15.02.2013 w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu odbyła się trzecia edycja Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Serfuję. Respektuję”.
W sali gimnastycznej ZSE zorganizowano finał imprezy, w którym zostały zaprezentowane prace konkursowe na projekt multimedialny „Cyberprzemoc –skutki i konsekwencje”. Wyróżniono filmy z klasy 1H (zespół w składzie: Krzysztof Wąsik, Damian Pieczarka, Patryk Nowacki, Paweł Sondaj ), z klasy 1T (zespół w składzie: Dawid Rutyna i Patryk Wędzel ) oraz prezentację w Power Poincie z kasy 2T Kamili Gorzelak. Ponieważ jednym ze słów kluczowych tegorocznej edycji było słowo „respektuję”, przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Bolesławcu wygłosili pogadankę na temat zagrożeń cyberprzemocą. Wcześniej na terenie szkoły przeprowadzono 2 konkursy na temat bezpiecznego Internetu. Pierwszy z nich przeznaczony był dla uczniów ZSE a drugi dla zaproszonych gimnazjalistów.
Laureatami w konkursie szkolnym zostali:
1 miejsce - Dominik Tanderys z klasy 4E
2 miejsce – Krzysztof Skrypnik z klasy 4T
3 miejsce – Bogdan Gulowaty z klasy 3T
W konkursie dla gimnazjalistów zwyciężyli:
1 miejsce Damian Cichewicz, Mikołaj Osip z Samorządowego Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu.
2 miejsce Wojciech Jaskot, Łukasz Marszałek z 1 Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu.
3 miejsce ex aequo drużyna Kamil Parzyszek, Patryk Fila z Samorządowego Gimnazjum nr 3 z Bolesławca i Krzysztof Kiecka, Adam Pacholczyk z Gimnazjum z Osiecznicy.
Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowali : Wydawnictwo Helion Edukacja, Firma Axence, producent oprogramowania do zarządzania sieciami informatycznymi, Kopalnia „Nowy Ląd” z Niwnic oraz firma Relpol. Sponsorom bardzo dziękujemy za wsparcie i umożliwienie przygotowania bardzo interesujących i cennych nagród.
Przed rozpoczęciem uroczystości podsumowującej Dzień Bezpiecznego Internetu uczniowie gimnazjów i ich opiekunowie zwiedzili szkolne pracownie specjalistyczne i laboratoria, wyposażone w najnowszy sprzęt informatyczny, elektroniczny i teleinformatyczny, na którym pracują uczniowie ZSE. Niektórzy opiekunowie gimnazjalistów zadeklarowali chęć współpracy z „Elektronikiem” pod kątem wykorzystania sprzętu i organizacji dodatkowych zajęć technicznych dla gimnazjalistów.
Jesteśmy otwarci na współpracę również z tymi gimnazjami, które wyrażą chęć uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez ZSE.
Organizatorem całego przedsięwzięcia był Pan Ireneusz Paciocha, nauczyciel ZSE. W organizacji uroczystości pomogli mu uczniowie: Sebastian Bejgier (prowadzenie ), Joanna Dacyszyn (fotoreporter) i szkolni radiowcy.
Zapraszamy wszystkich ponownie za rok do ZSE. Będziemy chcieli wrócić do zagadnień związanych z bezpieczeństwem w Internecie podczas kolejnych obchodów DBI2014. Naszym celem jest zainteresowanie jak największej liczby uczestników zagadnieniem bezpieczeństwa w Internecie i wyposażenie ich w niezbędną wiedzę dotyczącą zarówno korzyści jak i zagrożeń wynikających z „serfowania”.