Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWtyczki cd. – czyli skok w lata 1990-1993

Wtyczki cd. – czyli skok w lata 1990-1993

IMG 5847Skok w przenośni i dosłownie, bo 24.04.2018r. „przeskoczyliśmy” ze średniowiecznego Bolesławca do Związku Radzieckiego z okresu wielkiego rozpadu i upadku komunizmu w tempie ekspresowym. W kilka minut, bo tyle trwał nasz bieg do „Galerii Format” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, dotarliśmy nieco spóźnieni i w większym niż zwykle gronie na spotkanie autorskie z panem Romanem Pankiewiczem – podróżnikiem, pisarzem i autorem tryptyku „Trzy żywioły”, który zawitał do Bolesławca z książką „Matuszka Rosja”, będącą opisem jego pobytu w Związku Radzieckim w latach 1990-1993. W niezwykle interesujący i obrazowy sposób przybliżył nam m. in. sprzeczności kulturowe. Barwne opowieści ilustrował niezwykłymi zdjęciami ukazującymi codzienne życie rosyjskiej prowincji oraz wielkich miast. Widzieliśmy rzeczywistość tego niezwykłego okresu z perspektywy zarówno przybysza z zewnątrz jak i mieszkańca, codziennie obcującego z paradoksami życia w Moskwie. Ta niezwykła lekcja historii ukazała nam czasy, w których rodziła się demokracja w wydaniu rosyjskim, widziane oczyma człowieka przez trzy lata pracującego i żyjącego wśród Rosjan.

Zaciekawieni? Więcej informacji na temat życia społecznego Rosji tego okresu znajdziecie w książce „Matuszka Rosja – pierwszy żywioł”.

IMG 5837 IMG 5843 

IMG 5847 IMG 5826 IMG 5848 IMG 5850 IMG 5852

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony