Jesteś tutaj: Home

Wielkanoc 2019

wielkanoc-koszyk-jajka

Uwaga Uczniowie!

Wszystkich uczniów prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć na platformie Fronter.

Kurs LINUX - zajęcia odwołane

Z przyczyn od nas niezależnych zajęcia "Administrowanie serwerami LINUX" w dniu 12 kwietnia br. są odwołane.

Szanowni Rodzice, Uczniowie!

Informuję, że pracownicy Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu przystąpili do ogólnopolskiej akcji strajkowej pracowników oświaty. Strajk będzie polegał na powstrzymaniu się od wykonywania pracy do odwołania, co wpłynie na organizację zajęć dydaktycznych. Dyrektor szkoły zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze.

W przypadku zmiany decyzji dotyczącej przerwania akcji strajkowej zostaniecie Państwo niezwłocznie poinformowani na stronie internetowej szkoły.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i życzliwość w tak trudnej sytuacji.

Z poważaniem

Andrzej Leśniewski

Strajk nauczycieli ZSE w przypadku braku porozumienia ze stroną rządową

Szanowni Rodzice i Uczniowie.

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu zawiadamia, że w przypadku braku porozumienia między nauczycielskimi związkami zawodowymi a stroną rządową od dnia 8 kwietnia oraz w kolejnych dniach prawdopodobnie pracownicy naszej szkoły przystąpią do strajku. W związku z przystąpieniem pracowników szkoły do akcji strajkowej należy się liczyć z brakiem możliwości prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych w naszej szkole.

Uczniom obecnym w szkole zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze.

O wszelkich zmianach będą Państwo niezwłocznie informowani poprzez stronę internetowa szkoły, platformę FRONTER oraz dziennik elektroniczny.

Dyrektor ZSE w Bolesławcu

Sukces uczennic w międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną

miedzyszkolny-konkurs-na-prezentacje-multimedialna-2019-1miedzyszkolny-konkurs-na-prezentacje-multimedialna-2019-2Niezmiernie się ucieszyliśmy, kiedy otrzymaliśmy wyniki konkursu na prezentację multimedialną o zabytkach Rheinland-Pfalz. Kornela Baryluk, uczennica klasy 4H, zajęła I miejsce, a Hanna Druzgała i Aleksandra Kulesza (również z klasy 4H) wywalczyły wyróżnienia. Pełna nazwa konkursu to VIII Międzyszkolny Konkurs na Prezentację Multimedialną (co roku wybierany jest inny region Niemiec), organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr 7 wraz z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu. Zdjęcia pochodzą z uroczystości wręczenia nagród 5.04.2019.
Oprac. Kamilla Dudek

Elektronik w starciu z mitologią – zwycięstwo czy porażka?

Niewątpliwie – zwycięstwo!
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie mitologicznym, którego celem było przede wszystkim usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy o mitologii starożytnej Grecji i Rzymu.
Konkurs odbył się 3 kwietnia 2019 r., a jego organizatorkami były p. Renata Rosa i p. Katarzyna Janik.
W zmaganiach wzięły udział pięcioosobowe zespoły reprezentujące klasy pierwsze. Uczniowie w czasie 45 minut musieli rozwiązać test wiedzy, odpowiadając zarówno na pytania otwarte, jak i zamknięte.
Poziom był niezwykle wyrównany – drużyny dzieliły nieznaczne różnice punktów (połowa punktu między kolejnymi miejscami), co świadczy o ogromnej wiedzy uczestników.
W piątek – 5 kwietnia - odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród. Konkurs wygrała drużyna reprezentująca klasę 1E, drugie miejsce zajęła klasa 1T, trzecie – klasa 1H.
W końcu jednak nie liczą się tylko nagrody, ale sam udział, dlatego klasa 1Ti też ucieszyła się z zaszczytnego czwartego miejsca.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję na kolejne zmagania za rok!

I miejsce - klasa IEkonkurs mitologiczny 1

II miejsce - klasa ITkonkurs mitologiczny 2

III miejsce - klasa IHkonkurs mitologiczny 3

IV miejsce - klasa ITIkonkurs mitologiczny 4

Trash challenge 1E

foto9Elektronicy i elektrycy z 1E podjęli wyzwanie, którego idea przekazywana jest w światowych mediach społecznościowych. Zasada akcji jest prosta – znajdujesz zanieczyszczone miejsce i zbierasz śmieci do worków. I tyle. I jeszcze zdjęcie uwieczniające widok przed i po sprzątaniu. Klasa 1E oczyściła teren nieopodal cmentarza komunalnego oraz trawnik przy ulicy Jeleniogórskiej, worki szybko się napełniły (niestety). Klasa 1E zachęca innych do przyłączenia się do akcji.
Oprac. Kamilla Dudek

Czytaj więcej...

Nieprawdziwy odlot...

5Klasa 2h podczas zajęć praktycznych podjęła się wykonania kompozycji graficznych na bilety lotnicze. Podczas zajęć korzystali przy tym z oprogramowania graficznego: Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Corel Draw i Impozycjoner.

Podejmując się zadania można było dowolnie wybrać przewoźnika. Termin i kierunek podróży również był dowolny (niejedna osoba zdecydowała się wybrać jak najdalszy zakątek naszego globu).

Szkoda tylko, że po zaprojektowaniu, samym wydruku i docięciu użytków do formatu netto, nie zostało nam już tylko pakowanie bagażu i ruszanie w drogę.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 76

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony