Jesteś tutaj: HomeUncategorisedTrochę kultury w Elektroniku, czyli klasy pierwsze i czwarte w teatrze

Trochę kultury w Elektroniku, czyli klasy pierwsze i czwarte w teatrze

resized 20181029 084758 8971Przedmioty zawodowe – owszem, wycieczki zawodoznawcze – jak najbardziej, ale mamy też czas na kulturę. 29 października uczniowie klas pierwszych i czwartych uczestniczyli w spektaklach teatralnych przygotowanych przez aktorów z Krakowa.
Klasy pierwsze miały możliwość zapoznania się z historią teatru antycznego: jego źródłami, etapami rozwoju, najwybitniejszymi twórcami – a to wszystko w zabawnej i ciekawej formule.


Sztuka wykorzystująca konwencję snu przeniosła nas w przeszłość i pozwoliła odkryć to, co nie było oczywiste dla wszystkich. Co więcej – w poznawaniu teatru antycznego pomogli sami uczniowie, którzy zostali zaproszeni przez aktorów (niektórzy – bardziej nieśmiali - wciągnięci siłą) na scenę i pomogli w inscenizacji antycznych tragedii, demonstrując swoje aktorskie (w tym taneczne ) talenty. Było ciekawie i śmiesznie, szczególnie wtedy gdy dwie uczennice udawały łańcuchy, a uczeń - cierpiącego Prometeusza, lub, gdy najpierw nieśmiało, a potem z coraz większym rozmachem uczniowie, wykonywali taneczne ruchy. Widownia szalała … z podziwu
i śmiechu.
Nieco poważniej było na „Weselu”, chociaż klasy czwarte (szczególnie uczniowie, którzy jeszcze nie przeczytali lektury) spodziewały się, że będzie dużo tańca i śpiewu. Okazało się, że sztuka niektórych przerosła: chłopi, inteligencja, chłopomania, złoty róg, walka o wolność – to niewiele miało wspólnego z zabawą. Jednak kolejne sceny, świetna gra aktorów pozwoliły na zapoznanie się z najważniejszymi wątkami utworu Wyspiańskiego i z pewnością ułatwią maturzystom zaliczenie sprawdzianu z lektury. Poza zapoznaniem się z najważniejszymi z punktu widzenia problematyki utworu scenami z dramatu mieli oni okazję usłyszeć co nieco plotek o „Weselu”, a to wszystko w konwencji teatru w teatrze.
Po raz kolejny uczniowie Elektronika przekonali się, że teatr nie boli, co więcej – może być nawet ciekawy!

Trochę kultury ...
Trochę kultury ...
Trochę kultury ...
Trochę kultury ...
Trochę kultury ...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony