Jesteś tutaj: HomeUncategorisedFilmowe fascynacje uczniów ZSE

Filmowe fascynacje uczniów ZSE

42604335 2089158804732715 7085172596320239616 n16 września 2018 roku uczniowie i absolwenci Bolesławieckiej Szkoły Filmowej w tym grupa uczniów ZSE wyjechali do Gdyni na 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Był to już piąty z rzędu taki wyjazd, organizowany przez szkołę.

Wszyscy z uśmiechami pojawili się w niedzielę na dworcu PKP w Bolesławcu. Po niemal dziesięciu godzinach podróży, z przesiadką we Wrocławiu, dotarli do Gdyni. Od razu udali się do hotelu, zostawili bagaże i zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza została wyznaczona do kręcenia kroniki, a druga oglądała filmy.

Ekipa nagrywająca kronikę miała ręce pełne roboty, praktycznie cały dzień przemieszczali się po terenie festiwalu. Nagrywali wywiady z wolontariuszami, aktorami i organizatorami. Nie pomagał fakt, że byli niewyspani po całonocnej podróży niewygodnym pociągiem. Jednak najtrudniejsza okazał się postprodukcja. Montaż trwał całą noc, a niewyspana ekipa zaczynała żałować, że się zdecydowali podjąć tego zadania. Jednak wynagrodził im to dzień drugi. Wieczorem bezpośrednio przed premierowym pokazem filmu „Kamerdyner” swoją premierę miała kronika zrealizowana przez Bolesławiecką Szkołę Filmową.

W ciągu następnych dni obie grupy zajęły się oglądaniem filmów takich jak ,,7 uczuć" ,,Dziura w głowie" ,,Autsajder" ,,Jak pies z kotem" ,,Juliusz" ,,Krew Boga" ,,Wilkołak" czy ,,Zimna Wojna", który zdobył Złote lwy, czyli główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Oprócz filmów z konkursu głównego uczniowie mieli również okazję obejrzeć produkcję z roku 1928 ,,Szaleńcy" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Kopie tego filmu sprowadzono z Instytutu Audiowizualnego ze Stanów Zjednoczonych. Projekcji „Szaleńców" towarzyszyła orkiestra na żywo, która był odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową. Podczas przechadzek po okolicy Teatru Muzycznego im. D. Baduszki można było spotkać wielu znanych aktorów takich jak: Sebastian Fabiański, Maciej Stuhur, Tomasz Kot czy Borys Szyc.

Uczestnicy wycieczki dzięki obejrzeniu wielu wspaniałych filmów poszerzyli swoją wiedzę z zakresu polskiej kinematografii, oraz mieli okazję stanąć „oko w oko” z wieloma osobistościami polskiego kina. To niezwykłe spotkanie z kulturą wysoką na pewno nie będzie ich ostatnim.

42627992 2163080974013027 2036055411609567232 n  4

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony