Jesteś tutaj: HomeUncategorisedModernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku

Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku

nagowek program regionalny

Projekt realizowany jest w ramach  Działania 7.2 - Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych  Priorytetu nr VII - Rozbudowa i  modernizacja infrastruktury e

dukacyjnej na Dolnym Śląsku Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 -13. Do dofinansowania został wybrany uchwałą nr 2681/III/09 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 28 kwietnia 2009 r.

 

Umowa partnerska z dnia 9.01.2009 r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim, a 9 powiatami, w tym także powiatem bolesławieckim.

Projekt ma na celu utworzenie i funkcjonowanie racjonalnej sieci centrów kształcenia zawodowego o charakterze subregionalnym oraz modernizację bazy dydaktycznej szkół zawodowych w ramach wyodrębnionych 7 branż kształcenia zawodowego. Każde z centrów  zostanie utworzone na bazie już istniejących szkół i ośrodków kształcenia z zapleczem praktycznej nauki zawodu, kadry nauczycielskiej oraz  bazy.

Najistotniejszą cechą projektu jest to, że pracownie będą wyposażone w najnowocześniejszy, najwyższej klasy sprzęt o charakterze przemysłowym. Spowoduje to, że pracodawcy będą mogli zatrudniać w pełni wykształconych absolwentów, przygotowany

ch do pracy na identycznym, jak w przemyśle sprzęcie. Dodatkowo zasięg projektu spowoduje, iż uczniowie z całego Dolnego Śląska będą mogli być kształceni w ramach szkolnictwa zawodowego kompleksowo, na bardzo wysokim, tym samym poziomie.

Zespół Szkół Elektronicznych im i. Domeyki w Bolesławcu w ramach wsparcia projektowego otrzymał doposażenie w branżach:

  1. mechatroniczno-elektronicznej (centrum)

Pracownia podstaw elektrotechniki (FILIA)

Pracownia układów (elektroniki) cyfrowych i mikroprocesorowych

Pracownia układów (elektroniki) analogowych

Pracownia urządzeń elektronicznych

  1. Informatycznej (filia)

Pracownia systemów operacyjnych i sieci komputerowych

Pracownia telekomunikacji

Pracownia urządzeń techniki komputerowej

Całkowita wartość projektu to: 67 375 723,72 złotych, przy kwocie dofinansowania: 45 684 060, 48.

Wartość doposażenia ZSE w Bolesławcu to blisko 1 820 000 PLN

Projekt „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” nr  RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7: „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku”, Działania nr 7.2 „Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych”.

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1181 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony