Jesteś tutaj: HomeUncategorisedPoznali (niemal) cały proces produkcji wyrobów ceramicznych

Poznali (niemal) cały proces produkcji wyrobów ceramicznych

5Drugie spotkanie w ramach projektu Interreg Bolesławiec – Bautzen miało formę warsztatów ceramicznych i odbyło się w BOK-MCC. Uczniowie mieli możliwość poznać drogę powstawania ceramicznych skarbów z bolesławieckiej gliny. Byli bardzo aktywni i kreatywni: przygotowali  glinę do pracy (cięli i prasowali ją), następnie różnymi technikami, według własnego pomysłu zdobili surową glinę oraz biskwity w wielu formach. Spotkanie zakończyło szkliwienie, oczyszczanie wyrobów, ustawienie ich do suszenia oraz sprzątanie stanowisk pracy. Wyroby zostaną wypalone przez BOK-MCC, a uczniowie otrzymają je podczas następnego spotkania.

Spotkanie odbyło się w piątek 5 listopada 2021 r., projekt Interreg jest wynikiem współpracy powiatów Bolesławca i Bautzen.

Oprac. Kamilla Dudek

Poznali (niemal...
Poznali (niemal...
Poznali (niemal...
Poznali (niemal...
Poznali (niemal...
Poznali (niemal...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony