Jesteś tutaj: Home

Informatycy na Polibudzie

 

DSC 0197Czwartek, 23 października, godzina 6:30. Normalni uczniowie elektronika grzecznie leżeli jeszcze w łóżeczkach oczekując na dźwięk budzika. Ale nie informatycy! Uczniowie klasy drugiej „T” przygotowywali się do nadchodzącej wycieczki. Tego dnia mieliśmy jechać na politechnikę wrocławską, a dokładniej na oddziały powiązane z automatyką, mechatroniką i robotyką. Wyjazd był zaplanowany na 7:40, ale małe komplikacje związane z chwilowym zniknięciem autobusu przełożyły go o jakieś pół godziny wprzód. W końcu trafiliśmy do autobusu, który pomknął po autostradzie prosto do Wrocławia.

Czytaj więcej...

Elektronik Fashion 2014 czyli Dzień Edukacji Narodowej w ZSE

1Tegoroczny 14 października przywitał nas pochmurnym i chłodnym porankiem. Jednak pełni nadziei i zapału ruszyliśmy ku szkolnym murom, aby podziękować naszemu niezrównanemu gronu pedagogicznemu, które od lat żmudnie pracuje nad naszym wykształceniem i przyszłością. Pomimo pogody nienapawającej optymizmem spektakl, który przedstawili uczniowie naszej szkoły, sprawił, że wszystkim poprawiły się humory.

Czytaj więcej...

Aktywny poniedziałek klasy II H

DSC 050020 października klasa 2H wraz z wychowawcą Pawłem Wiśniewskim oraz Panem Mariuszem Potyszką wybrała się na wycieczkę terenową, której główną atrakcją była gra w Paintball. Przed godziną 10 zwartą grupą wyruszyliśmy w stronę Łazisk. Dobrego humoru nikt nie zapomniał ze sobą zabrać, dlatego przez cały czas panowała radosna atmosfera. Z racji tego, że nasz wychowawca uważa, że ruch to zdrowie, postanowił poprowadzić nas okrężną drogą...

Czytaj więcej...

Elektrycy z „Elektronika” na Uniwersytecie Przyrodniczym

cimg3002Dnia 24 września uczniowie ZSE odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu aby pogłębić wiedzę z zakresu elektryki. Był to już kolejny wyjazd w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II.

W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w wykładzie o ochronie przeciwporażeniowej przeprowadzonym w formie prezentacji, która była ciekawa i prowokowała do zadawania pytań prowadzącemu wykład profesorowi.

Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się tego, czego jeszcze nie wynieśli z lekcji w ZSE. Gdy już dowiedzieli się, jak mają zabezpieczać się i zapobiegać porażeniom prądem elektrycznym, nadszedł czas na zajęcia z panią Profesor, która zapoznała ich z zastosowaniem pomiarów elektrycznych w technologii żywności; przedstawiała różne rodzaje mierników (m. in. miernik pola magnetycznego), termometrów, laserowy miernik odległości oraz najprostsze multimetry czy również amperomierze. Oczywiście pokazywała, jak one działają. Wszystkie te przyrządy stosowane są do oceny jakości produktów spożywczych np. jakości miodu, zbóż, tłuszczy, wina czy procesu produkcji lodów. Każdy z uczniów spróbował coś zmierzyć przy użyciu prezentowanych przyrządów.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata 2014 – made by ZSE.

Szkoły średnie na całym świecie sprzątają regularnie, a dlaczego nie my?

Zbieracze i część ich kolekcji reszta worków jest na drugiej stronie żwirowniPostanowiliśmy w tym roku wyjść z kilkuletniego zastoju i powrócić do dobrego zwyczaju sprzątania miejsc, w których czasem przebywamy i odpoczywamy. W tym roku klasy 1G i 2G Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZSE z wychowawcami Janem Berneckim i Romualdem Symonowiczem sprzątały teren wokół żwirowni przy ulicy Bobrowej w Bolesławcu. W ciągu trzech godzin zapełniliśmy śmiećmi ok. 12 worków. Praca nie była łatwa, śmieci zdążyły już zarosnąć trawą i krzakami, ale dla dzielnej ekipy z Elektronika nie był to wielki problem. W tym sezonie znaleziskiem – „trofeum” specjalnym była porzucona muszla klozetowa i worek wapna :-))) Mamy nadzieję, że akcja Sprzątanie Świata będzie od tego roku regularnym zwyczajem w naszej szkole. Pani Katarzynie Graczyk z Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu dziękujemy za wskazanie terenu do pracy, worki i rękawice do pracy oraz miłe słowa poparcia.

Romuald Symonowicz, 6.10.2014.

Strona 1 z 44

Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Razem zmieniamy świat

penek

face grupa

youtube grupa

blog graficzny

 
Nadzór nad projektem: Maciej Pronkiewicz 
Administrator strony: Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony