Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDzień Patrona w Elektroniku 2018

Dzień Patrona w Elektroniku 2018

0004Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć”

 Ignacy Domeyko

 4 grudnia 2018 r. świętowaliśmy kolejną rocznicę nadania naszej szkole imienia Ignacego Domeyki. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową przez delegację uczniów z klasy 1H. Następnie cała społeczność szkolna wysłuchała przez radiowęzeł okolicznościowej audycji. Główną atrakcję tego dnia tradycyjnie stanowił konkurs „Szlakiem Patrona szkoły, Ignacego Domeyki” adresowany do klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali się do niego przez ostatni miesiąc. Poprzez różne działania artystyczne (odegranie scenki z życia Patrona) oraz plastyczne (gazetki tematyczne, portret, a nawet zaprojektowanie zakładki do książki), czytanie biografii czy oglądanie filmu, poznawali niezwykłą postać Ignacego Domeyki oraz historię Zespołu Szkół Elektronicznych jego imienia.

 

 

0002 0006

Dalsza część obchodów odbywała się na sali gimnastycznej. Wychowawców oraz uczniów klas pierwszych powitała maturzystka, Hanna Druzgała. W krótkim wystąpieniu przypomniała zebranym, że Święto Szkoły jest dobrą okazją do propagowania wiedzy na temat najważniejszych faktów z życia i działalności Patrona oraz wyznawanych przez niego wartościach. Ignacy Domeyko - to żyjący w XIX wieku wybitny polski mineralog i geolog, odkrywca , podróżnik, wspaniały nauczyciel, wielki patriota, uczestnik powstania listopadowego, przyjaciel Adama Mickiewicza – tak w skrócie można przedstawić jego sylwetkę. Po wyjeździe z kraju swoją działalnością przyczynił się do rozwoju gospodarczego i kulturalnego Chile, państwa leżącego w dalekiej Ameryce Południowej. Pamięć o nim przetrwała w jego obu ojczyznach, a słowa przez niego głoszone : „Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć” stanowią swego rodzaju drogowskaz dla młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu.

Konkurs wygrała i otrzymała główną nagrodę (200 zł dofinansowania do imprezy kulturalnej) klasa 1H z wynikiem 25 punktów.  Drugie miejsce (uzyskując 24 punkty) zajęła klasa 1T -nagroda 100 zł. Natomiast klasa 1E z 22 punktami uplasowała się na trzecim miejscu , tym samym wywalczyła sobie „dzień bez pytania”. Czwarte miejsce uzyskała klasa 1TI z wynikiem 12 punktów.

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony