Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Od 2005 r. organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) tworzone przez: Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Dnia 5 lutego 2019 r., w ramach obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu, odbyła się w Warszawie największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

My, lokalnie, w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, w dniu 21 lutego, obchodziliśmy już po raz dziewiąty Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał  pod hasłem  „Działajmy razem!”. Organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w hali sportowej ZSE. Wzięły w nim udział  klasy pierwsze ZSE oraz – gościnnie - uczniowie szkół Powiatu Bolesławieckiego: Gimnazjum Samorządowego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Samorządowego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, Zespołu Szkół w Osiecznicy i Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi.

Po oficjalnym przemówieniu Wicedyrektora szkoły Pana Marka Rosy młodzież wysłuchała  wykładu programisty i analityka, Pana Alberta Czarneckiego, reprezentującego laboratorium kreatywności, na temat „Facebook, Google, Twitter – czy chcesz czy nie, zostaniesz zhakowany”. Po wykładzie, wybrani reprezentanci klas pierwszych oraz zaproszonych szkół przystąpili do testu wiedzy o bezpiecznym Internecie. Kapituła konkursowa w składzie: Pani Marta Bochniak i Pani Krystyna Andres-Wędzina oceniła również zmagania młodzieży w konkursie plastycznym, filmowym oraz w kalamburach.

W  konkursie  wiedzy na poziomie szkół gimnazjalnych i podstawowych

I miejsce zdobyło II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu - gratulacje się należą:

Karolinie Kołodziej, Stanisławowi Pachnikowi, Erykowi Rakoczy

II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi- gratulujemy:

Wiktorii Słobodzian, Annie Becli, Zuzannie Zakrzewskiej

Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1, którą reprezentowali:

Przemysław Kotwica, Dominik Sawicki, Michał Surowiecki

A tak prezentowało się podium klas pierwszych ZSE:

I miejsce: Klasa 1TI

II miejsce: Klasa 1T

III miejsce: Klasa 1E

 

Laureatami w konkursie plastycznym zostali:

I miejsce na poziomie szkół gimnazjalnych i podstawowych: Marcel Mrozik z Zespołu Szkół w Osiecznicy

 

W kategorii klas pierwszych ZSE zwyciężyli:

 I miejsce: Katarzyna Piecyk z  klasy 1E

 II miejsce: Dominika Hanysz z klasy 1H

III miejsce: Jakub Helman z klasy 1T

Wyróżnienie: Bartosz Żabicki z klasy 1TI

 

Podsumowaniem tegorocznego DBI był wykład przedstawiciela Allegro, Pana Jakuba Pepłońskiego  w ramach programu "Bezpieczne Z@kupy w Sieci", z którego można było dowiedzieć się :

- Z jakich serwisów, sklepów i platform handlowych można korzystać?

- U kogo kupować?

- Jak zapłacić?

- Jak zgłosić przestępstwo, gdy podejrzewamy, że sprzedawca jest nieuczciwy?

- Czy warto zostawić komentarz po zakupach?

Podsumowania merytorycznego tegorocznego DBI i wręczenia nagród ufundowanych przez wydawnictwo Helion, portal Allegro oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Elektronicznych dokonał Pan Andrzej Leśniewski - Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych, dziękując wszystkim uczestnikom – reprezentantom szkół, które wzięły udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu i  ich opiekunom: Pani Marii Czyżowicz, Pani Wandzie Wysockiej, Panu Mirosławowi Stuczyńskiemu, Panu Robertowi Pomichterowi oraz Panu Piotrowi Korczowskiemu.

Podziękowania należą się również Natalii Rudelicz i Korneliuszowi Nowakowi za profesjonalne prowadzenie całej imprezy, uczniom z radiowęzła szkolnego - nie tylko za obsługę i opiekę nad sprzętem podczas imprezy, ale przede wszystkim za świetny, muzyczny występ artystyczny. Gratulacje należą się również wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach i czuwali nad przebiegiem uroczystości. Zawsze możemy liczyć na profesjonalizm i zaangażowanie naszych uczniów przy organizacji uroczystości szkolnych, a lista uczniów jest naprawdę długa… Michał Zajączkowski – 1T, Kamil Borsuk – 1T, Szymon Herbut – 1E, Natalia Rudelicz – 1H, Martyna Ferlewicz – 1H, Mariusz Słabicki – 1H, Bartosz Mszal – 2E, Kornel Skoczylas – 2E, Patryk Salomon – 2E, Jakub Walczak – 2Ti, Jakub Owczarek – 2Ti, Bartłomiej Baranowski – 2Ti, Karolina Basse – 2H, Oliwia Borysiewicz – 2H, Korneliusz Nowak – 3T, Oskar  Smogur – 3T, Szymon Leśniak – 4E.

Oczywiście, za rok zapraszamy wszystkich ponownie – tym razem na dziesiątą już edycję DBI w ZSE. Będziemy chcieli wrócić do zagadnień związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Naszym celem jest zainteresowanie jak największej liczby uczestników zagadnieniem bezpieczeństwa w Sieci  i wyposażenie ich w niezbędną wiedzę dotyczącą zarówno korzyści jak i zagrożeń wynikających z „serfowania”.

Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...
Dzień Bezpiecze...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony