Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”POSZERZAMY HORYZONTY – ERASMUS+ W SZEGED NA WĘGRZECH

POSZERZAMY HORYZONTY – ERASMUS+ W SZEGED NA WĘGRZECH

RubikW dniach 10 – 16 kwietnia b.r. dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu (Izabela Zdunek-Głowacka, Marcin Woźniak) oraz dwóch uczniów klasy trzeciej o profilu technik informatyk (Łukasz Burdyna i Piotr Michalski) gościło w ramach projektu Erasmus+w położonym na południu Węgier Segedynie (Szeged).

Łącznie osiemnastu uczestników projektu „MINT – Kits for Kids” z Bułgarii, Niemiec, Włoch i Polski wzięło udział w tygodniowym, trzecim już spotkaniu projektowym.

Uczniowie wraz z opiekunami przez cztery dni brali udział w zajęciach w szkole. Po zwiedzeniu szkoły, prezentacji efektów dotychczasowej pracy, każdy kraj pracował nad swoim przydzielonym zadaniem. Urządzenia, nad którymi pracujemy mają pomagać rozbudzać zainteresowania techniczne wśród najmłodszych uczniów.

 

Uczniowie ZSE biorący udział w programie pracują nad stworzeniem oprogramowania pomagającego dzieciom w nauce prostej geometrii w sposób interaktywny. Używają języka programowania C++, darmowej biblioteki OpenCV, służącej do przetwarzania obrazów, ruchów oraz innych elementów związanych z perspektywą i rozszerzoną rzeczywistością, oraz rozproszonego systemu kontroli wersji Git VCS. Dzieci za pomocą gestów rozpoznawanych przez program mają narysować pewną figurę geometryczną, którą następnie oprogramowanie rozpozna i w zależności od wyniku nagrodzi, lub poprosi o ponowne narysowanie kształtu. Dodatkowo pod uwagę brane są różne scenariusze w postaci konkursów, zawodów oraz innych interaktywnych zabaw. Całość ma na celu rozbudzić w uczniach chęć do nauki poprzez beztroską zabawę.

Zespół z Bułgarii opracował już logo, które zostało zaakceptowane na styczniowym spotkaniu w Bolesławcu.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji w czasie trwania spotkania. W przerwach między zajęciami uczniowie brali udział w quizie sprawdzającym znajomość z zakresu historii, kultury i geografii Węgier, wykonywali doświadczenia fizyczne wspólnie z węgierskimi kolegami oraz układali kostkę Rubika.

Popołudniami zwiedzaliśmy Szeged, hutę szkła, sąsiadującą z Węgrami Serbię, korzystaliśmy z kąpieli na basenach termalnych, które są popularną atrakcją wśród turystów. Czwartkowe popołudnie spędziliśmy na pikniku w stadninie koni, gdzie mieliśmy okazję do konnej przejażdżki oraz degustowania tradycyjnej węgierskiej zupy gulaszowej.

W przedostatni dzień naszego pobytu gospodarze zaplanowali dla wszystkich uczestników spotkania wycieczkę do Budapesztu, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki, t.j. Most Łańcuchowy, Plac Bohaterów czy Wzgórze Gellerta.

„Cały projekt pozwala rozszerzyć horyzonty, uświadomić sobie, że nie jesteśmy zamknięci, ograniczeni poprzez to skąd pochodzimy. Wyjazd pozwolił spotkać się z uczniami z innych krajów o podobnych zainteresowaniach, wykorzystać naukę języków obcych w praktyczny sposób, a także spojrzeć na pewne trudności w projektach z innego, innowacyjnego punktu widzenia” ~ Łukaz Burdyna.

sporządzili:

Łukasz Burdyna, Piotr Michalski, Izabela Zdunek-Głowacka

KOMISJA EUROPEJSKA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚCI ARTYKUŁU

 

 

Budapeszt2 

Piknik

Stadnina

Stadnina2

Subotica- Serbia

Szeged - Erasmus

Targ

 

 

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony