Jesteś tutaj: HomeUncategorisedCODEWEEK 2022 – czyli Tydzień Kodowania w Elektroniku

CODEWEEK 2022 – czyli Tydzień Kodowania w Elektroniku

IMG 0789Podczas Tygodnia Kodowania nasi uczniowie mieli możliwość zdobywania wiedzy z zakresu programowania w językach Python, C++, Java, tworzenia stron internetowych, algorytmów i projektowania gier. Uczestniczyli także w różnych zabawach i grach: "Wieża z Hanoi", "Games about Squares" i "Robot Karel". Wszystkie te działania pozwoliły zdobyć solidne podstawy do przyszłej nauki skomplikowanych języków programowania. Testowały one kreatywność, pomysłowość i możliwości radzenia sobie z trudnościami w kodzie. Nauczyciele starali się zarazić uczniów nauką programowania za pomocą praktycznych przykładów wykorzystywanych w codziennej pracy. Wiedza zdobyta przez uczniów może być im pomocna na studiach technicznych lub w pracy programisty.
W ramach CodeWeek uczniowie z klasy 1P Wiktoria Rojek i Hubert Kopania w sobotę 15 października uczestniczyli w Wielkim Święcie Programowania w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Na uczestników czekały atrakcje, pokazy i warsztaty, m.in. programowanie tańczącego robota, stron internetowych, wirtualny świat w goglach VR i szachy z mistrzami.


Szkoła inwestuje w rozwój swoich uczniów i zachęca ich do rozwijania różnych umiejętności – takie wydarzenia niewątpliwie temu służą, a potem już tylko krok do zawodu przyszłości – programisty kodera.
Życzymy uczniom rozwijania pasji kodowania i pisania skomplikowanych skryptów!

IMG 0803

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony