ZEBRANIA RODZICÓW - DZIEŃ OTWARTY
24.05.2023 R. (ŚRODA) godz. 16.30
Kl. I E – sala 25
Kl. I F – sala 27
KL. I H - sala 5
Kl. I T – sala 28
Kl. I P – sala 31
Kl. II E – sala 9
Kl. II H – sala 23
Kl. II P – sala 17
Kl. II T – sala 11
Kl. III E – sala 26
Kl. III PG – sala 18
Kl. III T – sala 37
Kl. IV Ep – sala 24
Kl. IV Hp – sala 22
Kl. IV Tp – sala 29
Kl. IV TIp – sala 8
Kl. I TH – sala 17 – zebranie w czwartek 25 maja 2023 r. godz. 16.00
Wielki sukces uczniów „Elektronika” - 5 tytułów Młodego Innowatora roku 2023 w Olimpiadzie Innowacji i Wynalazczości - 2 tytuły Finalisty Olimpiady i 4 tytuły Laureata Olimpiady
Olimpiada Innowacji i Wynalazczości to prestiżowe wydarzenie organizowane przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, które promuje kreatywność, umiejętności techniczne i ducha wynalazczości u uczniów. W ramach tej olimpiady można zmierzyć się z najlepszymi w kraju w takich dziedzinach jak: Nauki ścisłe: matematyka, fizyka, chemia. Konkurencje obejmują rozwiązywanie zaawansowanych problemów matematycznych, eksperymenty fizyczne, badania chemiczne itp. Informatyka i programowanie: Uczniowie mierzą się z zadaniami związanymi z programowaniem i algorytmiką. Mogą one dotyczyć tworzenia oprogramowania, rozwiązywania problemów z wykorzystaniem różnych języków programowania i technologii. Inżynieria: Konkurencje związane z inżynierią obejmują projektowanie i budowanie prototypów różnych urządzeń, maszyn lub konstrukcji oraz obejmować również zagadnienia związane z elektroniką, mechaniką, robotyką itp. Z kolei zakres zadań z biologii i nauk medycznych obejmuje: rozwiązywanie problemów i eksperymenty związane z biologią, genetyką, medycyną, biotechnologią itp.
Nasi uczniowie zdecydowali się na wybór trzech dyscyplin, które cieszą się największą popularnością - wynalazczość i prawo patentowe, informatyka i teleinformatyka oraz programowanie - czyli jeden z najliczniej wybieranych bloków tematycznych. Trzem uczniom ZSE w Bolesławcu udało się dojść do zawodów III stopnia w Finale Ogólnopolskim Bloku Programowanie z najwyższym wynikiem drużynowym w Polsce, tym samym otrzymali 1 miejsce drużynowo dla Okręgu Dolnośląskiego OITW w Telekomunikacji i Informatyce w Bloku Programistycznym. Reprezentantami naszej szkoły byli Hubert Kopania z 1P (III miejsce w Polsce, tytuł finalisty, laureata), Oleksii Ivanov z 1P (tytuł laureata) i Maciej Zmitrukiewicz z kasy 4 Tg (tytuł laureata). Blok programowania w Olimpiadzie Innowacji i Wynalazczości jest dedykowany uczniom zainteresowanym informatyką i programowaniem. Mają oni okazję zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu oprogramowania oraz rozwiązywaniu problemów z wykorzystaniem różnych języków programowania. W konkurencjach związanych z programowaniem rozwiązują zadania, które wymagają logicznego myślenia, umiejętności algorytmicznego podejścia do problemów oraz znajomości konkretnych technologii i języków programowania m.in. Python, Java, C++ czy JavaScript.
Czytaj więcej...Dnia 14 kwietnia 2023 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć uczestników etapu powiatowego III Bolesławieckiego Konkursu Historycznego "Od starożytności do współczesności", w którym również wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, wśród których znaleźli się uczniowie ZSE w Bolesławcu:Szymon Sierpień z klasy 1F zajął II miejsce wśród uczniów klas I, natomiast Szymon Pryka z klasy 2E uplasował się na miejscu III, reprezentując uczniów klas II.
Dziękujemy wszystkim za udział w zmaganiach i zachęcamy do uczestnictwa w konkursach w przyszłym roku szkolnym.
Nauczycielki historii
Nie musieliśmy długo czekać na rozpoczęcie nowego projektu, ponieważ zaledwie dwa tygodnie od podpisania umowy o współpracy przez dyrektora wybraliśmy się na uroczystość otwarcia do KGHM w Lubinie.
Znaleźliśmy się w gronie 8 szkół ponadpodstawowych z regionu Zagłębia Miedziowego, które zostały beneficjentami COPI przy KGHM S.A. Przywitał nas sam Prezes Zarządu Tomasz Zdzikot.
Wypowiedź prezesa https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/17-fakty-lubin/48890-cyfrowa-przyszlosc-miedzi-w-ich-rekach
Każdy z uczestników zapamiętał słowa- wypowiedziane przez zarządzającego jedną z największych spółek państwa-które zabrzmiały jak sentencja: „…wykorzystanie technologii cyfrowych to już codzienność. Chcemy zachęcić młodych ludzi do odkrywania tego świata z nami”…
Wysłuchaliśmy prezentacji na temat historii i działalności szkół partnerskich i przeszliśmy do przedstawienia oferty edukacyjnej Elektronika. Jak zawsze filmik promujący naszą szkołę zrobił wrażenie na gościach i młodzieży. Nie wiedzieliśmy, że po przerwie, pełnej atrakcji (drony specjalistyczne, symulatory dźwięku, okulary VR), czeka nas wykład niespodzianka. Każdy zainteresowany programowaniem i wynalazkami na pewno słyszał o Petrosie Psyllosie- tak, my mieliśmy możliwość dyskusji na tematy związane ze sztuczną inteligencją. To niesamowite uczucie poznać osobiście tak genialnego prelegenta, który z taką łatwością i swobodą mówi o robotyce IoT, cyberdiagnozie, chotbotach czy smart–upach (ogólnie o aplikacjach mobilnych). Zachęcamy wszystkich kreatywnych uczniów Elektronika do udziału w zajęciach(wykładach, laboratoriach, praktykach, stażach, zajęciach survivalowych, wizytach studyjnych, wycieczkach zawodoznawczych).
Dziękujemy Dyrektorom za opiekę i wspaniałą atmosferę.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrony własności intelektualnej w postaci prawa autorskiego. 23 kwietnia - ta data nie jest przypadkowa — wtedy bowiem przypada rocznica śmierci dwóch słynnych pisarzy: Williama Szekspira oraz Miguela de Cervantesa, a także rocznica urodzin innych wybitnych ludzi pióra, takich jak: Maurice Druon, Halldór Laxness czy Vladimir Nabokov. ZSE również uczcił ten ważny dla miłośników literatury dzień. Wysłuchaliśmy przez radiowęzeł audycji o genezie święta, ciekawostkach dotyczących książek, korzyściach związanych z czytaniem. Przygotowali ją uczniowie: Julia Zeszutek z kl. 4Hg, Bartosz Dimitrov z kl. 2P oraz Oliwier Walczak z kl. 2T - pod opieką i wg scenariusza pani Renaty Rosy. Następnie w czytelni odbył się „Konkurs wiedzy o słowie i książce” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Udział wzięło 12 uczniów z klas: 1E, 1P, 3T i 3PG. Test zawierał zadania otwarte i zamknięte, które wg opinii startujących nie należały do łatwych. Nasi zwycięzcy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Jakub Wawro z kl. 3T zdobył aż 52 punkty, a tym samym I miejsce. Drugą lokatę uzyskała Natalia Techmańska z kl. 1P z wynikiem 49 punktów. O jeden punkt mniej otrzymała Laura Mistal - reprezentująca klasę 3PG, tym samym zajmując III miejsce. Trzeba dodać, że uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału we współzawodnictwie „z marszu” i nie mieli możliwości, aby wcześniej się przygotować. Formuła konkursu zakładała bazowanie na wcześniej zdobytej wiedzy, tym bardziej należą im się ogromne gratulacje! Osoby, które zdobyły najwyższe noty otrzymały upominki, a wszyscy uczestnicy dodatnie punkty z zachowania.
Oprac. Renata Rosa