Jesteś tutaj: HomeProjektyZawodowy Dolny Śląsk

Podsumowanie projektu „Współpraca kół zainteresowań” w Elektroniku

Ekipa Telewizji Szkolnej ZSE TV wraz z opiekunem w minionym roku 2017 sześciokrotnie uczestniczyła w spotkaniach z Akademickim Klubem Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej. Spotkania w ramach współpracy kół zainteresowań organizowane były pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego - Zawodowy Dolny Śląsk.

Czytaj więcej...

Telewizja Szkolna realizuje ujęcia filmowe na Politechnice Wrocławskiej

img 0983

Dnia 30.10.2017 - w poniedziałek - cała ekipa Telewizji Szkolnej ZSE wraz z opiekunem pojechała do Wrocławia na spotkanie z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej, w ramach współpracy kół zainteresowań.

Podczas spotkania wybraliśmy 4 zawody, o których mieliśmy nakręcić film. Wylosowaliśmy kucharza, fryzjera, finansjera i fotografa. Wszyscy podzieliliśmy się na trzy grupy, które dostały przydzielony zawód, musiały stworzyć koncepcję i plan robienia sesji modelce. W  rolę fotografa wcielił się Szymon z ZSE,  uczeń 3E. Kolejnym przedstawianym zawodem był fryzjer.

Czytaj więcej...

Współpraca „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

01-fosa senariusz2

W poniedziałek 09.10.2017r. uczniowie należący do Telewizji Szkolnej „ZSE TV” po raz kolejny spotkali się z Akademickim Klubem Filmowym FOSA na Politechnice Wrocławskiej w ramach współpracy Kół Zainteresowań.

Na początku spotkania omówiliśmy wcześniej przygotowany szablon scenariusza, który zostały poddany analizie. Wywiązała się dyskusja, która umożliwiła wybranie jednego kierunku działania.

Czytaj więcej...

Spotkanie „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA

phoca thumb l IMG 5290Dnia 06.06.2017 r. odbyło się drugie spotkanie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” z Klubem Akademickim Realizatorów Filmowych FOSA na Politechnice Wrocławskiej w ramach współpracy Kół Zainteresowań.  

Na początku spotkania omówiono sprawy organizacyjne. Następnie uczniowie Telewizji Szkolnej „ZSE TV” przedstawili zadania domowe, czyli sondy uliczne pt.: „Co najbardziej lubisz w swoim zawodzie?”. Po prezentacji zadań wspólnie je omówili. Starsi koledzy z Politechniki zauważyli, co było źle, oraz podkreślili zalety. Uwagi dotyczyły m.in. oświetlenia, kadrowania i dźwięku. Przerwa na przysłowiową „kawę” pozwoliła przeorganizować salę tak, aby przejść do kolejnego etapu spotkania. 

Czytaj więcej...

Wyjazd na politechnikę Wrocławską w ramach programu „Zawodowy Dolny Śląsk”

20170509 100339W dniu 9-05-2017r. informatycy klasy 2T uczestniczyli w zajęciach na wydziale Mechaniki Politechniki Wrocławskiej. W Sali laboratoryjnej przygotowano 4 stanowiska na których uczniowie zajmowali się:

- techniką rozpoznawania obrazu

- programowanie silnika indukcyjnego

- budową robota z klocków

- programowanie mikrokontrolera robota.

Czytaj więcej...

"ZSE TV" na Politechnice Wrocławskiej

2pwrDnia 10 maja 2017 r. zespół Telewizji Szkolnej "ZSE TV" wziął udział w pierwszym z sześciu spotkań w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk - koła zainteresowań. Spotkanie miało miejsce w Siedziba Klubu Filmowego FOSA, Dom Studencki T-4 Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSE ponownie na Politechnice Wrocławskiej!

17968169 1880755915469286 663118082 oDnia 12.04.2017 grupa elektryków z klasy IIE uczestniczyła w zajęciach na wydziale Mechatroniki. W laboratoriach szkolnych przygotowano dla naszych uczniów 4 stanowiska. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda grupa miała inne zadanie: pierwsza - rozłożenie oraz złożenie silnika indukcyjnego, druga - sterownie silnikiem krokowym, trzecia - sterowanie silnikiem indukcyjnym, czwarta - sterowanie silnikiem prądu stałego. Przed rozpoczęciem pracy każda z grup musiała zrobić schematy montażowe, aby nauczyć się systematyczności i wiedzieć, jak podłączyć dany element. Zanim przystąpiliśmy do części praktycznej zajęć, nie ominęła nas krótka część teoretyczna, podczas której starano się nam przekazać niezbędne informacje o silnikach i sterownikach wykorzystywanych podczas zajęć praktycznych. Na koniec dostaliśmy zaświadczenia potwierdzające nasz udział w zajęciach laboratoryjnych.

 

Czytaj więcej...

Zawodowy Dolny Śląsk

Zawodowy Dolny Śląsk” projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Oś priorytetowa 10 – Edukacja

Działanie 10.4 - Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Poddziałanie 10.4.1 - Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – konkursy horyzontalne

Całkowita wartość projektu: 4 210 552,50 zł

Kwota dofinansowania: 4 000 024,87 zł

Okres realizacji projektu: od 02.01.2017 r. do 30.11.2018 r.

Główny cel projektu: poprawa jakości kształcenia w szkołach zawodowych Dolnego Śląska w obszarze zawodów deficytowych i RIS, poprzez działania warsztatowo–laboratoryjne dla uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli zawodu oraz staże uczniowskie dla uczennic i uczniów, u pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szlakami Politechniki

IMG 2436W dniach 9 – 10 marca 2017 roku uczniowie z kl. 2e/1 („szczęśliwa czternastka”) wraz z opiekunem p. J. Berneckim podążali szlakami Laboratoriów Politechniki Wrocławskiej. Przewidziano tam dla nich wiele atrakcji technicznych, a mianowicie: pracownie optoelektroniki, techniki światłowodowej, mikrosystemów, nanostruktur, technologii grubych warstw, skaningową mikroskopię elektronową, a przede wszystkim eksperymenty przeprowadzone przez studentów w ramach licznych kół uczelnianych.

Czytaj więcej...
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony