Jesteś tutaj: Home

Nowa pracownia Laptopów HP EliteBook

IMG 0332W poniedziałek 7 października 2019 r. do pracowni komputerowej w sali 11 trafiły nowe laptopy HP EliteBook. Laptopy sprawują się bardzo dobrze, dzięki czemu praca na lekcji jest jeszcze przyjemniejsza. Podczas zajęć z administracji systemami operacyjnymi korzystamy z maszyn wirtualnych, dzięki którym poznajemy, jak zainstalować i skonfigurować systemy operacyjne. Procesy te potrzebują dużo mocy obliczeniowej, a nowe laptopy radzą sobie z tym zadaniem znakomicie.

Czytaj więcej...

Z wizytą w dalekiej Rumunii

DSC07106Za górami, za lasami odbyło się 3 spotkanie w ramach projektu Erasmus + European Water Investigation (EUWI). Przypomnijmy, że uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych budują podwodnego robota z czujnikami umożliwiającymi badanie stanu wody. To samo zadanie mają pozostałe kraje obecne w tym projekcie: Niemcy, Włosi i Rumuni.

Trzecie spotkanie odbyło się właśnie u ostatnich z wymienionych, w szkole Technical College of Communications Nicolae Vasilescu – Karpen w Bacău. Oprócz dyskusji o pracach nad urządzeniami oraz prezentacji stanu badań, gospodarze zadbali o program kulturalny, abyśmy mogli (podczas zaledwie dwóch dni) choć trochę poznać miasto i kulturę rumuńską.

Czytaj więcej...

eLegitymacje w Elektroniku

mObywatelWyroznikUczniowie klas pierwszych mogą skorzystać z aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki porozumieniu, które zostało podpisane przez dyrektora ZSE w Bolesławcu, uczeń nie poniesie konsekwencji prawnych jeśli nie będzie posiadał tradycyjnego dokumentu, ponieważ legitymacje wyświetlają się na ekranie telefonu (bez którego żaden młody człowiek nie wychodzi z domu). Uruchomienie jest bardzo proste i polega na pobraniu ze Sklepu Play aplikacji mObywatel i aktywowaniu kodem QR eLegitymcji. Aplikacja działa zarówno na Androidzie, jak i IOSie.

CodeWeek 2019 w ZSE

codeweek 2019

Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu po raz kolejny uczestniczy w międzynarodowym wydarzeniu propagującym programowanie - CodeWeek.

W dniach 7-18 października 2019 r. na lekcjach informatyki oraz przedmiotów zawodowych odbędą się zajęcia związane z wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału we wszystkich działaniach związanych z wydarzeniem CodeWeek 2019!

1 Ep spotkanie integracyjne klasy

20190930 1221591 1W dniu 30.09.2019 r. w bolesławieckiej pizzerii klasa 1 Ep, wraz z wychowawcą p. Jackiem Kawką, świętowała „Dzień Chłopaka”. Spotkanie miało również związek z wygraną w integracyjnym konkursie sportowo-rozrywkowym, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze. Każdy z obecnych zamówił ulubioną pizzę. W trakcie spotkania uczniowie dzielili się wrażeniami po pierwszym miesiącu, spędzonym w Elektroniku. Wszyscy podkreślali przyjazna atmosferę, panującą w klasie i szkole. Na koniec umówiono się, że nie będzie to ostatnia, klasowa integracja w tym roku szkolnym.

 20190930 1239331 20190930 1239271

STYPENDIUM ZDOLNY ŚLĄSK

ZDS P-780x346

Drodzy Uczniowie,
jest możliwość otrzymania stypendium finansowego z programu Zdolny Śląsk. Regulamin, wymagania znajdziecie tutaj https://www.fem.org.pl/nasze-projekty/aktualne-projekty/program-stypendialny-zdolny-slask/. Termin wysłania wniosku (poczta tradycyjną) to 7 października. W dużym skrócie musicie  się zdecydować, czy ubiegacie się o stypendium w kategoriach ogólnych (naukowej, artystycznej lub sportowej), w których również należy opisać swoją działalność społeczną, czy też ich zaangażowanie społeczne ma być dominującym elementem wniosku. W zależności od tego należy wybrać typ wypełnianego wniosku.
Pamiętajcie, że musicie wykazać i POTWIERDZIĆ PONADPRZECIĘTNE, WYBITNE osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe albo wyjątkowe dokonania w zakresie działalności społecznej,
Oprac. Kamilla Dudek

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 23.09.2019r. do 27 .09.2019

29 września 2019r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W związku z tym w naszej szkole najbliższy tydzień (od 23.09.2019r. do 27 .09.2019 r.) – biblioteka szkolna ogłasza Tygodniem Głośnego Czytania.  Podczas  godzin wychowawczych we wszystkich  klasach będą czytane na głos  powieści. Przewodniczący klas proszeni są o przyjście do biblioteki i wybór  książki dla swojej klasy.

Powitanie pierwszaków, czyli dzień integracyjny w Elektroniku

0004I w końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień – przyjęcie pierwszaków do grona uczniów Elektronika…
W poniedziałek – 16 września 2019 roku – klasy pierwsze z wychowawcami spotkały się na terenie MOSiR-u, by lepiej się poznać i zademonstrować swoje talenty. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrekcję każda klasa wzięła udział w przygotowanych przez starszych kolegów zabawach integracyjnych. Potem rozpoczęła się rywalizacja między pierwszakami.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 80

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony