Jesteś tutaj: HomeUncategorised21 lutego – Dzień Języka Ojczystego

21 lutego – Dzień Języka Ojczystego

1460x616Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs „Dbam o poprawność mowy polskiej”, w którym wzięło udział szesnaście osób z klas: 1P, 1PE, 2P, 2T. Tytuł Szkolnego Mistrza Mowy Polskiej otrzymał Kornel Dul, uczeń klasy 1P. Serdecznie gratulujemy!

Na wyróżnienie zasługują również: Wojciech Kamiński – kl. 1P, Stanisław Błąd – kl. 2P, Wiktor Dykas – kl. 2P, Jakub Kunysz – kl. 1P. Przyjmijcie od nas wyrazy uznania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i codzienną troskę o poprawność mowy polskiej.

Polecamy Wam zawsze i wszędzie Słownik poprawnej polszczyzny oraz książki napisane dla Was przez profesorów: Jana Miodka, Jerzego Bralczyka, Andrzeja Markowskiego, ponieważ w nich znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania: „Jak to powiedzieć?”.

Zapraszamy do biblioteki.

Organizatorki konkursu: p. Renata Rosa, p. Barbara Zarzycka

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony