Jesteś tutaj: HomeUncategorisedStrefowy Klaster Edukacyjnego 2023

Strefowy Klaster Edukacyjnego 2023

pobraneW ZSE w Bolesławcu została utworzona baza firm partnerskich. Dzięki jej opracowaniu łatwiej odnaleźć pracodawców, którzy chętnie wspierają uczniów szkół technicznych. Bez praktyki zawodowej, stażu branżowego trudno wyposażyć uczniów w umiejętności zawodowe niezbędne w pracy przyszłych techników. Z pracodawcami rozmawiamy na temat przebiegu praktyk zawodowych i wspólnie nanosimy zmiany w programach nauczania. W ten sposób odpowiadamy na potrzeby pracodawców, niwelując braki kompetencyjne. W roku szkolnym 2023/2024 można dostrzec zmianę w podejściu pracodawców do uczniów klas technicznych. Rynek pracy ma tak wyspecjalizowane i wąskie oczekiwania, że pracodawcy z trudem mogą przeprowadzić rekrutację na określone stanowiska w branży elektrycznej, elektronicznej, teleinformatycznej i poligraficznej.
Z wyżej wymienionych powodów pracodawcy coraz częściej wychodzą z propozycjami współpracy. Wysoki poziom komunikacji i partnerstwo wpływają na aktywną postawę partnerów szkoły. Dzięki powołaniu do Strefowego Klastra Edukacyjnego Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. możemy oddziaływać na strategię edukacji zawodowej w regionie, wymieniać się dobrymi praktykami, korzystać ze wsparcia w realizacji innowacyjnych projektów zawodowych (naukowych), promować szkolnictwo zawodowe.
Współpraca ze Strefowym Klastrem Edukacyjnym SSEMP pozwala realizować zadania, które nie ograniczają się do przyjęcia uczniów na praktyki zawodowe czy staże. Dzięki licznym kontaktom z innymi jednostkami badawczymi, szkołami, przedsiębiorstwami branżowymi za pośrednictwem klastra wdrażane są w szkole nieodpłatnie najnowsze technologie.
1265  WhatsApp Image 2023-12-01 at 13.41.53 2
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony