Jesteś tutaj: Home

Rusza kurs projektowania CAD/CAM

UWAGA !!!

 

W dniu jutrzejszym, tj. 21. listopada, rozpoczynają się zajęcia VCC "Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D" dla grupy pierwszej. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 14:30, w sali nr 19.

Lista uczestników, gr. 1

1. Dominik Duma
2. Marek Przybyła
3. Bartosz Dąbrowski
4. Patryk Kocioł
5. Jakub Sobczak
6. Rafał Burzawa
7. Kacper Nowak
8. Żaneta Łukomska
9. Karolina Sadowska
10. Radosław Szweda

 

Bliżej kultury – Elektronik na spektaklu „Król Edyp”

krol-edypW poniedziałek – 13 listopada 2017 – klasy pierwsze technikum uczestniczyły w spektaklu „Król Edyp” wystawianym w FORUM.
Spektakl w przystępny sposób prezentował treść dramatu antycznego twórcy – Sofoklesa. Mieliśmy możliwość zapoznania się z tym dziełem, którego treść i przesłanie staną się niebawem tematem naszych lekcji polskiego. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawieniu zaliczymy sprawdzian ze znajomości treści na piątkę (no… może czwórkę…).
Spektakl nam się podobał – nawet Ci najbardziej odporni na kulturę oglądali z zaciekawieniem to, co działo się na scenie. Zachwyciła nas muzyka, pozytywnie zaskoczyła gra aktorów (chociaż na początku Edyp mówił trochę za cicho), a przede wszystkim – zaintrygowała treść utworu.
Teraz pozostaje nam tylko dokończyć czytać tekst Sofoklesa i odpowiedzieć z pomocą naszych pań polonistek na pytania, które nasunęły się nam po obejrzeniu spektaklu.

 

Iść za marzeniem, czyli śladami Konrada

img 0205Rok 2017 to rok Josepha Conrada, Polaka, szlachcica, patrioty, a jednocześnie brytyjskiego pisarza. Hasło „iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” to myśl przewodnia spotkania z okazji 160 rocznicy jego urodzin. Wykład na temat twórczości artysty, w którym uczestniczyły klasy IV Zespołu Szkół Elektronicznych, miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu i prowadziła go pani Maria Sobolska, która, jak się okazało, była nauczycielką naszej polonistki, pani Marioli Szczęch.
Losy Conrada podróżnika zaczynają się, gdy osierocony 17-nastolatek postanawia spełnić swoje marzenie, aby zostać marynarzem. Pisarzem natomiast został w wieku 37 lat, w wyniku dążenia do postawionych sobie celów. Świadczy to o ogromnej roli przypadku w życiu człowieka, co potwierdzają losy pani Marii, która nie planowała zostać polonistką.

Czytaj więcej...

1 E w CIK-u

1 E w CIK-uKlasa 1e w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" w Boleslawcu na rekonstrukcji wydarzenia z dnia 11 listopada 1918 roku - przekazanie władzy przez Radę Regencyjna marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

fot. Anna Lisiak

Czytaj więcej...

„Przygoda ZSE z Olimpiadą EUROELEKTRA”

euroelektra-logoW minioną środę - 8 listopada 2017 r. - odbył się w „Elektroniku” szkolny etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – „Euroelektra” pod patronatem SEP. Startowało w niej łącznie 13 uczniów w trzech grupach tematycznych: elektronicznej, elektrycznej i teleinformatycznej. Nasi ambitni uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe. Zagadnienia testowe jednak okazały się bardzo złożone, ale mimo wszystko za  uczestników trzymamy kciuki i szczerze życzymy im kwalifikacji do kolejnego etapu, tym razem już we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty - Spotkania z rodzicami

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI
15.11.2017 R. (ŚRODA) GODZ. 16.30

TECHNIKUM NR 4
KL. I E – mgr inż. Krzysztof Zawada - sala nr 37
KL. I T - mgr Małgorzata Broszko-Sudół sala nr 17
KL. I TI – mgr Edyta Kwiecińska - sala nr 24
KL. I H – mgr Aleksandra Łobacz - sala nr 27
KL. II E - inż. Andrzej Pęczkowski - sala nr 21
KL. II T - mgr Izabela Zdunek-Głowacka - sala nr 23
KL. II H - mgr Mariusz Potyszka - sala nr 18
KL. II TI - mgr Beata Solpa-Tertel - sala nr 5
KL. III E – mgr inż Grzegorz Chudzik - czytelnia
KL. III H  - mgr Ewa Suchecka - sala nr 22
KL. III T - mgr Mariola Szczęch - sala nr 29
KL. III TI - mgr inż. Łukasz Zmitrukiewicz - sala nr 26
KL. IV E - mgr inż. Jacek Kawka - sala nr 25
KL. IV H - mgr Elżbieta Niedźwiecka - sala nr 19
KL. IV T - mgr Katarzyna Janik - sala nr 28

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 4

KL. I G - mgr inż. Eugeniusz Franczyk - sala nr 8
KL. II G - mgr Tetiana Andruszko - sala nr 20

GODZ. 16.00 –   SPOTKANIE DELEGATÓW RADY RODZICÓW Z DYREKTOREM W SALI NR 3

32 uczniów „Elektronika” na praktykach w Sewilli

25715W Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus Plus, akcja 1, dot. kształcenia i szkolenia zawodowego „Nowe technologie wspierające nabywanie kompetencji zgodnych z nowymi trendami i wymogami na rynku pracy”.

W ramach projektu Erasmus Plus na praktyki do Sewilli wyjechało 32 uczniów z takich kierunków jak: technik cyfrowych procesów graficznych, technik teleinformatyk i technik elektryk. – Projekt był realizowany w ramach dwóch mobilności. Pierwsza z nich, realizowana na przełomie marca i kwietnia, dotyczyła projektowania gier komputerowych, zaś druga, realizowana we wrześniu br., była poświęcona odnawialnym źródłom energii – mówią przedstawiciele bolesławieckiego ZSE.

Helloween 2017 - najlepsze przebranie

Informujemy, że w konkursie na najlepsze przebranie Halloween'owe wygrał Emil Siwik z klasy IV h. Gratulujemy!!!

23031397 1567733609916094 1603462241359711709 n

Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za zaangażowanie.

”TU NIE CHODZI O JEDZENIE”- profilaktyka zaburzeń odżywiania

20171010 135732Jesteśmy jedną z 15 szkół na Dolnym Śląsku, gdzie realizowany jest  ogólnopolski projekt „TU NIE CHODZI O JEDZENIE” dofinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia i realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
Celem programu jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy.
Są to działania kompleksowe:
1. Warsztaty profilaktyczne dla uczniów.
2. Szkolenia dla grona pedagogicznego.
3. Edukacja rodziców i bezpłatne konsultacje dla bliskich.
Anoreksja, bigoreksja,  bulimia i kompulsywne objadanie mogą dotyczyć każdego, bez względu na płeć, nie zważając na wiek. I wbrew pozorom wcale nie chodzi tu o  jedzenie…

Czytaj więcej...

II Amatorska Liga E-Sport ZSE

logoOd 01.11.2017 r. w Zespole Szkół Elektronicznych ruszyły rozgrywki w fazie grupowej w Amatorskiej Lidze E-Sport ZSE. Do rozgrywek przystąpiło wiele osób – chęć uczestnictwa wyraziło 205 zainteresowanych. Utworzono 21 zespołów ( w sumie 105 osób) do gry League of Legends, 20 zespołów (100 osób) do gry Counter-Strike: Global Offensive. 

Rywalizować będą uczniowie, studenci, osoby prywatne z miast m.in. takich jak: Warszawa,  Wrocław, Bolesławiec, Zgorzelec, Lubań, Legnica, Kielce, Mysłowice, Opole,  Nowy Sącz, Węgliniec, Katowice, Jelenia Góra, Bytom, Pieńsk, Lwówek Śląski, Złotoryja i inne.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 53

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Razem zmieniamy świat

penek

face grupa

youtube grupa

logo

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony