Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”ERASMUS PLUS W ELEKTRONIKU ZAKOŃCZONY

ERASMUS PLUS W ELEKTRONIKU ZAKOŃCZONY

3W ubiegłym tygodniu, w dniach 2-8 kwietnia 2017r., czteroosobowy zespół z ZSE w Bolesławcu wziął udział w spotkaniu kończącym dwuletni projekt „MINT – Kits for Kids” realizowany w ramach programu Erasmus+. Koordynator projektu - pani Izabela Zdunek-Głowacka - wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych - panem Mariuszem Potyszką - oraz uczniami klasy 3t – Dominikiem Olszowym i Jakubem Woźniakiem - spędzili tydzień w Ibbenbüren w Niemczech.

Spotkanie miało na celu podsumowanie dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami partnerskimi z Polski, Bułgarii, Niemiec, Włoch, Węgier. Uczestnicy spotkania przywieźli tytułowe „zestawy” (Kits for Kids) i zaprezentowali je uczniom szkoły podstawowej podczas zajęć zorganizowanych w niemieckiej szkole. Ponadto mieliśmy okazję zaprezentować swoje kraje, miasta, szkoły oraz wszelkie podejmowane działania projektowe na uroczystej gali kończącej projekt. Po oficjalnej części, po przemówieniach koordynatora z Niemiec, burmistrza Ibbenbüren i zaproszonych gości prezentowaliśmy nasze stoiska oraz zbudowane urządzenia. Na spotkaniu obecni byli również młodsi uczniowie, którzy „testowali” nasze zestawy. Na naszym stoisku znajdowały się materiały informacyjne, tj. ulotki, broszurki, albumy o Bolesławcu i Dolnym Śląsku, informacje o szkole. Nie mogło zabraknąć, oczywiście, znanej uczestnikom projektu bolesławieckiej ceramiki.

Ponieważ głównym celem naszego projektu było rozbudzanie zainteresowań technicznych wśród uczniów od najmłodszych lat, zespoły zaprezentowały urządzenia interaktywne uczące poprzez zabawę. Polscy uczniowie napisali oprogramowanie do urządzenia, które rozpoznaje kształty figur geometrycznych. Goszczący na prezentacji uczniowie szkoły podstawowej mieli za zadanie narysować kilka figur, pokazać je do kamery, która następnie podpisywała poprawnie narysowane figury. Interaktywne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Łącząc naukę z zabawą, dzieci poznawały nowe urządzenia i rozwijały swoje zainteresowania z zakresu matematyki, informatyki, natury i techniki (MINT).

Organizatorzy spotkania zadbali również o organizację wolnego czasu. Po codziennych zajęciach w szkole mieliśmy okazję do zwiedzania okolic. Podziwialiśmy m.in. nowo wybudowaną filharmonię w Hamburgu, zwiedziliśmy port i stare miasto. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie zakładów tekstylnych oraz kopalni węgla na głębokości 1500 metrów.

Udział w projekcie dał nam wiele satysfakcji. Uczniowie mieli okazję do zdobywania nowych umiejętności, wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Ponadto poznawaliśmy kulturę, zabytki oraz kuchnię państw europejskich. Dzięki spotkaniom mieliśmy okazję porozumiewać się w języku angielskim i niemieckim w codziennych sytuacjach.

1
10
11
2
3
4
5
6
7
8
9

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony