Jesteś tutaj: HomeProjektyZawodowy Dolny ŚląskSpotkanie „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

Spotkanie „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

phoca thumb l IMG 5290Dnia 06.06.2017 r. odbyło się drugie spotkanie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej w ramach współpracy Kół Zainteresowań.  

Na początku spotkania omówiono sprawy organizacyjne. Następnie uczniowie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” przedstawili zadania domowe, czyli sondy uliczne pt.: „Co najbardziej lubisz w swoim zawodzie?”. Po prezentacji zadań wspólnie je omówili. Starsi koledzy z Politechniki zauważyli, co było źle, oraz podkreślili zalety. Uwagi dotyczyły m.in. oświetlenia, kadrowania i dźwięku. Przerwa na przysłowiową „kawę” pozwoliła przeorganizować salę tak, aby przejść do kolejnego etapu spotkania. 

Przyszedł czas na tworzenie scenariusza naszego wspólnego filmu. Wszyscy byli bardzo kreatywni i chętnie opowiadali o swoich pomysłach, omówiliśmy pojęcie pasji w kontekście zawodu. Postanowiliśmy, że zanim zaczniemy pracować nad ostatecznym kształtem filmu, nagramy wszystkie sceny w formie roboczej. W końcu nadszedł czas na ciepły posiłek.

Po obiedzie zaczęliśmy pracować ze sprzętem. Było pięć stanowisk: 

  • 1 stanowisko : fotografowanie w pomieszczeniu , nagrywanie
  • 2 stanowisko : praca z Recorderem, poznanie pracy dźwiękowca 
  • 3 stanowisko : montaż filmu w programie Adobe Premiere Pro CC
  • 4 stanowisko : montaż filmu w programie Sony Vegas Pro 15
  • 5 stanowisko : fotografowanie w plenerze ( Kadry )

Te ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mogliśmy poznać m.in. ustawienia manualne kamer, aparatów, rejestratorów audio i programów montażowych, które wykorzystamy przy nagrywaniu filmu. Studenci bardzo profesjonalnie przekazali nam swoją wiedzę. Nowe umiejętności przyswajaliśmy z wielką chęcią i ogromnym zapałem.

Na zakończenie ustaliliśmy termin kolejnego spotkania na 9 października 2017 r. i do tego czasu musimy dopracować scenariusz naszego filmu.

 

Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa
Fosa

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1048 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony