Jesteś tutaj: HomeProjektyZawodowy Dolny ŚląskStaże zawodowe - projekt Zawodowy Dolny Śląsk

Staże zawodowe - projekt Zawodowy Dolny Śląsk

2018-1-staz KomputronikTroje naszych uczniów w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk, odbyło staże zawodowe w systemie miesięcznym u pracodawców działających na obszarze powiatu bolesławieckiego. Umiejętności jakie nabyli uczniowie podczas realizacji staży, ułatwią im wejście na rynek pracy zwiększając ich konkurencyjność oraz szansę na uzyskanie stabilnej, dobrze płatnej pracy.
Opinie stażystów:
Artur S., uczeń klasy 2T –technik informatyk  (salon i serwis komputerowy Komputronik):   
"... Na stażu nauczyłem się wielu rzeczy dotyczących mojego kierunku. Teraz wiem jak to jest pracować w sklepie komputerowym z serwisem, do którego przychodzą ludzie z naprawdę przeróżnymi problemami. Dzięki klientom nauczyłem się lokalizować usterki i sprawnie je naprawiać co dało mi dużo wiedzy praktycznej. Taka metoda nauki jest bardzo fajna i właśnie za to cenię ten staż. ..."

 

Martyna Ś., uczennica klasy 1H –technik grafiki poligrafii cyfrowej (drukarnia Neograf)

2018-2-staz-Sprawozdanie Martyna-S

2018-3-staz-Drukrania-Neograf

2018-5-staz-CombitMarcel R., uczeń klasy 2T –technik informatyk (sklep i serwis komputerowy COMBIT):  
„… W pierwszym dniu spotkałem się z opiekunem stażu, który wytłumaczył mi zasady bhp i zapoznał z regulaminem, zorganizowałem sobie także miejsce pracy. Uczestnicząc w stażu szybko odnalazłem się w firmie, dzięki zgranemu zespołowi pracowników. W razie problemów mogłem liczyć na pomoc opiekuna stażu. Przez okres, w którym pracowałem nauczyłem się obsługiwać wiele programów, poszerzyłem swoją wiedzę odnośnie budowy komputera. Jako przyszły technik informatyk stale naprawiałem urządzenia klientów. Podczas pracy formatowałem wiele dysków, wymieniałem poszczególne części komputera.
Instalowałem systemy operacyjne, a także testowałem sprzęt dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Niekiedy modernizowałem sprzęt komputerowy. W pracy miałem styczność z urządzeniami sieciowymi, laptopami, urządzeniami peryferyjnymi i komputerami. Przy niektórych urządzeniach musiałem spędzić wiele czasu, żeby je skończyć. Dzięki odbytej praktyce w ramach projektu Zawodo Dolny Śląsk nauczyłem się lepiej obsługiwać programy. Dobierać lepszy sprzęt do poszczególnych komputerów. Nauczyłem się w dość szybki sposób diagnozować problemy komputerowe i je naprawiać. Zaznajomiłem się z różnymi przyczynami i błędami które mogą powodować awarie poszczególnych części komputera.
Jestem bardzo zadowolony ze stażu, gdyż nauczyłem się bardzo wielu praktycznych rzeczy…”

 

2018-4-staz Combit

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony