Jesteś tutaj: Home

Szkolenie RW

IMG 1428W poniedziałek 8 października 2018 r. na szkolnym boisku odbyło się szkolenie dla wszystkich członków RW (radiowęzła szkolnego) prowadzone przez pana Grzegorza Chudzika. Spotkanie dotyczyło m.in. techniki czytania ogłoszeń, rozwijania sprzętu nagłaśniającego na apele. Uczniowie klas IV stali się doradcami i mentorami dla młodszych kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej...

Być jak bohater pocztówki, czyli jesienny plener fotograficzny klasy 2H

IMAG0308Zaledwie tydzień temu, dnia kiedy to aura dopisała i słońce świeciło od samego rana grupa klasy 2H wybrała się na plener fotograficzny. Celem tego typu zajęć w terenie było pozyskanie fotografii cyfrowych, które następnie były poddawane obróbce w programach graficznych. W wyniku pracy na zajęciach zawodowych powstały jesienne kartki pocztowe z pejzażami naszego miasta, architekturą i obowiązkowo z udziałem samych uczniów. Efekty poniżej.

 

 

Beznazwy-1 pocztwka2jpg IMAG0309

Oto.. jak "wygrać" dobrą ocenę

IMAG0411Zadaniem projektowym uczniów klasy 4H na zajęciach zawodowych u pani Marty Bochniak, było kompleksowe wykonanie gry planszowej. Członkowie poszczególnych grup podjęli spore wyzwanie. Sama gra planszowa musiała być dobrze przemyślana, a w grupach musiał nastąpić podział obowiązków, tak aby zostały przygotowane wszystkie elementy gry: projekt szaty graficznej planszy i opakowania, grafika na karty z pytaniami, regulamin gry, pionki do poruszania się po planszy oraz aby wykonane zostało opakowanie gry. W celu uzyskania satysfakcjonujących ocen należało podejść do wszystkiego w pełni profesjonalnie. Tak też się stało. Dowodem na to jest efekt pracy uczniów. 

Czytaj więcej...

CodeWeek 2018 - dzień pełen kodowania

25Środa, 17 października 2018, obfitowała w działania związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania. Na lekcjach 1-2 uczniowie klasy 4T Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu wzięli udział w spotkaniu z Albertem Czarneckim - programistą oraz wykładowcą w szkole Laboratorium Kreatywności. Podczas lekcji 3. i 4. uczniowie klas 3T i 3TI wzięli udział w wykładzie online pt. "Czary mary, hokus pokus – czyli podstawy programowania". W trakcie lekcji 5. i 6. uczniowie klas 4T i 4TI wzięli udział w wykładzie online pt. "Jak opisać świat – czyli podstawy programowania obiektowego". Obydwa wykłady były organizowane w ramach projektu IT Szkoła i prowadzone przez mgr inż. Andrzeja Ptasznika. Na lekcjach 7-8 uczniowie klasy 2T brali udział w zajęciach dotyczących robotyki i programowania przy wykorzystaniu robotów mBot. Celem zadania praktycznego było stworzenie programu wyświetlającego napis przewijający się na ekranie LED robota.

Czytaj więcej...

Akcja „Wymień się książką”

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji „WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ”. W najbliższy czwartek i piątek (18-19 X 2018) podczas przerw będzie można w czytelni dokonać wymiany przyniesionych przez siebie książek, a także pozyskać egzemplarze, które zostały wycofane ze zbiorów biblioteki.

CodeWeek 2018 - pierwsze działania za nami

06W dniu 15 października 2018 r., w ramach wydarzenia CodeWeek 2018, uczniowie klas 4T i 4TI Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu wzięli udział w spotkaniu z Albertem Czarneckim - programistą oraz wykładowcą w szkole Laboratorium Kreatywności. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać kilka bibliotek języka JavaScript, m. in. express.js oraz react.js (wykorzystywany m. in. na portalu Facebook).

Natomiast uczniowie klas 1E i 1T, w czasie lekcji informatyki, uczyli się podstaw programowania poprzez grę edukacyjną Code Monkey.

Czytaj więcej...

CodeWeek 2018

tumblr inline p9fg1yUMgp1ttjavp 500W dniach 15-19 października 2018 w ZSE po raz kolejny będziemy obchodzić wydarzenie Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek związane z programowaniem.

Na tą chwilę mamy następujące propozycje:

1. Dla klas 1. (E, H, T, TI) - Code Monkey - nauka programowania w formie gry komputerowej:  https://www.playcodemonkey.com/ podczas lekcji informatyki. Odpowiedzialni: Daniel Kęska, Marek Rosa.

2. Dla klas 2T i 2TI -  na lekcjach informatyki w dniach 17.10 (2T) i 19.10 (2TI) - zajęcia z zakresu robotyki i programowania w środowisku mBlock wraz z robotami mBot - np. programowanie napisu wyświetlanego na wyświetlaczu LED robota - każda grupa ZAW po 1 godz. lekcyjnej (dostępne będzie ok. 10 stanowisk z robotami).

Odpowiedzialni: Łukasz Hałat (sala świetlica, stanowiska z robotami, prowadzenie), Tomasz Łowicki (opieka), Jarosław Majko (opieka).

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

biblioteka„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”
(Leonardo da Vinci)

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ustanowiła go w 1992 roku Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną społeczeństwa, ulepszanie opieki medycznej oraz pomoc osobom dotkniętym chorobami psychicznymi.

Czytaj więcej...

Certyfikaty VCC rozdane!

vcc8W piątek 5 października 2018 r. w sali multimedialnej dyrektor Andrzej Leśniewski, wicedyrektor Marek Rosa oraz kierownik kształcenia praktycznego Krzysztof Wolski wręczyli certyfikaty VCC w zakresie: administrowanie sieci komputerowej, grafiki komputerowej, inżynierii programowania CAD 2D i 3D.

Wszystkim beneficjentom projektu „Edukacja Kluczem do Kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z Powiatu Bolesławieckiego”, którzy przystąpili do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe – systemu VCC (Vocational Cempetence Certificate), gratulujemy!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 65

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony