Jesteś tutaj: Home

1h w FGP

1W poprzedni czwartek klasa 1h wybrała się na wyjście zawodoznawcze do firmy Favorite Gifts Print Europe w Bolesławcu. Pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych uczniowie pojechali autobusem na obrzeża miasta gdzie w nowowybudowanej fabryce mieści się prężnie działający polski oddział tej firmy. Na miejscu zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Pracownicy poszczególnych działów firmy opowiedzieli nam o specyfice czynności wykonywanych na różnych stanowiskach. Szczegółowo zostały nam przedstawione nowoczesne maszyny służące do znakowania wszelakich produktów reklamowych. Sam park maszynowy robił spore wrażenie, oraz ogrom zleceń i pracy które trzeba włożyć w proces produkcyjny. Zaprezentowane zostały nam maszyny tampondrukowe, sitodrukowe, cyfrowe i laserowe. Samo znakowanie i nadruk wykonywany w FGPE odbywa się praktycznie na każdym produkcie, od długopisu zaczynając, poprzez notesy, torby, czapki, bidony, kubki, termosy..nie wiadomo na czym kończąc. Tak naprawdę katalog produktow to kilka tysięcy gadżetów reklamowych, które przywożone tirami z zagranicy są tu poddawane obróbce, a następnie wysyłane do klientów w całej europie niekiedy w naprawdę ogromnych nakładach ilościowych.

Marta Bochniak

2

3

4

Relacja z wydarzenia "Jak nie czytam, jak czytam" 2019 w ZSE

Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...
Jak nie czytam,...

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” – BIBLIOTEKA ZSE ZAPRASZA DO WSPÓLNEGO CZYTANIA

7 czerwca 2019 r. Zespół Szkół Elektronicznych weźmie udział w IV edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce – „Jak nie czytam, jak czytam”. Będziemy wspólnie czytać od godziny 10.00 do 11.00.
W związku z tym biblioteka zaprasza do skorzystania z naszego księgozbioru. Interesujące książki  znajdziecie w dziale „Nowości”.  Niech każdy czyta to, na co ma ochotę. Ponadto każda klasa proszona jest o przygotowanie transparentu propagującego czytanie. Mile widziane są również przebrania za postacie literackie. Postarajmy się, aby to było nasze piękne święto wspólnego czytania, a przy okazji będziemy uczestniczyć w pobijaniu rekordu liczby osób czytających  w jednym momencie. Ubiegłoroczny wynik to  406 825 osób.
W wyborze lektury na pewno będzie pomocny film przygotowany przez klasę 4H  w ramach realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Dzień Otwarty w ZSE

61666661 2335843596438421 3916877214649417728 o 233584359310508830 maja 2019 roku odbył się Dzień Otwarty w ZSE. Gościliśmy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na sali gimnastycznej przygotowaliśmy stanowiska dla poszczególnych branż, a po prezentacji rozpoczęły się warsztaty w pracowniach szkolnych.

Czytaj więcej...

FINAŁY LIGI E-SPORT W ELEKTRONIKU

e-sportFinały Ligi E-sport ZSE odbyły się w sobotę oraz niedzielę 25-26 maja 2019 r. Rozgrywki były transmitowane na kanale Ligi na platformie YouTube z komentarzem na żywo (https://www.youtube.com/c/LigaESportZSE). Gracze zmierzyli się ze sobą w dwóch grach: League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive.  Na uwagę zasługuje fakt,  że uczniowie sami zorganizowali profesjonalne studio, w którym wszystko nagrywali. Finały były zwieńczeniem trwających od grudnia rozgrywek online. W pierwszej fazie, grupowej, wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski podzielonych na 40 drużyn. Gracze grali o punkty w tabeli, ponieważ do ćwierćfinałów wchodziły jedynie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze były pełne emocji i z racji tego, że rozgrywane były w systemie Bo1, obfitowały w wiele nieoczywistych i odważnych taktyk i zagrań. Na półmetku rozgrywek wyróżniała się już pewna grupa drużyn, które z powodu posiadanej sporej ilości punktów mogły zacząć myśleć o fazie play-off. Rozpoczęła się ona w lutym i była komentowana w całości z profesjonalnego studia, a przed każdą grą i również w jej trakcie dla nieco mniej zainteresowanych nasz zespół od fanpage’a przygotowywał najciekawsze informacje o minionym spotkaniu w postaci postu na Facebooku (https://www.facebook.com/ligazse/) i Instagramie. W ćwierćfinałach mecze były przeprowadzane w systemie Bo3, który pozwala drużynom na bardziej taktyczne i stonowane podejście do rywala i samej rozgrywki. Ćwierćfinały były prawdziwym sprawdzianem dla naszego studia, ekipy komentatorów i operatorów, a także samych graczy, ponieważ to właśnie zwycięstwo w lutowych ćwierćfinałach gwarantowało udział w fazie finałowej odbywającej się 25 i 26 maja 2019 roku.

Czytaj więcej...

Badanie jakości wody - spotkanie robocze w ramach projektu Erasmus + European Water Investigation

dsc06986Zespół Szkół Elektronicznych bierze udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym badania jakości wody w Europie (European Water Investigation EUWI ). Uczniowie budują roboty z czujnikami umożliwiającymi badanie stanu wody, następnie porównują i omawiają wyniki uzyskane przez pozostałych uczestników (z Włoch, Rumunii i Niemiec).
Najdłuższe, 5-dniowe spotkanie odbyło się w Polsce, w Bolesławcu. Program pobytu był bardzo bogaty, obejmował zadania naukowe oraz zwiedzanie Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...

Grafika komputerowa/poligrafia - kurs

Uwaga!

Rozpoczynamy realizację 60-godzinnego kursu "Grafika komputerowa/poligrafia" w ramach projektu "Kształcenie zawodowe szansą dla uczniów Powiatu Bolesławieckiego". Pierwsze zajęcia odbędą się 28 maja br. (wtorek) o godz. 15.00 w sali nr 36. Obecność obowiązkowa.

Lista uczestników:

1. Alicja Filip
2. Natan Gądzik
3. Seweryn Kaczorowski
4. Aleksandra Mernioz
5. Kacper Bukowski
6. Michał Sieradzki
7. Marcelina Czuchraj
8. Dominika Hanysz
9. Maciej Sokołowski
10. Karolina Prasil

Wyżej wymienione osoby proszone są o odbiór i złożenie w sekretariacie deklaracji uczestnictwa projekcie.

Wręczenie dyplomów TECHNIKA

Zapraszamy uczniów klas IV Technikum nr 4 w Bolesławcu na uroczyste wręczenie Dyplomu Technika - środa 29 maja br. godz. 11.00 sala nr 18.

Dobry start… czyli jak wejść na rynek pracy z dodatkowymi kwalifikacjami !

img-20190521-105735Po raz kolejny uczniowie bolesławieckiego „Elektronika” przystąpili do egzaminów państwowych nadających dodatkowe kwalifikacje, tym razem w ramach projektu Kształcenie zawodowe szansą dla uczniów Powiatu Bolesławieckiego. Dwudziestu uczniów zdało egzaminy państwowe i otrzymało książeczki spawacza, świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza, zaświadczenia z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach w zakresie „Ręcznego przecinania plazmowego” oraz świadectwo kwalifikacyjne SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku. Młodzież podchodząca do egzaminu dla elektryków podnosiła kwalifikacje w zakresie obsługi, eksploatacji, konserwacji, remontu, montażu oraz prac kontrolno-pomiarowych urządzeń i zespołów prądotwórczych, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV. Kolejne dwadzieścia osób z naszej szkoły zdobyło uprawnienia, które zwiększają szansę zatrudnienia i odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. 

 Gratulujemy wszystkim kursantom 100 % zdawalności.

Strona 1 z 78

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony