Jesteś tutaj: HomeProjektyFIREMKI

FIREMKI

FIREMKI - podsumowanie projektu Telewizji Szkolnej ZSE

 

Relacja ze spotkania projektu Firemki

20190906 105902W dniu 6.09.2019 w ramach drugiej edycji projektu unijnego „Firemki” udaliśmy się na spotkanie organizacyjne, które odbyło się w mieście organizatora -  Libercu.  Naszą szkołę reprezentowali panowie: Arkadiusz Przybylski i Krzysztof Zawada, a towarzyszyli im nauczyciele z Zespołu Szkół Mechanicznych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, przedstawiciel powiatu oraz koordynator projektu.
Po przybyciu na miejsce organizatorzy powitali nas, serwując napoje i przekąski, a po poczęstunku odbyła się część oficjalna spotkania.
Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać wszystkie szczegóły dotyczące projektu: jego cele i założenia, warunki uczestnictwa, zasady związane z obiegiem dokumentów potrzebnych do założenia i prowadzenia fikcyjnej firmy przez uczniów (jednego z głównych zadań projektu). Uzyskane informacje okazały się niezwykle przydatne i pomocne w dalszym realizowaniu projektu.
Na zakończenie zebrania zaplanowano terminy kolejnych spotkań oraz ustalono czas i miejsce prezentacji przez uczniów założonych przez nich firm.
Spotkanie było bardzo interesujące i pozwoliło na zaplanowanie kolejnych etapów pracy nad projektem, który z pewnością dostarczy wiele satysfakcji uczniom i nauczycielom biorącym w nim udział.

Relacja ze spot...
Relacja ze spot...
Relacja ze spot...

Hteam czyli projekt FIREMKI

 

ElektroTV czyli projekt FIREMKI

Fanpage Elektro_tv na portalu Facebook

Pod linkiem: https://www.facebook.com/Elektro_tv-317501265521069/ znajduje się Fanpage firmy Elektro_tv na portalu Facebook.

logo elektroTV

Projekt Firemki - Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach CZ.11.3.119/0.0/0.0/16_022/0001154

Projekt ukierunkowany jest na przedsiębiorczość jako kluczową kompetencję dla rynku pracy w Czechach i w Polsce.

Działania kluczowe projektu mają na celu implementowanie przedsiębiorczości do szkolnych planów nauczania i do powiązań międzyprzedmiotowych, nauczenie nauczycieli metodycznego rozwijania tej kompetencji, tak, aby stała się integralną częścią przygotowania przyszłych absolwentów szkół do wejścia na rynek pracy. Współpraca czesko – polska przyniesie też różne spojrzenie na tę kompetencję nauczycieli pracujących w dwóch systemach nauczania.

Projekt planuje wsparcie 900 osób - 450 uczniów szkół średnich (SzŚ) po czeskiej stronie i 450 uczniów SzŚ po polskiej stronie Euroregionu Nysa.

Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji młodych ludzi, którzy po zakończeniu nauki w SzŚ przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Uczniowie po obu stronach granicy będą mieli możliwość stworzenia fikcyjnej firmy / szkolnego miniprzedsiębiorstwa. Nauczą się procesów zarządzania produkcją i usługami oraz funkcjonowania firmy we wszystkich aspektach – od pomysłu do produktu / usługi. Podczas wspólnego działania FIREMEK o takim samym bądź podobnym ukierunkowaniu w obu częściach ERN, uczniowie będą mieli możliwość nawiązania współpracy (handel zagraniczny). W ten sposób będą zmuszeni do porozumiewania się w języku obcym oraz do współpracy z firmą po drugiej stronie granicy. Podczas wspólnych seminariów – Teoretycznej części programu nauczania dla nauczycieli oraz Praktycznej części programu nauczania na uczniów – dojdzie do zwiększenia świadomości o regionalnym rynku pracy i jednocześnie o warunkach na rynku pracy po drugiej stronie granicy.

Partner projektu: mikrofirmy.info

firemki-logo

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony