioklasiści pokazywali do kamery wydrukowane figury geometryczne, rysowali też własne figury, które były rozpoznawane i podpisywane przez oprogramowanie.

Po prezentacji urządzenia zaprosiliśmy gości do wykonania prostych doświadczeń wspólnie z uczniami ZSE. Tym razem tematem doświadczeń była elektryczność.

Wytwarzaliśmy m.in. pole magnetyczne, które namagnesowało gwóźdź i przyciągało szpilki. Uczniowie sprawdzali też przewodzenie prądu, wykorzystując prąd z baterii. Trzecioklasistom szczególnie spodobało się wytwarzanie z cytryn prądu, który zasilał żarówkę.

Wspólne eksperymentowanie ma na celu rozbudzanie w uczniach chęci do nauki poprzez beztroską zabawę. Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci zdobywają podstawowe umiejętności techniczne, a przede wszystkim rozbudzają swoje pasje i ciekawość poznania otaczającego ich świata.

Serdecznie dziękujemy uczniom ZSE, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania, oraz uczniom klasy 3b i wychowawczyni za udział zajęciach.

Izabela Zdunek-Głowacka

KOMISJA EUROPEJSKA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚCI ARTYKUŁU

Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...
Mint KITS for K...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony