Jesteś tutaj: HomeUncategorised3 grudnia Dniem Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia Dniem Osób z Niepełnosprawnościami

7566099.3Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami zaktywizowały dużą grupę młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w różnorodnych działaniach. Pierwszym z nich było tworzenie plakatów mających na celu zwiększenie świadomości na temat wyzwań, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Plakaty charakteryzowały się kreatywnością i sugestywnym przekazem, stanowiąc ważny element edukacyjny wydarzenia.

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie młodzież z osobą z niepełnosprawnością oraz rodzicem wychowującym dziecko z niepełnosprawnością. Rozmowa była niezwykle wartościowa, ponieważ pozwoliła uczestnikom zyskać bezpośredni wgląd w codzienne doświadczenia i wyzwania związane z niepełnosprawnością.

Po części dyskusyjnej odbył się pokaz filmu "Chce się żyć", będącego poruszającą historią o walce Mateusza cierpiącego na porażenie mózgowe o godność i prawo do decydowania o własnym życiu.

Film sprawił, że widzowie mogli wejść w świat osoby z niepełnosprawnościami i zobaczyć, jak z tej perspektywy wygląda życie osoby nie mogącej skomunikować się ze światem, w którym jej nie rozumie i odmawia prawa do godnego życia.

Spojrzenie na problem niepełnosprawności z wielu perspektyw pogłębiło świadomość młodzieży i empatię wobec osób z niepełnosprawnościami, jednocześnie promując ideę integracji i równości w społeczeństwie oraz pokazując znaczenie wsparcia i akceptacji ze strony społeczeństwa.

Opracował - Robert Kochmański
Plakat - Martyna Dębiec

plakat MDebiec 2

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony