Jesteś tutaj: Home

Dzień Języków Obcych 2018

dzien-jezykow-obcych-2018 08Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się obchody dni języków obcych. Tym razem wzięły w nich udział klasy pierwsze i drugie, których zadaniem było jak najlepsze przedstawienie cech charakterystycznych dla wylosowanego wcześniej państwa. W dniu 14 listopada przedstawiciele poszczególnych zespołów zebrali się w sali 26, aby rozpocząć przygotowania. Każda grupa przybliżyła najważniejsze informacje dotyczące kultury danego państwa za pomocą plakatów, zdjęć, filmów, muzyki, a nawet regionalnych potraw. Jury miało za zadanie wybrać najciekawszą, najbardziej kreatywną i wyjątkową prezentację, biorąc pod uwagę pomysłowość uczniów oraz wkład ich pracy.

Czytaj więcej...

Warsztaty elektroniczne w Bautzen

elektrycy-w-bautzen 3Niełatwe zadanie otrzymali uczniowie, którzy 7 listopada wzięli udział w warsztatach elektronicznych w Schulzentrum w Bautzen. Było to kolejne spotkanie w ramach międzyszkolnej współpracy, która przybliża specyfikę zawodu elektryka i elektronika. Podczas każdego spotkania uczniowie wykonują konkretne krótkie projekty zawodowe. Tym razem uczniowie musieli stworzyć program uruchamiający elektroniczną dźwignię. Nie było to proste, ale udało się, dźwignie wszystkich grup zostały uruchomione. Między zajęciami udało się nam jeszcze zobaczyć kilka klas i wrażenie zrobiło na nas wyposażenie szkoły.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSE na BEiKS RoadShow 2018

beiks 01Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych 7 listopada 2018 uczestniczyli w BEiKS RoadShow. Cykl prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji video odbył się w hali Wrocławskiego Terminal Hotel. Podczas całego cyklu prezentacji do dyspozycji była dodatkowa sala z częścią ekspozycyjną sprzętu oraz możliwością konsultacji z doradcami firmy BEiKS.

Czytaj więcej...

Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

 1585de7f99a3412f14793d78fe280ddadcae3677Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem Pani Edyty Kwiecińskiej i Pani Beaty Solpy-Tertel pt. „Kocham Cię Polsko”.

Czytaj więcej...

"Rekord dla Niepodległej”

9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 społeczność Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej” i odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy.9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 społeczność Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej” i ośpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy.

Wtyczkowicze - "Drogi do wolności"

126 października 2018 r. wyruszyliśmy w podróż ku wolności.
W tym wyjątkowym roku, setnej rocznicy odzyskania wolności przez Polskę, wtyczkowicze postanowili prześledzić losy ojczyzny w kontekście utraty niepodległości, obcując ze sztuką.

 

 

Czytaj więcej...

Wolontariusze ze szkolnego koła PCK włączyli się w akcję Ogólnopolska Kampania Walki z Głodem

Wolontariusze ze szkolnego koła PCK w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu (Oliwia Borysiewicz, Katarzyna Liput, Natalia Rudelicz i Michał Sieradzki) włączyli się w kolejną edycję Ogólnopolskiej Kampanii Walki z Głodem. W ramach tej akcji w wielu miejscach w mieście stanęły stoiska, przy których ludzie mogli kupić chleb, ciasto, drożdżówkę i wiele innych rzeczy. Już od wczesnych godzin wolontariusze stali przy punktach w okolicach Rynku, Galerii BCC i Galerii Starej Mleczarni. Pieniądze zebrane z akcji przekazywane były na cele tej kampanii.
Populacja całej Ziemii przekracza 7,6 miliardów. Na świecie żyje około 800 milionów ludzi, a rocznie z głodu umiera od 13 do 18 milionów ludzii - w ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. Głód dotyka wszystkich grup wiekowych - także dzieci, które niewiele mogą temu zaradzić. Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem. Niedożywienie jest przyczyną 55% wszystkich zgonów dzieci na świecie.
Jednym z ważniejszych celów tej akcji było uświadomienie lub chociaż przypomnienie ludziom,  jak wielką skalę ma problem głodu na świecie oraz w polskich domach. Uważamy, że aby móc wpłynąć na świat, powinniśmy dołożyć choć małą cegiełkę naszego serca i włączać się w pomaganie innym ludziom.

Strona 1 z 67

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony