Jesteś tutaj: HomeProjektyZawodowy Dolny Śląsk

Zawodowy Dolny Śląsk

Staże zawodowe - projekt Zawodowy Dolny Śląsk

2018-1-staz KomputronikTroje naszych uczniów w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk, odbyło staże zawodowe w systemie miesięcznym u pracodawców działających na obszarze powiatu bolesławieckiego. Umiejętności jakie nabyli uczniowie podczas realizacji staży, ułatwią im wejście na rynek pracy zwiększając ich konkurencyjność oraz szansę na uzyskanie stabilnej, dobrze płatnej pracy.
Opinie stażystów:
Artur S., uczeń klasy 2T –technik informatyk  (salon i serwis komputerowy Komputronik):   
"... Na stażu nauczyłem się wielu rzeczy dotyczących mojego kierunku. Teraz wiem jak to jest pracować w sklepie komputerowym z serwisem, do którego przychodzą ludzie z naprawdę przeróżnymi problemami. Dzięki klientom nauczyłem się lokalizować usterki i sprawnie je naprawiać co dało mi dużo wiedzy praktycznej. Taka metoda nauki jest bardzo fajna i właśnie za to cenię ten staż. ..."

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu „Współpraca kół zainteresowań” w Elektroniku

Ekipa Telewizji Szkolnej ZSE TV wraz z opiekunem w minionym roku 2017 sześciokrotnie uczestniczyła w spotkaniach z Akademickim Klubem Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej. Spotkania w ramach współpracy kół zainteresowań organizowane były pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego - Zawodowy Dolny Śląsk.

Czytaj więcej...

Telewizja Szkolna realizuje ujęcia filmowe na Politechnice Wrocławskiej

img 0983

Dnia 30.10.2017 - w poniedziałek - cała ekipa Telewizji Szkolnej ZSE wraz z opiekunem pojechała do Wrocławia na spotkanie z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej, w ramach współpracy kół zainteresowań.

Podczas spotkania wybraliśmy 4 zawody, o których mieliśmy nakręcić film. Wylosowaliśmy kucharza, fryzjera, finansjera i fotografa. Wszyscy podzieliliśmy się na trzy grupy, które dostały przydzielony zawód, musiały stworzyć koncepcję i plan robienia sesji modelce. W  rolę fotografa wcielił się Szymon z ZSE,  uczeń 3E. Kolejnym przedstawianym zawodem był fryzjer.

Czytaj więcej...

Współpraca „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

01-fosa senariusz2

W poniedziałek 09.10.2017r. uczniowie należący do Telewizji Szkolnej „ZSE TV” po raz kolejny spotkali się z Akademickim Klubem Filmowym FOSA na Politechnice Wrocławskiej w ramach współpracy Kół Zainteresowań.

Na początku spotkania omówiliśmy wcześniej przygotowany szablon scenariusza, który zostały poddany analizie. Wywiązała się dyskusja, która umożliwiła wybranie jednego kierunku działania.

Czytaj więcej...

Spotkanie „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

phoca thumb l IMG 5290Dnia 06.06.2017 r. odbyło się drugie spotkanie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej w ramach współpracy Kół Zainteresowań.  

Na początku spotkania omówiono sprawy organizacyjne. Następnie uczniowie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” przedstawili zadania domowe, czyli sondy uliczne pt.: „Co najbardziej lubisz w swoim zawodzie?”. Po prezentacji zadań wspólnie je omówili. Starsi koledzy z Politechniki zauważyli, co było źle, oraz podkreślili zalety. Uwagi dotyczyły m.in. oświetlenia, kadrowania i dźwięku. Przerwa na przysłowiową „kawę” pozwoliła przeorganizować salę tak, aby przejść do kolejnego etapu spotkania. 

Czytaj więcej...

Wyjazd na politechnikę Wrocławską w ramach programu „Zawodowy Dolny Śląsk”

20170509 100339W dniu 9-05-2017r. informatycy klasy 2T uczestniczyli w zajęciach na wydziale Mechaniki Politechniki Wrocławskiej. W Sali laboratoryjnej przygotowano 4 stanowiska na których uczniowie zajmowali się:

- techniką rozpoznawania obrazu

- programowanie silnika indukcyjnego

- budową robota z klocków

- programowanie mikrokontrolera robota.

Czytaj więcej...

"ZSE TV" na Politechnice Wrocławskiej

2pwrDnia 10 maja 2017 r. zespół Telewizji Szkolnej "ZSE TV" wziął udział w pierwszym z sześciu spotkań w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk - koła zainteresowań. Spotkanie miało miejsce w Siedziba Klubu Filmowego FOSA, Dom Studencki T-4 Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSE ponownie na Politechnice Wrocławskiej!

17968169 1880755915469286 663118082 oDnia 12.04.2017 grupa elektryków z klasy IIE uczestniczyła w zajęciach na wydziale Mechatroniki. W laboratoriach szkolnych przygotowano dla naszych uczniów 4 stanowiska. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda grupa miała inne zadanie: pierwsza - rozłożenie oraz złożenie silnika indukcyjnego, druga - sterownie silnikiem krokowym, trzecia - sterowanie silnikiem indukcyjnym, czwarta - sterowanie silnikiem prądu stałego. Przed rozpoczęciem pracy każda z grup musiała zrobić schematy montażowe, aby nauczyć się systematyczności i wiedzieć, jak podłączyć dany element. Zanim przystąpiliśmy do części praktycznej zajęć, nie ominęła nas krótka część teoretyczna, podczas której starano się nam przekazać niezbędne informacje o silnikach i sterownikach wykorzystywanych podczas zajęć praktycznych. Na koniec dostaliśmy zaświadczenia potwierdzające nasz udział w zajęciach laboratoryjnych.

 

Czytaj więcej...

Zawodowy Dolny Śląsk

Zawodowy Dolny Śląsk” projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Oś priorytetowa 10 – Edukacja

Działanie 10.4 - Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Poddziałanie 10.4.1 - Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – konkursy horyzontalne

Całkowita wartość projektu: 4 210 552,50 zł

Kwota dofinansowania: 4 000 024,87 zł

Okres realizacji projektu: od 02.01.2017 r. do 30.11.2018 r.

Główny cel projektu: poprawa jakości kształcenia w szkołach zawodowych Dolnego Śląska w obszarze zawodów deficytowych i RIS, poprzez działania warsztatowo–laboratoryjne dla uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli zawodu oraz staże uczniowskie dla uczennic i uczniów, u pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szlakami Politechniki

IMG 2436W dniach 9 – 10 marca 2017 roku uczniowie z kl. 2e/1 („szczęśliwa czternastka”) wraz z opiekunem p. J. Berneckim podążali szlakami Laboratoriów Politechniki Wrocławskiej. Przewidziano tam dla nich wiele atrakcji technicznych, a mianowicie: pracownie optoelektroniki, techniki światłowodowej, mikrosystemów, nanostruktur, technologii grubych warstw, skaningową mikroskopię elektronową, a przede wszystkim eksperymenty przeprowadzone przez studentów w ramach licznych kół uczelnianych.

Czytaj więcej...
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1275 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony