Jesteś tutaj: HomeStart

Strefowy Klaster Edukacyjnego 2023

pobraneW ZSE w Bolesławcu została utworzona baza firm partnerskich. Dzięki jej opracowaniu łatwiej odnaleźć pracodawców, którzy chętnie wspierają uczniów szkół technicznych. Bez praktyki zawodowej, stażu branżowego trudno wyposażyć uczniów w umiejętności zawodowe niezbędne w pracy przyszłych techników. Z pracodawcami rozmawiamy na temat przebiegu praktyk zawodowych i wspólnie nanosimy zmiany w programach nauczania. W ten sposób odpowiadamy na potrzeby pracodawców, niwelując braki kompetencyjne. W roku szkolnym 2023/2024 można dostrzec zmianę w podejściu pracodawców do uczniów klas technicznych. Rynek pracy ma tak wyspecjalizowane i wąskie oczekiwania, że pracodawcy z trudem mogą przeprowadzić rekrutację na określone stanowiska w branży elektrycznej, elektronicznej, teleinformatycznej i poligraficznej.
Z wyżej wymienionych powodów pracodawcy coraz częściej wychodzą z propozycjami współpracy. Wysoki poziom komunikacji i partnerstwo wpływają na aktywną postawę partnerów szkoły. Dzięki powołaniu do Strefowego Klastra Edukacyjnego Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. możemy oddziaływać na strategię edukacji zawodowej w regionie, wymieniać się dobrymi praktykami, korzystać ze wsparcia w realizacji innowacyjnych projektów zawodowych (naukowych), promować szkolnictwo zawodowe.
Współpraca ze Strefowym Klastrem Edukacyjnym SSEMP pozwala realizować zadania, które nie ograniczają się do przyjęcia uczniów na praktyki zawodowe czy staże. Dzięki licznym kontaktom z innymi jednostkami badawczymi, szkołami, przedsiębiorstwami branżowymi za pośrednictwem klastra wdrażane są w szkole nieodpłatnie najnowsze technologie.
1265  WhatsApp Image 2023-12-01 at 13.41.53 2

ZSE Smart

Zrzut ekranu 2023-12-01 143052ZSE Smart to oficjalna aplikacja Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, przeznaczona dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
W aplikacji znajdują się:
- plan lekcji i zastępstwa
- dziennik elektroniczny
- aplikacje - linki do instalacji programów używanych w szkole
- aktualności - informacje ze szkolnej strony internetowej
- Facebook - link do profilu szkoły
- Filmy o szkole - link do profilu szkoły w serwisie Youtube
- Lokalizacja - mapy Google z zaznaczonymi pinezkami miejsc, w których odbywają się zajęcia szkolne
- Kontakt - dane teleadresowe szkoły oraz informacje o koncie Rady Rodziców
Link do aplikacji w sklepie Google Play: https://play.google.com/store/apps/details...
Łukasz Hałat
zse-smart-qr
 
401402728 852010110262230 2658973835468380122 n 407242991 852010183595556 6375470952503661769 n

PLEBISCYT „ULUBIONA KSIĄŻKA UCZNIÓW ZSE 2023”

fot1W tegorocznym głosowaniu na ulubioną książkę uczniów ZSE przeprowadzonym przez bibliotekę szkolną uczestniczyło 449 osób. Najbardziej popularne okazały się następujące pozycje:
I miejsce – saga „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego
II miejsce – seria o „Harrym Potterze” J. K. Rowling
III miejsce – „Rodzina Monet” Weroniki Marczak
Dyrektor Andrzej Leśniewski oraz nauczyciele: pani Olga Markiewicz, pan Romuald Symonowicz, pan Arkadiusz Przybylski, a także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Bartosz Dimitrov wylosowali kupony z oddanymi głosami na ulubioną książkę. Szczęście uśmiechnęło się do: Aleksandry Koprowskiej z kl. 1H (głosowała na „Studium w szkarłacie. Przygody Sherlocka Holmesa” A. Conan-Doyle), Natalii Tyszkiewicz z kl. 2P („Rodzina Monet” W. Marczak), Cezarego Chojnackiego z kl. 3T (saga „Wiedźmin” A. Sapkowski), Kacpra Skrzypka z kl. 4PG (World of Warcraft. Krąg nienawiści” Keith R.A. DeCandido) i Dominika Szmita z kl. 5Ep („Zemsta” Jo Nesbo). Wymienione osoby otrzymały karty prezentowe Empik.
A już za rok odbędzie się kolejna edycja naszego plebiscytu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.
Renata Rosa

fot2fot4fot6fot8

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PLAKAT PROMUJĄCY CZYTANIE” 2023

kon1

Komisja w składzie: pan Robert Kochmański, pan Andrzej Leśniewski, pan Marek Rosa oraz pani Renata Rosa dokonała oceny praczgodnie z założeniami regulaminu konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Tomasz Oko z kl. 3E
II miejsce – Maja Matysik z kl. 2P
III miejsce – Bartosz Kołodziej z kl. 1PE

Autorzy najlepszych prac otrzymali karty prezentowe EMPIK, a wszyscy uczestnicy konkursu punkty dodatnie z zachowania.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Renata Rosa

 kon2  kon3

Cyfrowa przyszłość Miedzi- konkurs na logo

kghm logo1

17 listopada uczniowie Elektronika po raz kolejny zawitali w siedzibie KGHM, aby zapoznać się z harmonogramem konkursu na opracowanie logo dla programu "Cyfrowa Przyszłość Miedzi" oraz podpisać dokumenty, które oficjalnie zapoczątkowały rywalizację pomiędzy uczestnikami.

Po słodkim poczęstunku uczniowie odświeżyli wiadomości na temat projektowania logotypów i poznali nowe szczegóły dotyczące ich tworzenia. Z krótkiego wykładu dowiedzieli się jak wygląda księga znaków i jak jej treść może pomóc w wymyśleniu projektu. Zdali sobie również sprawę z tego, że odpoczynek i zbieranie inspiracji są tak samo ważne jak projektowanie. Po wysłuchaniu kilku wskazówek oraz za[poznaniu się z listą przydatnych lektur, wrócili do domu z głowami pełnymi pomysłów, gotowi, by stworzyć coś ponadczasowego. Czekamy na rezultaty!!!

kghm logo

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony