Jesteś tutaj: HomeUncategorisedMuzeum Powstania Warszawskiego i EXPO 2011 - wycieczka edukacyjna do Warszawy

Muzeum Powstania Warszawskiego i EXPO 2011 - wycieczka edukacyjna do Warszawy

Podczas dwudniowego pobytu w stolicy (6.10-7.10.2011r.) uczniowie nie mieli czasu na nudę. W Muzeum Powstania Warszawskiego wzięli udział w lekcji muzealnej, która była prawdziwą żywą lekcją historii. Mogli dotykać eksponatów związanych z II Wojną Światową, oglądali film w 3D pokazujący Warszawę z czasów powstania, przemieszczali się po replice kanałów oraz poznali historię zwykłych ludzi, których los ukształtowała II Wojna Światowa.

 

 

Drugi dzień miał zupełnie inny charakter, ponieważ uczniowie uczestniczyli w Samsung Euro Championship - imprezie organizowanej w ramach EXPO 2011. Wysłuchali wykładów o nowych technologiach i historii rozwoju informatyki. Następnie praktycznie wykorzystywali umiejętności na warsztatach: Symulacje fizyki 3D, Gamedev dla humanistów: sztuka wymyślania gier, Stwórz szybko własną grę, warsztaty Game Markera. UDK: profesjonalne narzędzie twórców gier (wprowadzenie do tworzenia gier w Unreal Development Kit).

 

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas technicznych wraz z opiekunami: p. Jackiem Kawką, p. Mariolą Szczęch, p. Tomaszem Łowickim. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego II.

 

D Z I E Ń 1

 

W dniach 6-7 października 2011 roku klasy 3t oraz 2f udały się w celach rozrywkowo-edukacyjnych do stolicy kraju. Plan na dwudniowy wyjazd zakładał zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego dnia pierwszego oraz wizytę na WCG w halach EXPO. Tych, którym ten skrót nic nie mówi, odsyłam do wujka Google. Opiekunami wycieczki byli: pani Mariola Szczęch, pan Tomasz Łowicki oraz pan Jacek Kawka. Zbiórka wyznaczona była na godzinę 5:50, gdyż o 6:00 mieliśmy wyruszyć. Obyło się jednak bez gromów z jasnego nieba i ostatecznie skończyło się na 5-10 minutowym opóźnieniu. Nic, czego nie można by przeboleć. W tym momencie jednak optymistyczne nastroje prysły, ponieważ czekała nas ponad 9-cio godzinna jazda autobusem. Reszta jest milczeniem.

 

Do Warszawy dojechaliśmy w godzinach popołudniowych, ściślej mówiąc około godziny 16. Jazda autobusem przez stolicę w godzinach szczytu nie jest niczym przyjemnym, ale szło nam nie najgorzej. Dojazd do muzeum zajął około godzinę. W muzeum poznaliśmy genezę powstania oraz historię ludzi, którzy brali w nim udział. Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że jest to jedno z najnowocześniejszych muzeów. Oprócz standardowych eksponatów zorganizowano pokaz wywiadów z uczestnikami walk oraz świadkami powstania a także prezentowano autentyczne zdjęcia i materiały filmowe z tamtego okresu. Braliśmy także udział w projekcji animacji „Miasto Ruin” zrealizowanej w technologii 3D, pokazującej Warszawę po powstaniu. Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w kierunku noclegu.

 A061054

D Z I E Ń 2

 

Od samego rana zdecydowana większość uczestników wyjazdu była podekscytowana. Drugiego dnia przeszliśmy tak naprawdę do meritum naszego wyjazdu – World Cyber Games 2011 (ponownie odsyłam niepoinformowanych do wujka). Więc, od czego zacząć? Chyba jednak od tego, co było powodem naszej obecności w tym miejscu. Otóż mieliśmy zaplanowany udział w 2 wykładach oraz warsztatach. Wykłady kolejno dotyczyły synchronizacji telewizorów SmartTV, smartphone`ów, oraz komputerów osobistych poprzez Wi-Fi, a także projektowaniu gier wideo. W czasie warsztatów zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda grupa została przydzielona do innego stanowiska i omawiała inne zagadnienia. Później mieliśmy sporo czasu wolnego, który mogliśmy spożytkować na korzystaniu z atrakcji targów, np.: tańcu przed XBOX Kinect, oglądaniu e-sportowych mistrzostw Europy, czy chociażby robieniu zdjęć z uroczymi hostessami prezentującymi atrakcje imprezy. Po godzinie 15:00 zjedliśmy obiad i po chwili wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 A061064

 A061066

 A061067

 A061069

 

 

 


Opracowali:
być może informatycy w przyszłości – Patryk Korkoszyński oraz Adrian Szafrański
Zdjęcia:
wyżej wymieniony fotograf o nieoszlifowanym talencie – Krzysztof Turchan

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony