Jesteś tutaj: HomeProjektyProjekt MKZ IIWycieczki zawodoznawcze

Teleinformatycy na wycieczce zawodoznawczej

P1070593-1Dnia 5.03 br. uczniowie klas 1E, 2E oraz 3E kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk wzięli udział w zawodoznawczej wycieczce do Wrocławia. 

Wycieczkę rozpoczęto od wizyty w fimie REC Global Research & Engineering Center Sp. z o.o., zajmującej się szeroko pojętą inżynierią oprogramowania w dziedzinie motoryzacji, telekomunkacji, telemetrii, zdalnego zarządzania, inteligentnych budynków, AGD, energetyki i wielu innych.
 

Czytaj więcej...

Smacznie, zdrowo, kolorowo podczas spotkania w Görlitz

dsc03638W tym roku szkolnym dzięki projektowi GESZKO kontynuujemy promocję zdrowego stylu życia. 11 grudnia 2013 r. odwiedziliśmy naszą szkołę partnerską Görlitz, a dokładniej klasę pani Christy Kaszycki. Niemieccy uczniowie przygotowali dla nas prawdziwą bombę witaminową w postaci owocowych i warzywnych koktajli. Mogliśmy się przekonać, jak smaczne i orzeźwiające są te łatwe w przygotowaniu napoje. Mimo że czasem ich kolor (zwłaszcza zielony budził najwięcej wątpliwości) nie od razu zachęcał do degustacji…

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSE odwiedzili firmę Michael Huber Polska oraz drukarnię ORTIS

dsc 0805Dnia 22.11.2013 r. uczniowie klas graficznych uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do dwóch firm poligraficznych - Michael Huber Polska (MHP) oraz Drukarnię Ortis. Wyjazd odbył się w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, a jego opiekunami byli nauczyciele: pani Elżbieta Niedźwiecka i pan Mariusz Potyszka oraz wicedyrektor pan Maciej Pronkiewicz.

Czytaj więcej...

Euro reklama Poznań - wycieczka zawodoznawcza

img 0229W dniach 21 - 24 maja w Poznaniu miały miejsce Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych, które były częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ponieważ tematyka targów była zgodna z kierunkiem kształcenia w ZSE zorganizowano wycieczkę, w której wzięli udział niektórzy uczniowie 1h oraz cała nasza klasa 2h pod opieką pana Mariusza Potyszki, Pan Marka Rosy i pani Małgorzaty Broszko-Sudół.

Wyjazd spod szkoły odbył się według planu, czyli 24 maja około godziny 6:30. Droga do Poznania z jednym postojem zajęła nam około 4 godzin, dzięki czemu w okolicach godziny 11:00 byliśmy już na miejscu. Po zakupieniu biletów udaliśmy się do wybranej hali i tam rozdzieliliśmy się, by każdy mógł zobaczyć jak najwięcej ciekawych stanowisk.
Czytaj więcej...

Uczniowie Elektronika zdobywają wiedzę na targach Expopower i Greenpower

16.12 piosik-14.jpgnormJuż po raz drugi (relacja z roku ubiegłego uczniowie ZSE uczestniczyli w poznańskich targach Greenpower i Expopower. 17 maja 2013 klasy 2F, 3E, 1G, 2G i 3G wyjechały do Poznania, aby oglądać najnowszy sprzęt i rozwiązania techniczne stosowane w branży elektrycznej. Bliźniacze targi Greenpower, odbywające się w tym samym czasie w sąsiednich halach ekspozycyjnych dotyczą odnawialnych źródeł energii, związanych z branżę elektryczną i energetyczną.Tematem tegorocznych targów były nowoczesne zastosowania sprzętu i rozwiązań technologicznych i technicznych na rynku energetycznym oraz produktów związanych z rynkiem energii odnawialnej. Na targach zorganizowano także konferencje przedstawicieli obu branż. Swoje produkty i nowoczesne rozwiązania prezentowały takie firmy jak Enea, tim!, ABB, OMICRON, EC Systems, Electronic Power and Market, Elko-Bis, EL-Puk, Hager Polo, JAD, Jean Mueller Polska, Kiev Rent, Kopos Elektro, Noark Elektric, Prüftechnik-Wibrem, czy ROSA i inne. Eksponowały one m.in. maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, zespoły urządzeń do sterowania i kontroli, systemy nadzoru nad infrastrukturą techniczną obiektów IT  akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, elementy oświetleniowe, produkty stosowane w budownictwie energetycznym, elementy związane z ochroną środowiska w energetyce (m.in. instalacje fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, nowe rozwiązania związane z zmniejszaniem poboru mocy, urządzenia służące do kompensacji mocy biernej pojemnościowej), urządzenia związane z przemysłem kolejowym oraz wiele innych. 

Czytaj więcej...

CEBIT Hannover 2013

20130309 095836

W dniu 09.03.2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowych targach informatyczno telekomunikacyjnych CEBIT Hannover 2013

Czytaj więcej...

Wycieczka do firmy Relpol

relpol25 stycznia 2013 r. uczniowie klasy 2E (technik elektryk) oraz 3F i 4E (technik elektronik) uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Podczas wycieczki odwiedziliśmy firmę branży elektrycznej RELPOL w Żarach (http://www.relpol.pl/pl) – znanego europejskiego producenta przekaźników, aparatury automatyki przemysłowej, styczników CRNI i systemów cyfrowych zabezpieczeń – CZIP. Opiekunami podczas wyjazdu byli: p. Maciej Pronkiewicz, p. Andrzej Mitek i p. Edward Jaślan.

 

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z wycieczki zawodoznawczej

Która odbyła się w dniu 12 października 2012 r. do firm produkcyjnych z branży elektrycznej, znajdujących się we Wrocławiu:

- Wago Elwag Sp. z .o.o

- Elektrotim S.A

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania firmy Wago Elwag - zakładu wytwarzającego elementy dla przemysłu elektrotechnicznego. WAGO jest wiodącym producentem komponentów elektrycznych i elektronicznych, w których zastosowano techniki zacisku sprężynowego. Podobna technologie wykorzystuje się przy wykonywaniu instalacji elektrycznych i produkcji szaf sterowniczych, oraz w ramach zajęć praktycznych w naszej szkole do łączenia elementów instalacji elektrycznych.

Czytaj więcej...

Targi Poznańskie GREENPOWER 2012

Dnia 10 Maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Targach Poznańskich GRENPOWER 2012. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas II E oraz I F. Wraz z opiekunami Joanną Wieczorkiewicz, Romualdem Symonowicz, Arturem Kirjończykiem. Wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego.

Czytaj więcej...

Wycieczka Toshiba i LG

Po raz kolejny dzięki projektowi Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej. 12 kwietnia 2012r. klasy IT i IIG wybrały się do Kobierzyc, aby z bliska przyjrzeć się strukturze organizacyjnej i procesowi produkcyjnemu w firmie LG Display i TOSHIBA.

Czytaj więcej...
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1228 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony