Jesteś tutaj: Home

CyberSkiller Challenge Poland Edycja III

cyberCyberSkiller Challenge Poland Edycja III - jeszcze do środy włącznie 30.11.2022r. można zarejestrować się na stronie  https://cscs.pl aby wziąć udział w konkursie. Każdy uczeń za udział otrzyma punkty dodatnie za reprezentowanie szkoły bez względu na wynik

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PLAKAT PROMUJĄCY CZYTANIE” 2022

fot 1Komisja w składzie: pani Maria Czarnecka, pani Renata Rosa, pan Andrzej Leśniewski i pan Marek Rosa, dokonała oceny prac zgodnie z założeniami regulaminu konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Amelia Nowak z kl. 3PG

II miejsce – Maja Matysik z kl. 1P

III miejsce - Krzysztof Marecki z kl. 4Ep

Ponadto wyróżnienia otrzymały:

Wiktoria Kulesza, Milena Baszczyj, Julia Kubicz z kl. 2H, Julia Czeczko z kl. 4Tg i Weronika Pryka z kl. 1E

Autorzy najlepszych prac otrzymali karty podarunkowe EMPIK, słodycze oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia prac na wystawie pokonkursowej w czytelni.

fot 6

Oprac. Renata Rosa

Czytaj więcej...

Szachiści zakwalifikowani do finału

Mamy dobre wieści od naszych szachistów! Drużyna w składzie Zofia Kozieł, Jakub Stefanko, Kornel Miłek i Mateusz Kaleta 16 listopada 2022 r. zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Drużynowych. Zwycięstwo zagwarantowało im kwalifikację do etapu finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Opiekunem był pan Michał Sobczyszyn.

zse564 Easy-Resize.com 

Bóg jest miłością... Olimpiada Teologiczna 2022

logo otk 2023-1-1536x153617 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". W konkursie wzięło udział 7 osób, spośród których wyłoniono trzy osoby, które wezmą udział w zmaganiach w etapie diecezjalnym w Legnicy. Najwyższy wynik uzyskała zeszłoroczna zwyciężczyni Ogólnopolskiego etapu tejże Olimpiady Maja Gołuszko z klasy 4Tg, drugie miejsce zajął Przemysław Rudziak z klasy 1P, na miejscu trzecim znalazł się Bartosz Dimitrov z klasy 2P. Cała trójka pojedzie w styczniu do Legnicy by wziąć udział w kolejnym etapie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Adrian Kos - katecheta

a080de0d-6019-4815-b088-617da258cfd5 02b401af-419c-400f-a7fd-8492c42c4009

Szkoła do hymnu 2022

szkoladohymnudyplom2022-1Na wzór poprzednich lat społeczność ZSE w Bolesławcu wzięła udział w akcji Szkoła do hymnu.

10 listopada 2022 r. o godz. 11.11 odśpiewano w klasach hymn.

 

IMG 9703 Easy-Resize.com IMG 9705 Easy-Resize.com IMG 9707 Easy-Resize.com IMG 9711 Easy-Resize.com

 

„Przyszłość jest z miedzi – Cyfrowa przyszłość z miedzi”

KGHMPierwsze spotkanie z koordynatorami projektu „Cyfrowa przyszłość miedzi” rozpoczęliśmy od wirtualnej wycieczki po KGHM. Ta niezwykła podróż otworzyła przed nami takie rozwiązania informatyczne, o których wcześniej nikt z nas nie słyszał, np.: że sieć sięga do1270 metrów pod ziemię, że każdy pracownik ma dostęp do większości urządzeń (łącznie z socjalnymi) dzięki digitalizacji całej kopalni, że oddział COPI dostarcza, utrzymuje i serwisuje wszystkie usługi informatyczne dla podmiotów KGHM Polska Miedź S.A.

Naszą uwagę zwrócił slajd o COPI w liczbach – 2122 km kabli sieciowych do transmisji danych, to 36 ton miedzi, czyli tyle, ile KGHM produkuje w 40 minut; 43.000 udostępnionych urządzeń informatycznych – bo robią one wrażenie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dyskusji na temat rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów szkół kształcących w zawodzie informatycznym.

Zadawaliśmy pytania na temat oferty projektu, czasu rozpoczęcia i formuły przyjętej przez koordynatorów. Dowiedzieliśmy się, że będą organizowane koła zainteresowań prowadzone przez studentów politechniki, wykłady zdalne prowadzone przez pracowników O/COPI, konferencje naukowe, staże wakacyjne i praktyki. Najlepsi z nas otrzymają ofertę pracy i możliwość rozwoju w kreatywnym zespole .

"Baśka" w ZSE

315661339 571016395028271 341524732868459658 n7 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2H mieli okazję doświadczyć nietypowej lekcji historii, odwiedziło ich dwóch szlachciców z sekcji historycznej klubu jeździeckiego Brawura funkcjonującego w Kościelnej Wsi. Sekcja ta nazywa się Baśka, jak Pani Wołodyjowska z Trylogii H. Sienkiewicza i zajmuje się ona rekonstrukcją historyczną XVII wieku. Panowie Jan Bodzianny i Dariusz Niedźwiecki zaprezentowali im stroje i zbroje szlacheckie oraz egzemplarze replik broni.
Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy oraz mieli okazję przebrać się i wziąć w dłoń miecz, szablę, jak i repliki innych broni.
Mogli się przekonać, ile waży kolczuga i zbroja, czy wygodne jest ubranie szlachcica, poznać pochodzenie i zastosowanie broni w pojedynku oraz genezę niektórych powiedzeń, jak: „spalić na panewce” czy „pofolgować sobie”.
Taka forma kontaktu z historią pozwoliła w atrakcyjny sposób zdobyć wiedzę. Klasa również otrzymała zaproszenie od sekcji historycznej na obejrzenie treningu kostiumowego z udziałem koni wiosną.
Magdalena Bodzianny i Laura GortychIMG 20221116 123827
 

Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości w ZSE

IMG 9340Czym jest dla nas Ojczyzna, a czym wolność?

Narodowe Święto Niepodległości to jeden z wielu momentów w życiu młodego człowieka, aby się nad tym choć przez chwilę zastanowić, ugruntować swoją wiedzę z historii oraz przypomnieć ważne dla Polaków pieśni i wiersze. Tak też się stało, albowiem 9 listopada klasa 1 T przygotowała dla rówieśników apel, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na powyższe pytania w twórczości poetów i pisarzy, a także w utworach Marka Grechuty.

Czytaj więcej...

Klasa 4Eg na szkolnej wycieczce – tym razem poznajemy Przedgórze Sudeckie

IMG 2137 

W poniedziałek 24 października wyjechaliśmy spod szkoły na dwudniową wycieczkę, na której czekało na nas mnóstwo atrakcji. Nasza przygoda zaczęła się od kompleksu RIESE Włodarz. Przed wejściem do sztolni założyliśmy kaski ochronne i wyruszyliśmy, aby obejrzeć film w podziemnym kinie. Następnie przewodnik oprowadził nas po długich korytarzach, opowiadając historię wykutych w skale przez więźniów chodników. Część z tych korytarzy jest zalana, dlatego musieliśmy je zwiedzać, płynąc łódkami. Cisza i mrok podziemnego „miasta” skłaniały do refleksji nad ponurą historią tego miejsca. Po zakończeniu zwiedzania kompleksu RIESE udaliśmy się do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 109

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony