Jesteś tutaj: HomeUncategorisedMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

mmbsObecnie trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz rozwoju zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.
Program obchodów wydarzenia w Zespole Szkół Elektronicznych:
⦁ kolejna edycja plebiscytu „Ulubiona książka uczniów ZSE”,
⦁ konkurs plastyczny: „Plakat promujący czytanie” lub plakat ilustrujący hasło: „Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia” mający na celu promocję działalności biblioteki. Uczestniczą w nim wszystkie klasy. Należy przygotować przynajmniej jedną pracę konkursową. Regulamin będzie dostępny w gablocie biblioteki, w pokoju nauczycielskim oraz na stronie internetowej szkoły. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a dla pozostałych uczestników punkty dodatnie z zachowania.
⦁ akcja „Zostaw po sobie książkę!”- zbiórka książek używanych wśród uczniów i nauczycieli. Lektury oraz pozycje z literatury pięknej przynosimy do biblioteki szkolnej, gdzie po opracowaniu będą udostępniane innym czytelnikom.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz korzystania ze zbiorów.
Renata Rosa

 

regulamin konkursu

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony