Jesteś tutaj: HomeUncategorisedUczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Podopieczni II Środowiskowego Domu Samopomocy Świętują Wielkanoc Razem

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Podopieczni II Środowiskowego Domu Samopomocy Świętują Wielkanoc Razem

imagesObchody Wielkanocy nie tylko są czasem świętowania i radości dla wielu, ale także okazją do integracji społecznej i wspierania osób z różnymi potrzebami. W ramach tych obchodów, coraz więcej młodzieży szkolnej angażuje się w organizację wydarzeń, które umożliwiają udział podopiecznym II Środowiskowego Domu Samopomocy. Takie działania nie tylko przynoszą radość wszystkim uczestnikom, ale również budują więź społeczną opartą na empatii i szacunku.
Dla osób z niepełnosprawnościami uczestnictwo w obchodach Wielkanocy z młodzieżą szkolną ma ogromne znaczenie. To nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale również szansa na budowanie więzi społecznych i poczucia przynależności. Włączenie ich w tego typu wydarzenia nie tylko daje im możliwość przeżycia radości świąt, ale także wzmacnia ich poczucie wartości i akceptacji przez społeczność. Dla młodzieży szkolnej zaangażowanie się w organizację obchodów Wielkanocy z podopiecznymi II Środowiskowego Domu Samopomocy to także czas nauki empatii i szacunku dla osób z niepełnosprawnościami. Poprzez bezpośredni kontakt i wspólne działania, młodzi ludzie mają okazję zrozumieć wyzwania, z jakimi muszą się zmagać inni, oraz dostrzec ich indywidualne talenty i umiejętności.
W ramach organizacji obchodów Wielkanocy, podopiecznymi wraz z instruktorami Domu Samopomocy przygotowywali potrawy świąteczne, a następnie wszyscy spożywali przepyszne potrawy świąteczne. Na zakończenie wspólnych chwil uczniowie wraz z podopiecznymi cudownie bawili się podczas poszukiwania słodkości pozostawionych przez zajączka w ogrodzie. Te działania nie tylko przyniosły radość wszystkim uczestnikom, ale także budują atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia.
Włączenie podopiecznych II Środowiskowego Domu Samopomocy w obchody Wielkanocy z młodzieżą szkolną ma również wymiar społeczny. To nie tylko dowód solidarności i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, ale także budowanie wspólnoty lokalnej opartej na wartościach równości i akceptacji. Takie działania przyczyniają się do tworzenia bardziej otwartej i tolerancyjnej społeczności, w której każdy może czuć się akceptowany i szanowany.
Włączenie podopiecznych II Środowiskowego Domu Samopomocy w obchody Wielkanocy z młodzieżą szkolną to nie tylko wyraz integracji społecznej, ale także okazja do nauki empatii i szacunku dla osób z różnymi potrzebami. To również budowanie więzi społecznych opartych na solidarności i współpracy, które przyczyniają się do tworzenia bardziej inkluzywnej społeczności, w której każdy ma szansę na pełne uczestnictwo i akceptację.
zredagował: Robert Kochmański

 IMG20240322121950 Easy-Resize.com IMG20240322122009 Easy-Resize.com IMG20240322124133 Easy-Resize.com IMG20240322124159 Easy-Resize.com IMG20240322124244 Easy-Resize.com IMG20240322124249 Easy-Resize.com IMG202403221250061 Easy-Resize.com

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony