Jesteś tutaj: Home

Kolejne sukcesy w tym tygodniu!

23795369 1588141464541975 406483631812499284 nDziś ogłoszono wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

W tym roku do etapu okręgowego przeszło 20 uczniów, oto oni: Baryluk Kornela, Będzińska Ewa,  Bociek Małgorzata, Druzgała Hanna, Greszta Klaudia, Jędryczka Wiktoria, Kolanowski Jakub, Kostrakiewicz Łukasz, Kowal Martyna, Koza Anna, Kulesza Aleksandra, Kurt Wiktoria, Matuszewska Monika, Miler Wiktoria, Nowak Łukasz, Ozga Dominika, Pokładek Patrycja, Prosół Monika, Stefanko Mirela, Świdnicka Martyna

Pierwszy etap Olimpiady polegał na napisaniu eseju, stworzeniu filmu, fotoreportażu lub fotokastu na jeden z podanych tematów:

1. Swój i obcy – jak przedstawiać inne religie i kultury w mediach? 
2. Odpowiedzialność za słowo 
3. Internet jako źródło (dez)informacji 
4. Etyka i rzetelność w pracy dziennikarza 
5. Reklama – manipulacja czy zachęta?

Nagrodami są indeksy dla laureatów Olimpiady i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora dla wszystkich laureatów Olimpiady (m.in: rower, aparaty fotograficzne, głośniki, słuchawki, zegarki) oraz staże w redakcjach na terenie całego kraju. Nagrody otrzymają także trzy szkoły, z których najwięcej uczestników zakwalifikuje się do II etapu. Patronat nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

GRATULUJEMY!!!

Szkolenie o samorządności

Zapraszamy uczniów klas III i IV do udziału w szkoleniu o tematyce samorządności, a także w grze fabularnej. Wydarzenie jest koordynowane przez uczennice klasy IV H w ramach inicjatywy Dolnośląskiej Akademii Samorządu.
Zapraszamy do zapisów w sekretariacie. Liczba miejsc ograniczona!

PLAKATas 1

MOC ELEKTRONIKA!!!

olimpiadaofilmieWe wtorkowej (21.11.2017 r.) Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej nasze uczennice znowu okazały się NAJLEPSZE!!!

Uczennice klas graficznych przeszły do II etapu, który czeka je w styczniu 2018 roku.

Olimpiada służy popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi. Szczególny nacisk jest położony na tematykę wykorzystującą dorobek kultury polskiej pod kątem rozwijania umiejętności sytuowania i rozumienia specyfiki rodzimych sztuk audiowizualnych w stosownych kontekstach. Olimpiada koncentruje się na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu.

 

Wyróżnione uczennice:

Monika Matuszewska, klasa 4H
Ewa Będzińska, klasa 4H
Anna Koza, 3H
Aleksandra Kulesza, 3H
Wiktoria Miler, 2H

GRATULUJEMY!!! :)

Dzień Języków Obcych

Poznawanie nowych kultur jest obecnie ważne dla młodych ludzi. Dzień Języków Obcych jest wydarzeniem, które przybliża nam tradycje i historię innych krajów.

Od godziny 8 rano, 15 listopada 2017 roku, uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych skrupulatnie i pełni podekscytowania rozpoczęli swoje przygotowania. Ich zadaniem było udekorowanie sali elementami charakterystycznymi dla wylosowanego państwa, przygotowanie ciekawostek i plakatu na jego temat, własnoręczne wykonanie flagi kraju oraz zaprezentowanie typowej dla niego potrawy i stroju. Podczas 2 i 3 godziny lekcyjnej komisja w składzie: pan Romuald Symonowicz, pani K. Dudek, pani Adriana Kozarska, pani Joanna Żmuda oraz Monika Matuszewska (klasa 4H) odwiedzała sale, w których natrafili na wyjątkowe i niepowtarzalne wystroje. Kolorowe dekoracje i ozdoby, muzyka oraz przedmioty związane z kulturą wyznaczonych państw wprowadzały w nastrój sprzyjający odkrywaniu nowych smaków czy zaznajamianiu się z przedstawianymi tradycjami. Wszystkie konkurencje były oceniane przez komisję, która brała pod uwagę kreatywność, estetykę, technikę wykonania, wkład pracy oraz sposób prezentacji.

Po dokładnym zapoznaniu się z każdą z przygotowanych klas oraz podliczeniu zebranych punktów, komisji udało się ustalić zwycięzców:
- miejsce I – klasa 3T (Włochy, 125 pkt)
- miejsce II – klasa 2T (Egipt, 123 pkt)
- miejsce III – klasy 1H i 3H (Grecja, Rosja, 113 pkt).
Dziękujemy wszystkim klasom za udział i zaangażowanie.

Oprac. Monika Matuszewska, uczennica klasy 4H

VII edycja Olimpiady Medialnej

23659345 1585129591509829 8355775131030326430 nWczoraj uczniowie klas graficznych Zespołu Szkół Elektronicznych brali udział w VII edycji Olimpiady Medialnej, której temat przewodnim to: Media jako narzędzie kształtowania wizerunku.

Ośmioro uczestników przeszło do II etapu, który odbędzie się 10.01.2018 r., w siedzibie SWPS we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nocne pisanie listów w ZSE

23755010 1527686753952363 1247509255838262853 nZachęcamy do brania udziału w nocnym Maratonie Pisania Listów. 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.
Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku, w warszawskiej grupie lokalnej. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa!

Nasi uczniowie – jak zwykle dopisali...

dzieci-dzieciom-2017Serdecznie dziękujemy  uczniom i  wychowawcom klas: I H, II H, III H, IV H,  II T, III T, za udział w akcji pt.: "Dzieci-Dzieciom". Zgromadzone paczki zostały wręczone 18 listopada, podczas integracyjnego balu dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta i powiatu bolesławieckiego, który, jak co roku, jest organizowany przez Bolesławiecki oddział PCK i odbywa się w Szkole Muzycznej.

Czytaj więcej...

Rusza kurs projektowania CAD/CAM

UWAGA !!!

 

W dniu jutrzejszym, tj. 21. listopada, rozpoczynają się zajęcia VCC "Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D" dla grupy pierwszej. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 14:30, w sali nr 19.

Lista uczestników, gr. 1

1. Dominik Duma
2. Marek Przybyła
3. Bartosz Dąbrowski
4. Patryk Kocioł
5. Jakub Sobczak
6. Rafał Burzawa
7. Kacper Nowak
8. Żaneta Łukomska
9. Karolina Sadowska
10. Radosław Szweda

 

Bliżej kultury – Elektronik na spektaklu „Król Edyp”

krol-edypW poniedziałek – 13 listopada 2017 – klasy pierwsze technikum uczestniczyły w spektaklu „Król Edyp” wystawianym w FORUM.
Spektakl w przystępny sposób prezentował treść dramatu antycznego twórcy – Sofoklesa. Mieliśmy możliwość zapoznania się z tym dziełem, którego treść i przesłanie staną się niebawem tematem naszych lekcji polskiego. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawieniu zaliczymy sprawdzian ze znajomości treści na piątkę (no… może czwórkę…).
Spektakl nam się podobał – nawet Ci najbardziej odporni na kulturę oglądali z zaciekawieniem to, co działo się na scenie. Zachwyciła nas muzyka, pozytywnie zaskoczyła gra aktorów (chociaż na początku Edyp mówił trochę za cicho), a przede wszystkim – zaintrygowała treść utworu.
Teraz pozostaje nam tylko dokończyć czytać tekst Sofoklesa i odpowiedzieć z pomocą naszych pań polonistek na pytania, które nasunęły się nam po obejrzeniu spektaklu.

 

Iść za marzeniem, czyli śladami Konrada

img 0205Rok 2017 to rok Josepha Conrada, Polaka, szlachcica, patrioty, a jednocześnie brytyjskiego pisarza. Hasło „iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” to myśl przewodnia spotkania z okazji 160 rocznicy jego urodzin. Wykład na temat twórczości artysty, w którym uczestniczyły klasy IV Zespołu Szkół Elektronicznych, miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu i prowadziła go pani Maria Sobolska, która, jak się okazało, była nauczycielką naszej polonistki, pani Marioli Szczęch.
Losy Conrada podróżnika zaczynają się, gdy osierocony 17-nastolatek postanawia spełnić swoje marzenie, aby zostać marynarzem. Pisarzem natomiast został w wieku 37 lat, w wyniku dążenia do postawionych sobie celów. Świadczy to o ogromnej roli przypadku w życiu człowieka, co potwierdzają losy pani Marii, która nie planowała zostać polonistką.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 54

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Razem zmieniamy świat

penek

face grupa

youtube grupa

logo

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony