Jesteś tutaj: HomeUncategorisedLepszy Start z Kompetencjami 4K czyli Warsztaty z Krytycznego Myślenia i Kreatywności

Lepszy Start z Kompetencjami 4K czyli Warsztaty z Krytycznego Myślenia i Kreatywności

IMG 4620

W ramach projektu "Lepszy Start z Kompetencjami 4K" klasa 2P wzięła udział w warsztatach, poświęconych dwóm kluczowym, obszarom codziennego życia, czyli Krytycznemu Myśleniu i Kreatywności.

Warsztaty rozpoczęły się od analizy zdjęcia przedstawiającego żołnierza i zwiadowcę, która miała pokazać, że są różne metody wykonania zadania. Następnie zgłębiliśmy składniki krytycznego myślenia, takie jak analiza, ocena źródeł, rozumienie kontekstu, rozważanie perspektyw, ocena dowodów i logiczne wnioskowanie. Przedstawiono nam także nawyki związane z krytycznym myśleniem.

W trakcie zajęć wykonaliśmy trzyminutowy test, a następnie wcieliliśmy się w detektywów, rozwiązując zagadkę z Wielką Stopą. To zadanie skłoniło nas do refleksji nad wartością współpracy, zaufania do innych i dążenia do wspólnego celu, nawet w rywalizacyjnych warunkach.

Drugą część warsztatów poświęcono kreatywności. Dowiedzieliśmy się, że jest to proces obejmujący wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad i popełnianie błędów. Poznaliśmy również najważniejsze elementy rozwijania kreatywności, między innymi takie jak: wyobraźnia, wiedza, elastyczność myślenia, motywacja i nawyki.

Zaprezentowano nam również metodę SCAMPER, która skupia się na zastępowaniu, łączeniu, dostosowywaniu, modyfikowaniu już istniejącego pomysłu, wykorzystywaniu go w inny sposób, eliminowaniu lub dokładaniu, czyli S(zastąp) C(połącz) A(dostosuj) M(modyfikuj) P(wykorzystaj w innym celu) E(wyeliminuj) R(odwróć).

Ostatnim punktem zajęć był test na kreatywność, który wymagał odgadnięcia ukrytych wyrazów lub zdań w ramce.
Warsztaty "Lepszy Start z Kompetencjami 4K" dostarczyły nam nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także praktycznych narzędzi do rozwijania krytycznego myślenia i kreatywności na co dzień.

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1179 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony