Jesteś tutaj: HomeProjektyErasmus + „MINT – Kits for Kids”NOWY PROJEKT ERASMUS+ W ELEKTRONIKU

NOWY PROJEKT ERASMUS+ W ELEKTRONIKU

ZSE Erasmus1ODKRYWAMY ŚWIAT- MINT -Kits for Kids

 

W dniach 21 – 24 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ -  Akcja 2 – Edukacja Szkolna – Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk,  którego realizację rozpoczęliśmy we wrześniu 2015r. 

 

Po pierwszym spotkaniu organizacyjnym we wrześniu w Anconie we Włoszech tym razem naszej szkole przypadł zaszczyt goszczenia partnerów projektu. Odwiedziło nas trzynastu gości z Niemiec, Bułgarii, Węgier i Włoch.

Głównym celem naszego projektu pod nazwą „MINT – Kits for Kids” jest rozbudzanie zainteresowań techniką wśród uczniów od najmłodszych klas, zwłaszcza dziewcząt.

W trakcie mobilności zespoły będą pracowały nad zaprojektowaniem i budową urządzenia multimedialnego zachęcającego najmłodszych do wykorzystywania go do zabawy i nauki. Zostanie zaprojektowane logo projektu, powstaną prezentacje multimedialne dokumentujące przebieg projektu. Polski zespół napisze oprogramowanie służące do rozpoznawania kształtów, np. figur geometrycznych.

Podczas spotkań nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie będą mieli okazję do poznania systemu kształcenia zawodowego w innych europejskich krajach oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest językiem projektu.

Nie zabraknie również akcentów kulturalnych. Już podczas wizyty w Bolesławcu partnerzy  projektu poznali najważniejsze zabytki naszego miasta, zwiedzili zakłady ceramiczne oraz zamek Grodziec. Oczywiście nasi goście mieli także okazję do degustacji polskich potraw.

Podczas spotkania w szkole zaprezentowaliśmy doskonale wyposażone pracownie specjalistyczne. Zapoznaliśmy partnerów z ofertą kształcenia w Zespole Szkół Elektronicznych. Uczennica klasy pierwszej Hanna Druzgała uświetniła spotkanie swoim występem wokalnym z własnym akompaniamentem. W spotkaniu wzięli udział także uczniowie klas drugich i trzecich ZSE w Bolesławcu, którzy są zaangażowani w prace nad projektem. Pomogli oni w zorganizowaniu spotkania, przygotowując materiały na spotkanie oraz poczęstunek.

Opiekunami projektu są nauczyciele: pani Izabela Zdunek-Głowacka i pan Marcin Woźniak.

sporządziła: Izabela Zdunek-Głowacka

KOMISJA EUROPEJSKA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚCI ARTYKUŁU

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony