Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWtyczki cd. – czyli skok w lata 1990-1993

Wtyczki cd. – czyli skok w lata 1990-1993

IMG 5847Skok w przenośni i dosłownie, bo 24.04.2018r. „przeskoczyliśmy” ze średniowiecznego Bolesławca do Związku Radzieckiego z okresu wielkiego rozpadu i upadku komunizmu w tempie ekspresowym. W kilka minut, bo tyle trwał nasz bieg do „Galerii Format” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, dotarliśmy nieco spóźnieni i w większym niż zwykle gronie na spotkanie autorskie z panem Romanem Pankiewiczem – podróżnikiem, pisarzem i autorem tryptyku „Trzy żywioły”, który zawitał do Bolesławca z książką „Matuszka Rosja”, będącą opisem jego pobytu w Związku Radzieckim w latach 1990-1993. W niezwykle interesujący i obrazowy sposób przybliżył nam m. in. sprzeczności kulturowe. Barwne opowieści ilustrował niezwykłymi zdjęciami ukazującymi codzienne życie rosyjskiej prowincji oraz wielkich miast. Widzieliśmy rzeczywistość tego niezwykłego okresu z perspektywy zarówno przybysza z zewnątrz jak i mieszkańca, codziennie obcującego z paradoksami życia w Moskwie. Ta niezwykła lekcja historii ukazała nam czasy, w których rodziła się demokracja w wydaniu rosyjskim, widziane oczyma człowieka przez trzy lata pracującego i żyjącego wśród Rosjan.

Zaciekawieni? Więcej informacji na temat życia społecznego Rosji tego okresu znajdziecie w książce „Matuszka Rosja – pierwszy żywioł”.

IMG 5837 IMG 5843 

IMG 5847 IMG 5826 IMG 5848 IMG 5850 IMG 5852

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony