Jesteś tutaj: HomeUncategorised1h w FGP

1h w FGP

1W poprzedni czwartek klasa 1h wybrała się na wyjście zawodoznawcze do firmy Favorite Gifts Print Europe w Bolesławcu. Pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych uczniowie pojechali autobusem na obrzeża miasta gdzie w nowowybudowanej fabryce mieści się prężnie działający polski oddział tej firmy.

Na miejscu zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Pracownicy poszczególnych działów firmy opowiedzieli nam o specyfice czynności wykonywanych na różnych stanowiskach. Szczegółowo zostały nam przedstawione nowoczesne maszyny służące do znakowania wszelakich produktów reklamowych. Sam park maszynowy robił spore wrażenie, oraz ogrom zleceń i pracy które trzeba włożyć w proces produkcyjny. Zaprezentowane zostały nam maszyny tampondrukowe, sitodrukowe, cyfrowe i laserowe. Samo znakowanie i nadruk wykonywany w FGPE odbywa się praktycznie na każdym produkcie, od długopisu zaczynając, poprzez notesy, torby, czapki, bidony, kubki, termosy..nie wiadomo na czym kończąc. Tak naprawdę katalog produktow to kilka tysięcy gadżetów reklamowych, które przywożone tirami z zagranicy są tu poddawane obróbce, a następnie wysyłane do klientów w całej europie niekiedy w naprawdę ogromnych nakładach ilościowych.

Marta Bochniak

2

3

4

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony