ZSE w klastrze ICT

Klaster logo1

Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu zanotował ogromny sukces. Zostaliśmy włączeni do Klastra Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w Zakresie Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych. „Klaster” – przypomnijmy – to grupa przedsiębiorstw, instytucji i organizacji powiązanych siecią wzajemnych zależności, które – zgodnie współpracując – mogą uzyskać przewagę konkurencyjną (wysoką pozycję na rynku oferowanych przez nich usług). Starania szkoły zostały zauważone i 10 lipca 2013 dyrektor Andrzej Leśniewski i wicedyrektor Maciej Pronkiewicz – w obecności członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego (odpowiedzialnego m.in. za edukację) Dariusza Kwaśniewskiego – podpisali umowę partnerską na Politechnice Wrocławskiej. Sygnatariuszem umowy ze strony uczelni był rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski. Politechnika jest liderem klastra i koordynuje działania wszystkich skupiających się w nim instytucji.

Za najważniejsze cele klastra uznano – m.in. – kooperację nauki i gospodarki, opracowanie i wdrażanie innowacyjnych technik informacyjnych i komunikacyjnych, kształcenie specjalistów w najnowszych technologiach informatycznych oraz integrację uczelni, przedsiębiorców, szkół i samorządów. Szkoła dzięki zaangażowaniu dyrektora i jego współpracowników została członkiem konsorcjum, w którym znajdowało się tylko jedno technikum na Dolnym Śląsku. Pracownicy szkoły wierzą, że kontakty z firmami branży informatycznej i komunikacyjnej pozwolą na uatrakcyjnienie oferty kształcenia zawodowego w „Elektroniku”. Współpraca partnerów w ramach Klastra koncentruje się na wymianie doświadczeń, ale przede wszystkim na zadaniach służących synergicznemu rozwojowi trzech elementów "triady wiedzy" – tzn. badań naukowych, wdrożeń dla innowacyjnego przemysłu i kształceniu. Trzymajmy kciuki za sukces tej inicjatywy!

Umowa.pdf

 

uroczyste podpisanie umowy partnerskiej klastra ict-10.07 1

uroczyste podpisanie umowy partnerskiej klastra ict-10.07 3

uroczyste podpisanie umowy partnerskiej klastra ict-10.07 7

 

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony