Jesteś tutaj: Home

ZSE na Festiwalu Kampanii "Włącz się!"

W dniach 15-16 czerwca w Narodowym Instytucie  Audiowizualnym w Warszawie odbędzie się Festiwal będący podsumowaniem całorocznej pracy nad kampaniami społecznymi, które zostały zrealizowane przez młodzież w programie "Włącz się. Młodzi i media". 
Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w Festiwalu dzięki uczennicom, które przygotowały kampanię pod hasłem „Wybór szkoły ma znaczenie!” 

Monika Matuszewska, Martyna Kowal (klasa II H) oraz Wiktoria Jędryczka (klasa I H) przygotowały kampanię mającą na celu uświadomienie, że wybór szkoły średniej rzutuje na dalsze wybory i życie. Jeśli wybór jest świadomy i dobrowolny, to wtedy nauka w szkole dostarcza satysfakcji, a przy okazji uczniowie mogą rozwijać swoje pasje. Dziewczyny chcą pokazać, że wybór, jakiego one dokonały, okazał się być słuszny, bo szkoła pomaga rozwiać im swoje pasje. Uczennice zrobiły fotoreportaż składający się ze zdjęć prezentujących pasje:

Patryk Pirożek: „Moją pasją jest piłka nożna, ponieważ gram w nią od dziecka”.

Martyna Kowal: „Fotografuję od wielu lat. Stało się to moją pasją od kiedy robiąc zdjęcia, uszczęśliwiam inne osoby”. Uchwycenie i zatrzymywanie chwil równa się wielu emocjom”.

Kamil Mandżak: „Moją pasją są gry komputerowe i siłownia. Uczęszczam na nią prawie od dwóch lat. Dzięki niej odstresowywuję się i spędzam fajnie czas”.

Dariusz Kopyra: „Moją pasją jest rysowanie, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe. Rysuję od 3 lat. Sprawia mi to przyjemność, mimo że jest to pracochłonne, będę dalej rozwijać się w tym kierunku”.

Emil Siwik: „Moją pasją jest kręcenie oraz montaż video. Oglądam dużo filmów i lubię zagłębiać się w ich aspekty techniczne. Praca z filmem sprawia mi najwięcej przyjemności”.

Dominika Ozga: „Moją pasją jest taniec współczesny. Na zajęcia odbywające się w BOK MCC uczęszczam od ponad 3 lat. Wiadomo, że wymaga to dużo wysiłku i wkładu osobistego, zgrania z grupą i koordynacji ruchowej, ale warto dla siebie i dla innych ludzi, na których twarzach widzisz uśmiech kiedy tańczysz”.

Monika Matuszewska: „Pierwszy raz na scenę trafiłam w wieku 4 lat, więc śmiało mogę stwierdzić, że śpiewam od dziecka. Na co dzień nie rozstaję się z muzyką, nawet na chwilę. Śpiewam, gram na gitarze i słucham każdego rodzaju muzyki. Śpiewam sama oraz występuję z zespołem. To właśnie muzyka gra najgłośniej w moim sercu :)”.

Elżbieta Niedźwiecka: „Moją pasją jest pomoc w rozwijaniu i realizowaniu pasji moich uczniów”.

13227740 1082310055125121 213614421574881747 o

Dyplomy potwierdzające kwalifikacje

84 1 

 

UWAGA ABSOLWENCI!

Zapraszamy do szkoły po odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Szkoła czynna codziennie (oprócz weekendów) od godz. 7.00 do 15.00.

DKZ w ZSE

13112776 1066344026721724 959201989340720235 o  26 kwietnia 2016 roku odbył się w ZSE Dzień Kariery Zawodowej. Salę gimnastyczną odwiedzili przedstawiciele firm i szkół wyższych oraz Poradni psychologiczno-pedagogiczna. Zaprosiliśmy również gimnazjalistów, by poznali bliżej naszą szkołę.

Przez pierwsze dwie godziny przedstawiciele prezentowali swoje firmy, opowiadali o tym, co robią, gdzie mieści się siedziba firmy i jak powstają dane produkty, na jakie stanowiska potrzebują pracowników, mówili o wymaganiach na konkretne stanowiska, wynagrodzeniu, możliwościach zatrudnienia oraz oferowanych warunkach dla pracownika tj. dojazd, nocleg itp. Podczas prezentacji był również czas na pytania uczniów.

Pojawili się też studenci Politechniki Wrocławskiej (filia w Jeleniej Górze), którzy ze swojej perspektywy przedstawili uczelnię, oraz przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, oddział w Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im.Witelona w Legnicy i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po przedstawieniu firm i uczelni, uczniowie mieli czas na bliższe zapoznanie z ofertą – mogli w każdej chwili podejść do wybranego stanowiska i dopytać o szczegóły, zdobyć niezbędne dla siebie informacje.

O godzinie 10.00 do ZSE przybyli pierwsi gimnazjaliści. Dla nich przygotowaliśmy stanowiska uczniowskie, które były rozmieszczone w całej sali. Każdy profil mógł zaprezentować swoje wdzięki i przekonać gości, by wybrali właśnie ten profil. Gimnazjaliści mieli możliwość poznania kulisów wykonywania każdego zawodu, w którym kształcenie oferuje ZSE. Dowiadywali się, jak wyglądają przedmioty praktyczne i teoretyczne, poznawali opinie uczniów i nauczycieli. Przy każdym stanowisku, osobom wykazującym zainteresowanie danym profilem wręczane były losy, które brały udział w miniloterii na koniec każdej wizyty gimnazjalistów. Dwie osoby spośród zaproszonych, miały szansę wygrać drobny upominek. Dodatkowo (również losy wygrane) znalazły się w puli loterii głównej, by ponownie wziąć udział w losowaniu – tym razem o bardziej atrakcyjne i cenne nagrody.

Na gimnazjalistów czekała również część artystyczna – występy wokalne Hani Druzgały (IH) i Moniki Matuszewskiej (IIH).
Po wizycie ostatnich zaproszonych gimnazjów odbył się panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele firm i uczelni ponownie (tym razem krótko i w luźniejszej atmosferze) przedstawiły swoją ofertę oraz odpowiedzieli na pytania uczniów.

Finałem Dni Kariery Zawodowej ZSE było główne losowanie, podczas którego czworo gimnazjalistów wygrało myszkę, słuchawki i powerbanki

(tekst: Wiktoria Jędryczka).

Zdać albo nie zdać - oto wielkie pytanie

 „Jestli w istocie szlachetniejszą rzeczą
Znosić pociski zawistnego losu
Czy też, stawiwszy czoło…

Przez opór wybrnąć z niego?”

Hamlet W. Shakespeare

 

Parafraza słów wypowiedzianych przez Hamleta wydaje się zawsze aktualna, bo uczniowie już od drugiej klasy mierzą się ze swoimi słabościami i pokonują trudności, które nazwane zostały dumnie „zestawem oczekiwanych efektów kształcenia”. Czym są kwalifikacje K1, K2, K3 wiedzą tylko eksperci… i uczniowie, którzy przystąpili do sprawdzenia tych kwalifikacji w styczniu i lutym 2016r.

            Sesja zimowa sprawdzała ich umiejętności zawodowe. Warto podkreślić, że wszystkie wyniki przewyższały średnią wojewódzką. Technicy cyfrowych procesów graficznych zdali A55 (drukowanie cyfrowe) „tylko” na poziomie 95,2 % (średnia województwa dolnośląskiego – 92,9 %), ponieważ jeden z nich nie stawił się na egzamin. Gratulujemy absolwentom i nauczycielom!

            Z kolei elektrycy mile zaskoczyli nie tylko swoich instruktorów, ale również siebie, ponieważ E24 (eksploatacje maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych) zdało 92,9 % (85 % województwo dolnośląskie), a tylko jednej osobie nie powiodło się na egzaminie teoretycznym.

            Natomiast informatycy, tak pewni siebie, uzyskali 72 % zdawalności z E14 (54,3 % woj. donlnośląskie) na egzaminie z tworzenia aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowania bazami.

            No i na koniec teleinformatycy, którzy mierzyli się z najtrudniejszym egzaminem – E16 montażem i ekspolatacją sieci rozległych, zaskoczyli nawet egzaminatorów, ponieważ zdawalność wyniosła 60 % (40% woj. dolnośląskie). Niewątpliwie byłaby ona wyższa, gdyby wszyscy stawili się na egzaminie (3 absolwentów było nieobecnych).

            „Zdać albo nie zdać” – oto wielkie pytanie – na które potrafimy już odpowiedzieć… Na szczęście nikt nie ma podobnych rozterek jak tytułowy bohater dramatu Szekspira. I niech tak zostanie w kolejnych sesjach egzaminacyjnych.

Strona 1 z 68

 

Aktualności PC World

Portal IDG.pl to serwis agregujący informacje poświęcone rynkowi teleinformatycznemu pochodzące z trzynastu serwisów internetowych oraz sześciu czasopism należących do wydawnictwa IDG Poland S.A. Zebrane w jednym miejscu i na bieżąco aktualizowane wiadomości ze świata IT wraz z rozbudowanym archiwum tekstów pochodzących z czasopism stanowią najobszerniejszy na rynku pakiet materiałów na temat branży, produktów i usług teleinformatycznych Aktualności PC World
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Razem zmieniamy świat

penek

face grupa

youtube grupa

blog graficzny

 
Administrator strony: Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony