Jesteś tutaj: HomeUncategorised

Zakończenie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
24.06.2022 R. (PIĄTEK) godz. 9.00
 
TECHNIKUM NR 4
 
Kl. I E – sala 5
Kl. I H – sala 23
Kl. I P – sala 17
Kl. I T – sala 11
Kl. II E – sala 26
Kl. II PG – sala 37
Kl. II T – sala 1
Kl. III Eg – sala 19
Kl. III Hg – sala 27
Kl. III Tg – sala 18
Kl. III Ep – sala 24
Kl. III Hp – sala 28
Kl. III Tp – sala 29
Kl. III TIp – sala 31

SU życzy Wam...

Samorząd Uczniowski ZSE życzy wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu ????

289986715 5317234248299326 894578454846530239 n

Szkolny Kiermasz Podręczników.

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów ZSE do udziału w szkolnym kiermaszu książek. Czas trwania:
01-06.09.2022r.
Wszystkich uczestników obowiązuje Regulamin.
Zapraszamy, do zobaczenia we wrześniu ????

Dzień Elektryka - 10.06.2022

110.06.2022 to dzień elektryka i z tej okazji hurtownia elektryczna „Elektros” zorganizowała dni otwarte połączone ze szkoleniami. Nasi uczniowie z klasy 3Eg i 3Ep mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu – nie tylko poznali hurtownię z innej perspektywy, ale też mogli poszerzyć swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach przygotowanych przez różne firmy. Pierwsze szkolenie - zorganizowane było przez firmę „Zamel”- dało uczniom możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznymi dotyczącymi ogrzewania podłogowego, ze sterownikami żaluzyjnymi i sposobami wykonywania instalacji. Drugie szkolenie przeprowadzone przez firmę „C&C partners” pozwoliło poszerzyć wiedzę z zakresu produkcji okablowania światłowodowego. Równie ciekawe okazało się spotkanie z przedstawicielami firmy „Schneider”- światowym liderem produkcji osprzętu elektrycznego, sterowników itp. W trakcie tego szkolenia uczniowie poznali nowinki technologiczne i sposoby montażu instalacji w szafach sterowniczych. Na koniec pracownicy firmy F&F podzielili się swoją wiedzą dotyczącą różnego rodzaju przekaźników, sterowników modułów sterujących itp. Oczywiście, między przerwami w szkoleniach uczniowie mogli zapoznać się ze stoiskami innych firm, otrzymać materiały reklamowe oraz zjeść smaczne kiełbaski czy bigos.

Dni otwarte w „Elektrosie” można uznać za bardzo udane – uczniowie nie tylko spędzili czas w miłej atmosferze, ale też poszerzyli swoją wiedzę z dziedzin, które związane są z kierunkiem ich kształcenia w ZSE.

  2 1 

3

5

 

Stypendium Starosty Bolesławieckiego

Rusza nabór wniosków do Stypendium Starosty Bolesławieckiego realizowanego w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bolesławieckiego.

Regulamin stypendium oraz wzór wniosków można pobrać stąd.

Dokumenty należy złożyć najpóźniej 15 sierpnia 2022r. w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

 

 

PRZEDŁUŻENIE TERMINU KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ŻYWA OKŁADKA”

Biblioteka szkolna ponownie zaprasza wszystkich uczniów ZSE do udziału w konkursie fotograficznym „Żywa okładka”. Termin składania prac zostaje przedłużony do 20.06.2022 r.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy ZSE

FOT-49I nadszedł ten dzień! 31 maja 2022 roku przejdzie do historii Zespołu Szkół Elektronicznych jako dzień, w którym odbył się „I Elektronowy Rajd Rowerowy”. Jako cel obraliśmy zamek w Kliczkowie, dzięki czemu niemal cała trasa rajdu wiodła pięknymi ścieżkami Borów Dolnośląskich.
Punktualnie o 9.00 grupa 26 śmiałków stawiła się na zbiórce, by po krótkim instruktażu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa ruszyć ku przygodzie…

Czytaj więcej...

Egzamin zawodowy sesja czerwiec-lipiec 2022 r.

Rozpoczynamy kolejną sesję egzaminacyjną czerwiec-lipiec 2022 r. (kwalifikacje dwuliterowe i trzyliterowe) od 1 czerwca 2022r. Przypominamy o konieczności sprawdzenia terminów egzaminu (zakładka Uczniowie/Egzamin zawodowy oraz w systemie SIOEPKiZ).

Na egzamin należy zgłosić się minimum 30 minut przed wyznaczoną godziną z dokumentem tożsamości (ze zdjęciem, np. dowód osobisty, paszport) i długopisem z czarnym tuszem. Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie z danej kwalifikacji oraz dodatkowe informacje znajduje się tutaj:
- dla egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
formuła 2017 (kwalifikacje dwuliterowe)
- dla egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
 formuła 2019 (kwalifikacje trzyliterowe).

 

Pamiętajcie o punktualności i procedurach egzaminacyjnych. Powodzenia !

 

 

Rajd rowerowy ZSE 31.05.2022

I nadszedł ten dzień! 31 maja 2022 roku przejdzie do historii Zespołu Szkół Elektronicznych jako dzień, w którym odbył się „I Elektronowy Rajd Rowerowy”. Jako cel obraliśmy zamek w Kliczkowie, dzięki czemu niemal cała trasa rajdu wiodła pięknymi ścieżkami Borów Dolnośląskich.
Punktualnie o 9.00 grupa 26 śmiałków stawiła się na zbiórce, by po krótkim instruktażu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa ruszyć ku przygodzie… Przygody zaczęły się szybko, bo jakieś 400m dalej. „Kapeć”... Na szczęście trafiło na Konrada, który okazał się być fachowcem w dziedzinie naprawy rowerów i po 5 minutach postoju mogliśmy jechać dalej (jego umiejętności przydały się też później…). Na trasie okazało się, że treningi biegowe na WF-ie przełożyły się na kondycję grupy i nasz cel osiągnęliśmy szybciej niż planowaliśmy. Piękna pogoda, wspaniałe okoliczności przyrody i dobre humory towarzyszyły nam od samego początku, a do pełni szczęścia brakowało już tylko… kiełbasy z ogniska :), dlatego też zaraz po przybyciu wszyscy ochoczo wzięli się to pieczenia tego, co mieli w plecaku. Nad ogniskiem pojawiły się nie tylko kiełbaski, ale także karkówka…(okazało się, że da się ją upiec bez grilla.
Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się na zwiedzanie. Obejrzeliśmy okolice zamku (niektórzy byli tu po raz pierwszy), ale także pobliską stadninę koni. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i ruszyliśmy w drogę powrotną. Humory wciąż dopisywały, słońce świeciło nieprzerwanie, a my w zawrotnym tempie wracaliśmy do szkoły. Aż trafił się kolejny „kapeć”… Na szczęście grupa okazała się przygotowana na takie sytuacje i po szybkiej wymianie dętki ruszyliśmy dalej.
Po dotarciu do szkoły i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zgodnie stwierdzili, że tego typu wydarzenia powinny odbywać się częściej i z chęcią wybiorą się na kolejny rajd. A że w okolicy jest jeszcze jeden zamek, to chyba trzeba zacząć myśleć o drugiej edycji naszego rajdu... 
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i p. Robertowi Kochmańskiemu za organizację i zgłaszamy się na kolejną edycję!
Jakub Wawro/Paweł Wiśniewski

Erasmus+ powraca do ZSE

1200px-Erasmus Logo.svgZ przyjemnością informujemy, że po rocznej przerwie powracamy do realizacji praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus Plus. Ponownie nasza Szkoła jako jedyna z powiatu bolesławieckiego uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą Umiejętności cyfrowe i ekologiczne w kształceniu zawodowym, w ramach którego uczniowie z klas technik elektryk , technik elektronik oraz technik informatyk zrealizują praktyki w słonecznej Maladze i Sewilli w 2023 roku.

Strona 1 z 94

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony