Jesteś tutaj: Home

Karta Szkolna

 

bzwbkNasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).

 

Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, biletu komunikacji miejskiej, a także elektronicznej portmonetki (po wcześniejszym zasileniu). Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu narzędzie to znakomicie wpisuje się w działania lokalnych władz zmierzające do podnoszenia poziomu cyfryzacji. Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank, więc nie obciążają one gminy, szkoły, rodziców ani uczniów.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

str1 006Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w tym roku zatytułowana „Drogi do niepodległości” została przygotowana przez uczniów klasy IV H dla całej społeczności szkolnej.

Młodzież w krótkim programie artystycznym przywołała słowa poetów, pisarzy ,wystąpienia ówczesnych polityków. Zabrzmiały pieśni patriotyczne z okresu niewoli narodowej jak i te sławiące trud żołnierski w trakcie I wojny światowej.

Uroczystości towarzyszyła refleksja i zaduma nad trudną przeszłością Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...

Ankieta dla uczniów dojeżdżających

Zapraszamy wszystkich uczniów dojeżdzających do szkoły komunikacją PKS i/lub innych przewoźników do wypełnienia ankiety umożliwiającej dostosowanie godzin organizowanego transportu do Waszych potrzeb.

Ankieta znajduje się tutaj.

"Król Edyp na deskach BOKU-u 24.10, 2014 roku"

Adaptacja teatralna mitycznej historii Króla Edypa, w reżyserii Stanisława Melskiego miło nas zaskoczyła, ponieważ twórcy funkcjonalnie wykorzystali tworzywa teatralne, jakimi są obraz, słowo i dźwięk. Spodziewaliśmy się niezrozumiałej dla nas interpretacji spektaklu i prób zatuszowania słabej gry aktorskiej licznymi rekwizytami, efektami bądź dekoracjami. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Czytaj więcej...

Przeszłość i teraźniejszość razem

fotka m5 września 2014r. był szczególnym dniem w ZSE, w którego murach zagościli absolwenci Technikum Górnictwa Rud Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego, funkcjonującego w latach 60-tych w siedzibie dzisiejszego „Elektronika”

Nasi goście (uczniowie i nauczyciele), spotykając się w murach swojej Alma Mater, świętowali 50 lecie matury. Uroczystość rozpoczęła się w czytelni szkolnej, gdzie gości przywitał wicedyrektor p. Maciej Pronkiewicz. Na miejscu zostały wyeksponowane księgi pamiątkowe oraz kroniki szkolne. Pan dyrektor serdecznie przywitał gości, doceniając chęć spotkania się po tylu latach, oraz krótko opowiedział o największych osiągnięciach współczesnego „Elektronika” także o kierunkach w jakich kształcimy. Potem nastąpił powrót do przeszłości w sensie dosłownym i przenośnym, kiedy dyrektor zaprosił gości do zwiedzania szkoły. Na każdym kroku absolwenci i nauczyciele przywoływali wspomnienia, opowiadali klasowe anegdoty związane z konkretnymi salami i nauczycielami oraz dzielili się uwagami na temat nowoczesnego wyposażenia sal lekcyjnych oraz atrakcyjności zawodów, w jakich kształcimy.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 45

Aktualności PC World

Portal IDG.pl to serwis agregujący informacje poświęcone rynkowi teleinformatycznemu pochodzące z trzynastu serwisów internetowych oraz sześciu czasopism należących do wydawnictwa IDG Poland S.A. Zebrane w jednym miejscu i na bieżąco aktualizowane wiadomości ze świata IT wraz z rozbudowanym archiwum tekstów pochodzących z czasopism stanowią najobszerniejszy na rynku pakiet materiałów na temat branży, produktów i usług teleinformatycznych Aktualności PC World
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Razem zmieniamy świat

penek

face grupa

youtube grupa

blog graficzny

 
Nadzór nad projektem: Maciej Pronkiewicz 
Administrator strony: Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony