Jesteś tutaj: HomeUncategorisedGALA „ZDOLNY POWIAT 2022”, CZYLI UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZSE NA SCENIE TEATRU STAREGO

GALA „ZDOLNY POWIAT 2022”, CZYLI UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZSE NA SCENIE TEATRU STAREGO

DSC_7546.jpg20 października w Teatrze Starym odbyła się gala „Zdolny Powiat 2022” współorganizowana przez Powiat Bolesławiecki i Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Podczas uroczystości Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak wręczył nagrody oraz stypendia najzdolniejszym uczniom oraz absolwentom szkół z terenu powiatu bolesławieckiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2021/2022. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie i absolwenci naszej Szkoły: Hubert Bondrow - nagroda Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia sportowe: Bartosz Dimitrov, Antoni Erens, Damian Firszt, Adrian Fras, Oskar Gurtatowski, Mateusz Kaleta, Paula Nowak, Katarzyna Paszko, Małgorzata Paszko, Piotr Pokładek, Katarzyna Pudło, Mateusz Różnicki, Patryk Stoncel, Michał Surowiecki, Mateusz Szabłowski, Adam Tyniec, Oliwier Walczak, Julia Zeszutek, Maciej Zmitrukiewicz, Marcel Żak – uczniowie nagrodzeni Stypendium Starosty Bolesławieckiego:

DSC 7218-2Katarzyna Piecyk, Kacper Bukowski, Aleksandra Mernioz, Natan Gądzik, Gabriela Mierzwa, Patrycja Chwaszcz, Michał Żebrowski, Sławomir Męczyński, Seweryn Kaczorowski, Mariusz Stoltman, Szymon Rygiel, Kamil Skiba, Mateusz Medyński, Dawid Suduł, Jakub Kowalonek, Jakub Zmaczyński - nagrodzeni absolwenci.
Uroczystość uświetnił swoim występem zespół w składzie: Julia Zeszutek (4Hg), Ola Dec (4Hp), Oliwia Dec (ZSOiZ), Mateusz Kaleta (Tp), Kacper Zarzecki (4Ep), Mikołaj Cieśla (3T), Karol Korniak (2T) oraz Bartek Dimitrov (2P). Nasi muzycy występowali w różnych konfiguracjach, również solo (Karol Korniak) i w duecie (Bartek Dimitrov i Mikołaj Cieśla). Zespół wniósł do przedstawienia atmosferę radości, a talenty, jakie zostały zaprezentowane, zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. Mimo tego, że każdy członek zespołu jest uczniem innej klasy, wszyscy od razu zrozumieli się bez słów i stworzyli zgraną grupę profesjonalnych muzyków. Klamrą spotkania, czyli wzruszającym początkiem i pięknym zakończeniem był taniec współczesny w wykonaniu Patrycji Loraj (3PG) i Piotra Mazura (I LO). Klimatycznym podkładem muzycznym w jazzowym klimacie obdarował nas Mateusz Janeczko (2T), a swój talent w formie niezwykle dopracowanych prac plastycznych przedstawili: Jessica Kot (4Hg), Natasza Pełka (4Hp), Amelia Nowak, Ania Kurtz oraz Hubert Fila (3Pg).
Odpowiedzialne za pomoc przy wręczaniu nagród były uczennice: Kamila Ziembikiewicz i Paula Nowak (4Hp), Zuzia Sondaj (4Hg) i Oliwia Dec. Natomiast gości witali uczniowie klasy 2P: Konrad Mandziak, Paweł Surus oraz Dominik Zawadzki, którzy razem z Samorządem Uczniowskim i Panią Magdaleną Lendą-Szajwaj przygotowali również poczęstunek dla publiczności. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wykazali się wysokim poziomem kultury osobistej, skupieniem i idealnym wykonaniem powierzonych im zadań.
Całość uroczystości uwiecznili na filmie i zdjęciach: Kasia Pudło i Kacper Czwartyński (4Hp) oraz Dawid Mrozik (2P). Zadanie wykonali idealnie, jak na profesjonalistów z naszej szkolnej TV przystało.
W organizacji uroczystości wzięli również udział nauczyciele.
Pan Arkadiusz Przybylski zajął się m.in. oprawą graficzną imprezy, opracował zaproszenia dla gości i wyróżnionych uczniów i ich rodziców oraz przygotował prezentację wyświetlaną podczas gali, dzięki której widoczne były nie tylko nazwiska nagrodzonych, ale również wizerunek osób występujących na scenie i prezentacja talentów naszej młodzieży. Należy podkreślić, że sowa umieszczona na zaproszeniach, w prezentacji i na dekoracji to praca Jessiki Kot, uczennicy klasy 4Hg.
Pani Katarzyna Janik pomogła uratować krytyczne fragmenty scenariusza, a pan Andrzej Leśniewski dopiął jego treść swoim profesjonalnym dyrektorskim okiem.
DSC 7185Pan Adrian Kos wyszedł z inicjatywą uświetnienia dekoracji swoimi bajkowymi drzewkami Bonsai, dzięki czemu wystrój sceny zyskał niepowtarzalny charakter. Pan Kos przejął również opiekę nad prezentacją wyświetlaną podczas gali i wywiązał się z zadania bezbłędnie.
Oprócz drzewek Bonsai dekoracją zajął się również pan Arkadiusz Przybylski, który wieczorami wycinał z sobie tylko wiadomego tworzywa puchary i sowy (symbole sukcesu i wiedzy – motywy przewodnie naszego przedstawienia) widoczne na scenie podczas uroczystości.
Kropkę nad i postawiła pani Adriana Kozarska, która wczesnym rankiem w gęstej mgle zrywała urocze astry marcinki, które dopełniły i ociepliły naszą piękną dekorację.
Galę poprowadzili pani Beata Solpa-Tertel oraz pan Arkadiusz Przybylski. Jestem bardzo wdzięczna, że mieli odwagę stanąć przed publicznością, bez dyskusji przyjąć rolę prezenterów i odegrać ją profesjonalnie.
Gala została przygotowana w niecałe 4 tygodnie, to bardzo niewiele, jak na takie przedsięwzięcie. W przygotowaniach brała udział duża grupa uczniów i nauczycieli, a finał naszych spotkań potwierdził jedno: jesteśmy zgranym zespołem z bardzo zdolną, twórczą i pracowitą młodzieżą. Dziękuję wszystkim z całego serca za wkład pracy, za niezwykłe pomysły, za zaangażowanie, cudowną atmosferę podczas prób i przygotowań i niesamowity wynik naszego wspólnego przedsięwzięcia. Panu Dyrektorowi natomiast dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem i za wiarę w moje zdolności organizacyjne. Wspaniale było koordynować takie wydarzenie i współpracować z cudownymi ludźmi.
Olga Markiewicz

link do relacji z gali https://www.youtube.com/watch?v=PTBOpLo8dVo&t=3362s

DSC 7404DSC 7527DSC 7610DSC 7657DSC 7666DSC 7442

DSC 7382DSC 7218-2DSC 7251DSC 7271DSC 7322DSC 7444DSC 7454DSC 7508DSC 7371

DSC 7532DSC 7368

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony