Jesteś tutaj: HomeUncategorisedNasza telewizja w finale konkursu wojewódzkiego Policji „Bezpieczny Senior”

Nasza telewizja w finale konkursu wojewódzkiego Policji „Bezpieczny Senior”

IMG 5653Kółko filmowe działające w naszej szkole, po raz kolejny pokazało, że naprawdę zna się na rzeczy. Tym razem pasjonaci filmu zdobyli wysokie II miejsce w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Dolnośląską Policję. Miał on na celu zwiększenie świadomości, głównie ludzi starszych na temat zagrożeń oraz sposobów zapewnienia sobie bezpieczeństwa. To właśnie oni byli bohaterami wczorajszej gali. Zadaniem, z którym zmierzyć musieli się nasi uczniowie, było stworzenie krótkiego spotu pt. „Babciu nie oddawaj pieniędzy - to nie akcja policyjna!!!”.

Scena I

Miejsce: Komisariat Policji w Bolesławcu
Czas:
Wtorek, godziny poranne
Osoby dramatu:
Marta Nowacka, Amadeusz Skorupka, Szymon Grabarz, Sierhiej Yanik, Marcin Wilczak, Arkadiusz Fleszar, Jan Kwiatkowski, Jacek Myjkowski

Nasza podróż rozpoczęła się pod komisariatem policji w Bolesławcu, skąd w „eskorcie” aspiranta Roberta Kuśmierczaka wyruszyliśmy do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Odwołując się do słów Dyrektora Teatru- Konrada Imiela, podwórko Capitolu to odpowiednie miejsce na tę galę, bo przecież celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa seniorów. Mówiono więc o kulturze, a raczej jej braku, oraz tym, co na kulturę się składa, czyli chociażby wzajemnym szacunku, a teatr jako centrum kulturalne edukuje pod względem szeroko pojętej kultury.

Scena II,   ujęcie I
Miejsce:
Wrocław, podwórko znanego nam już z „Wtyczki” Capitolu
Czas:
Wtorek, godziny okołopołudniowe
Osoby dramatu:
Te same, co w scenie pierwszej

Stale obecny w naszej grupie duch filmowców spowodował, że zaraz po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy zdjęciową dokumentację wydarzenia, w którym sami braliśmy udział. Podwórko Capitolu bardzo szybko zapełniło się gośćmi, dla których przygotowano mały poczęstunek. Fakt, że w pewnym momencie zostaliśmy poproszeni o pomoc w dostawianiu miejsc siedzących dobrze oddaje skalę zainteresowania problemem. Po wstępie, na który składały się wprowadzenie do tematu oraz przedstawienie gości honorowych, mogliśmy wysłuchać wystąpienia Prof. Nauk Humanistycznych Jana Miodka, który bardzo szczegółowo opowiedział o pochodzeniu nazw ulic, miast i imion oraz ich prawidłowej wymowie. Następnie mogliśmy przekonać się, w jaki sposób Dolnośląska Policja poradziła sobie z omówieniem tak ważnego i rozległego problemu bezpieczeństwa seniorów w zaledwie 30 sekundowym spocie radiowym, który mieliśmy przyjemność wysłuchać.

Scena II, ujęcie II
Miejsce: Wrocław, Capitol, scena
Czas:
Wtorek, godziny okołopołudniowe
Osoby dramatu:
Te same, co w poprzednim ujęciu

Wreszcie przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali, czyli wręczenie nagród. Na scenę zaproszeni zostali laureaci konkursu. Zespół Szkół Sportowych z Lubina znalazł się na miejscu trzecim, na drugim pojawiliśmy się my z filmem przedstawiającym sposób wyłudzania pieniędzy tzw. metodą na policjanta. Miejsce pierwsze zajęło gimnazjum nr 3 z Głogowa, któremu gratulujemy!

Scena II,   ujęcie III
Miejsce: Wrocław, Capitol,
Czas:
Wtorek, godziny popołudniowe
Osoby dramatu:
Te same, co wcześniej

Słodycz zwycięstwa spotęgował słodki poczęstunek i kawa, które zakończyły galę. Oczywiście zostaliśmy uwiecznieni w czasie pamiątkowej sesji zdjęciowej zanim ruszyliśmy w drogę powrotną.

Scena III
Miejsce: Gdzieś na autostradzie A4
Czas:
Wtorek, godziny okołopołudniowe
Osoby dramatu:
Marta Nowacka, Amadeusz Skorupka, Szymon Grabarz, Sierhiej Yanik, Marcin Wilczak, Arkadiusz Fleszar, Jan Kwiatkowski, Jacek Myjkowski

Wnętrze samochodu, puchar wypełniony zdobycznymi słodyczami i my zadowoleni i syci wrażeń oraz słodkości.

THE END

Amadeusz Skorupka 2T
korekta P. Mariola Szczęch

 

IMG 5550 IMG 5563 IMG 5567 IMG 5651 IMG 5660

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony