Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”Erasmus+ MINT Kits for Kids - Bułgaria 2016

Erasmus+ MINT Kits for Kids - Bułgaria 2016

amfiteatr

W dniach od 5 do 9 października uczniowie naszej szkoły - Ewa Będzińska, Wiktoria Jędryczka, Jakub Woźniak oraz Dominik Olszowy - biorący udział w projekcie MINT Kits for Kids - udali się z wizytą do bułgarskiego miasta Plovdiv.

Wyruszyliśmy w środę nad ranem. Po kilku krótkich przystankach zatrzymaliśmy się w przepięknym Budapeszcie. Przespacerowaliśmy się po mieście, podziwiając jego piękno, zjedliśmy kolację i – oczywiście - kupiliśmy pamiątki. Następnego dnia rano, po śniadaniu, wyruszyliśmy w dalszą drogę. Mijaliśmy niesamowite krajobrazy Serbii oraz Bułgarii, a pod koniec dnia dotarliśmy do hotelu.

Z samego rana w piątek odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu. Przedstawiciele krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu kolejno zaprezentowali postępy w pracy nad powierzonymi im zadaniami. Nasza grupa miała skoncentrować się na określeniu kształtu “widzianej” przez komputer rzeczy, rozpoznawaniu czterech podstawowych kolorów oraz “śledzeniu” współrzędnych obiektów. Przykładowym efektem naszej pracy było określenie, że żółta piłka znajduje się na współrzędnej (320,49).  W czasie spotkania poruszono również bardzo istotną kwestię dotyczącą korzyści, jakie wynikają z realizacji projektu. Niewątpliwie dzięki temu przedsięwzięciu dzieci zdobywają podstawowe umiejętności techniczne, a przede wszystkim rozbudzają swoje pasje i ciekawość poznania otaczającego ich świata.

Po spotkaniu zostaliśmy zaproszeni na zwiedzanie winnicy w pobliskim mieście Starossel oraz degustację 7 najlepszych, zdaniem właścicieli, win.

Po wycieczce do winnicy mieliśmy chwilę wolnego czasu, który wykorzystaliśmy na spacer po mieście, a wieczorem razem z pozostałymi uczestnikami projektu zjedliśmy kolację w jednej z bułgarskich restauracji.

Następnego dnia odbyło się drugie spotkanie. Omówione na nim zostały kwestie dotyczące przyszłości projektów – szczegółów na razie nie zdradzamy.  Kolejnym punktem programu naszej wizyty było zwiedzanie miasta Plovdiv – mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze obiekty w tej miejscowości. Poznane miejsca zachwyciły wszystkich. Później mieliśmy – oczywiście - czas wolny, który spędziliśmy na zakupach, a wieczorem, tak jak poprzednio, odbyła się wspólna kolacja w miłym lokalu. W niedzielę rano wyruszyliśmy w podróż powrotną i po ponad 20 godzinach drogi szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Wyjazd można zaliczyć do udanych - zwiedziliśmy nieznane nam zakątki Europy i poznaliśmy ciekawych ludzi.

Dziękujemy naszym opiekunom – pani Izabeli Zdunek-Głowackiej (koordynatorce projektu) i panu Krzysztofowi Wolskiemu!

Projekt nie jest jeszcze skończony i będziemy nad nim pracować, ale jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :)

Pozdrawiam, Wiktoria Jędryczka

Erasmus+ MINT K...
Erasmus+ MINT K...
Erasmus+ MINT K...
Erasmus+ MINT K...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony