Jesteś tutaj: HomeStart

Mała Gerda poznaje Świat

W niezwykłą podróż po świecie zrozumienia i empatii zabrali nas uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, organizując spektakl pod hasłem „Mała Gerda poznaje Świat". Wydarzenie to,  miało na celu zwiększenie świadomości na temat odmienności oraz pokazanie, jak ważna jest akceptacja i wsparcie dla osób z różnorodnymi potrzebami.
Trzy klasy Zespołu Szkół Elektronicznych wzięły udział w tym poruszającym wydarzeniu, stanowiąc ważną część zgromadzonej publiczności. Spektakl, przygotowany i zaprezentowany przez nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, był okazją do zobaczenia świata oczami osób z niepełnosprawnościami – ich codziennych wyzwań, radości, smutków, ale przede wszystkim niezwykłej siły i odwagi.
Przedstawienie to było nie tylko wyrazem artystycznym, ale również edukacyjnym, skłaniającym do refleksji nad tym, jak możemy na co dzień wspierać osoby z różnego rodzaju potrzebami, budować z nimi relacje i pomagać w integracji z otoczeniem. Poprzez taniec, muzykę i słowo mówione, uczestnicy spektaklu przekazali potężne wiadomości o tolerancji, miłości i potrzebie zrozumienia drugiego człowieka.
Zakończenie spektaklu było równie wzruszające, co sam jego przebieg. Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w geście wdzięczności i uznania dla trudu włożonego w przygotowanie spektaklu, wręczyli reżyserowi oraz aktorom słodkie upominki i kwiaty. Ten gest podkreślił głęboką więź, jaką udało się zbudować między uczniami obu szkół, oraz pokazał, że takie inicjatywy zbliżają ludzi, ucząc ich empatii i współczucia.
Przedstawienie „Mała Gerda poznaje Świat"  nie tylko przyczyniło się do zwiększenia świadomości na temat akceptacji wśród młodzieży, ale także pokazało, jak sztuka może być potężnym narzędziem do przekazywania ważnych społecznych przesłań. Spektakl ten był pięknym przykładem na to, że różnorodność i akceptacja są wartościami, które warto pielęgnować każdego dnia.

Inicjatywa takich spotkań jak spektakl „Mała Gerda poznaje Świat"  jest nieoceniona w budowaniu mostów między osobami z różnymi doświadczeniami życiowymi. Dzięki takim wydarzeniom, uczniowie mają szansę nie tylko lepiej zrozumieć swoich rówieśników, ale też nauczyć się, jak mogą aktywnie wspierać ich integrację i akceptację w społeczeństwie. Organizacja takiego spektaklu to krok w kierunku bardziej inkluzywnej i zrozumiałej dla wszystkich przyszłości.

KONKURSU MITOLOGICZNEGO

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO
DLA KLAS PIERWSZYCH


Organizatorem konkursu jest biblioteka Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu przy współpracy z panią Barbarą Zarzycką.
1. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas pierwszych ZSE.
2. Cele konkursu:
  ⦁ Usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy o mitologii starożytnej Grecji i Rzymu.
  ⦁ Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
3. Zakres tematyczny: Mitologia Greków i Rzymian.
4. Literatura: „Mitologia” Jana Parandowskiego.
5. Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie w bibliotece szkolnej.
6. Organizacja konkursu:
  - konkurs odbędzie się 22.04.2024 r. o godz. 8.00 w czytelni biblioteki;
  - uczestnicy będą rozwiązywać test składający się z zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających znajomość mitologii Greków i Rzymian;
  - czas przeznaczony na rozwiązanie testu: 45 minut;
7. Komisja konkursowa: pani Renata Rosa oraz pani Barbara Zarzycka.
8. Nagrody: uczniowie, którzy zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy po 20 punktów dodatnich z zachowania.
9. Ogłoszenie wyników nastąpi przez radiowęzeł.
10. Regulamin jest dostępny w bibliotece szkolnej, gablotach informacyjnych oraz na stronie internetowej szkoły.

2E z wizytą w nowej siedzibie Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Bez nazwyWe wtorek 9 kwietnia br. klasa 2E wraz z wychowawczynią panią Kamillą Dudek zwiedziła Nowe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Otwarta przed tygodniem nowa siedziba Muzeum Ceramiki wzbudza ciekawość w całej Polsce - to największe tego typu muzeum w kraju. Nowoczesna ekspozycja uzupełniona licznymi multimediami zachęca do odwiedzin - raz to za mało!

Oprac. Kamilla Dudek

436425783 948152350648005 8463272315725528005 n 436379013 948154570647783 9165040050331867275 n 436421973 948152283981345 8204411594503852810 n

Znamy laureatów etapu powiatowego konkursu historycznego

pobraneW IV Powiatowym Konkursie Historycznym „Od starożytności do współczesności”, który odbył się w dniu 4.04.2024 r., wzięło udział sześciu uczniów z naszej szkoły. Z ogromną radością informujemy, że jego laureatami zostali:

Klasa 1
Marcin Kwaśnik z klasy 1E, II miejsce

Klasa 2
Stanisław Błąd z klasy 2P, II miejsce
Szymon Sierpień z klasy 2F, III miejsce

Klasa 3 - Szymon Pryka z klasy 3E, II miejsce

Serdecznie gratulujemy!

Chłopcy z "Elekronika" Mistrzami w piłce ręcznej Strefy Jeleniogórskiej

images5 kwietnia 2024 r. odbył się finał Mistrzostw strefy jeleniogórskiej szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Rozegrano następujące mecze:

ZSE Bolesławiec - ZSOZ Bolesławiec     12 :  6   (5:2)

ZSZL Zgorzelec -  II LO Jelenia Góra      5 : 16   (3:8)

W finale rozegrano mecze o:

 

III miejsce: ZSOZ Bolesławiec - ZSZL Zgorzelec      9 : 7       (4:4)

I miejsce: ZSE Bolesławiec - II LO Jelenia Góra    9 : 9       (5:6)      k. 3:2

Szkołę reprezentowali:

- Piotr Skiba
- Szymon Buczkowski
- Patryk Blatkiewicz
- Igor Twardowski
- Błażej Piotrowski
- Igor Piotrowski
- Kacper Czwaryński
- Bartosz Jasiński
- Wojciech Burdzy
- Karol Kasprzak
- Oskar Kujawiakowski
- Oskar Gurtatowski
- Olgierd Lichnerowicz
- Eryk Oleński
- Damian Sądaj
Piątkowym zwycięstwem chlopcy zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Licealiady, który odbędzie się 19 kwietnia u Mistrza Strefy Legnickiej.
Opiekunem zespołu jest Michał Sobczyszyn.

DSC01525

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony