Jesteś tutaj: HomeUncategorisedLepszy Start z Kompetencjami 4K: Warsztaty z Komunikacji i Kooperacji

Lepszy Start z Kompetencjami 4K: Warsztaty z Komunikacji i Kooperacji

IMG 4521W dzisiejszym świecie umiejętność skutecznej komunikacji i współpracy staje się kluczowa zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Dlatego klasa 2P wzięła udział wprojekcie  "Lepszy Start z Kompetencjami 4K" prowadzonym przez Grzegorza Rutkowskiego. Głównym celem projektu było rozwijanie umiejętności w dwóch kluczowych obszarach: komunikacji oraz kooperacji. W ramach pierwszej części projektu mieliśmy okazję zgłębić tajniki komunikacji w czasie warsztatów, kóre rozpoczęły się od wprowadzenia w istotę komunikacji, omawiając zarówno jej znaczenie, jak i rodzaje. Następnie zostaliśmy podzieleni na różne grupy, którym przypisano różne role. Architekci musieli przekazywać konsultantom informacje na temat budowli z klocków, z kolei konsultanci przekazywali te informacje budowniczym, a obserwatorzy opisywali oraz analizowali cały proces. Po skończeniu zadania przeanalizowaliśmy napotkane problemy, takie jak błędne przekazywanie i kodowanie informacji lub niewłaściwa interpretacja. Naszą wiedzę na temat komunikacji wzbogacił również film poruszający temat empatii i sympatii oraz rozmawa o "górze lodowej", czyli aspektach komunikacji widocznych od razu oraz tych, które są ukryte głęboko. Następnym elementem warsztatów była soczewka komunikacji, prezentująca kluczowe obszary umiejętności komunikacyjnych, między innymi takie jak aktywne i uważne słuchanie, otwartość, dbanie o granice i radzenie sobie z emocjami. Musieliśmy określić swoje umiejętności na obszarze koła. Dowiedzieliśmy się, że równowaga między nimi jest bardzo ważna przy porozumiewaniu się.

Na koniec mieliśmy okazję zadawać pytania Panu Grzegorzowi. Podczas warsztatów pozyskaliśmy wiedzę i narzędzia do poprawy naszych umiejętności komunikacji, a także dowiedzieliśmy się, że skuteczna współpraca przynosi ogromne korzyści.

Wiktoria Rojek

IMG 4523

IMG 4528

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony