Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDZIEŃ PATRONA W „ELEKTRONIKU” 2023

DZIEŃ PATRONA W „ELEKTRONIKU” 2023

fot11W ramach obchodów Dnia Patrona biblioteka szkolna przygotowała konkurs dla pierwszoklasistów, którego celem było zapoznanie z biografią i działalnością Ignacego Domeyki oraz historią Zespołu Szkół Elektronicznych jego imienia. Uczniowie zgłębiali wiedzę o tej niezwykłej postaci (geolog, mineralog, inżynier górnictwa, badacz Ameryki Południowej, dydaktyk), wykonując różne zadania: portret, prezentację multimedialną, fotografię przedstawiającą scenkę z życia Ignacego Domeyki czy gazetkę tematyczną. Prace konkursowe wykonane przez klasy pierwsze oceniła komisja w składzie: pani Renata Rosa, pan Andrzej Leśniewski, pan Marek Rosa oraz pan Krzysztof Wolski. Duże uznanie jurorów wzbudziły portrety wykonane przez Anastasiię Ivanovą i Katerynę Shchepanską z kl. 1H oraz Jakuba Burdynę z kl. 1P. Na wysokim poziomie zostały przygotowane prezentacje multimedialne przez uczniów z kl. 1P oraz 1T. Ciekawie zaprezentowano też scenki z życia Ignacego, które utrwalono na fotografiach. Jednak największe wyzwanie stanowiło rozwiązanie testu wiedzy o Patronie i historii ZSE, który składał się z 28 pytań. Najlepiej poradziły sobie z nim reprezentacje klas: 1E i 1H. Podsumowanie i przyznaną punktację obrazuje tabela umieszczona pod tekstem. Wyrazy uznania i serdeczne gratulacje składamy zwycięskim klasom: 1P, 1T i 1E.

Wszystkim pierwszoklasistom dziękujemy za włożony trud w wykonanie zadań konkursowych. Podziękowania kierujemy również do Wychowawczyń: pani Olgi Markiewicz, pani Joanny Żmudy, pani Edyty Kwiecińskiej , pani Aleksandry Kubuś oraz pani Anny Chabiniak, które mobilizowały i motywowały swoich uczniów do działania. Oprócz konkursu w tym szczególnym dla naszej szkolnej społeczności dniu miały miejsce inne wydarzenia. Zgodnie z tradycją przewodniczący Samorządu Szkolnego - Bartosz Dimitrov - złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego Patrona. Zwieńczeniem Dnia Patrona było wysłuchanie nadanej przez radiowęzeł audycji na temat faktów z życia oraz pracy zawodowej Ignacego Domeyki.
Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji klas pierwszych.

KLASA

PORTRET 

(0-4 p.)

PREZENTACJA

MULTIMEDIALNA 

(0-8 p.)

FOTOGRAFIA 

(0-8p.)

GAZETKA

(0-3p.)

TEST

(0-28 p.)

RAZEM
1P 4 8 8 3 19

42p

I miejsce

1T 2 7 6 3 20

38p

II miejsce

1E 3 6 0 2 23

34p

III miejsce

1H 3 6 0 2 22

33p

IV miejsce

1PE 2 4 5 3 14

28p

V miejsce


Nagrody zostaną przyznane zgodnie z regulaminem konkursu.
Renata Rosa

fot1fot3fot4fot5fot6fot7fot8fot9fot10

fot12

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony