"Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w rankingu Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2024"
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO
DLA KLAS PIERWSZYCH
Organizatorem konkursu jest biblioteka Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu przy współpracy z panią Barbarą Zarzycką.
1. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas pierwszych ZSE.
2. Cele konkursu:
⦁ Usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy o mitologii starożytnej Grecji i Rzymu.
⦁ Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
3. Zakres tematyczny: Mitologia Greków i Rzymian.
4. Literatura: „Mitologia” Jana Parandowskiego.
5. Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie w bibliotece szkolnej.
6. Organizacja konkursu:
- konkurs odbędzie się 22.04.2024 r. o godz. 8.00 w czytelni biblioteki;
- uczestnicy będą rozwiązywać test składający się z zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających znajomość mitologii Greków i Rzymian;
- czas przeznaczony na rozwiązanie testu: 45 minut;
7. Komisja konkursowa: pani Renata Rosa oraz pani Barbara Zarzycka.
8. Nagrody: uczniowie, którzy zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy po 20 punktów dodatnich z zachowania.
9. Ogłoszenie wyników nastąpi przez radiowęzeł.
10. Regulamin jest dostępny w bibliotece szkolnej, gablotach informacyjnych oraz na stronie internetowej szkoły.
Oprac. Kamilla Dudek
W IV Powiatowym Konkursie Historycznym „Od starożytności do współczesności”, który odbył się w dniu 4.04.2024 r., wzięło udział sześciu uczniów z naszej szkoły. Z ogromną radością informujemy, że jego laureatami zostali:
Klasa 1
Marcin Kwaśnik z klasy 1E, II miejsce
Klasa 2
Stanisław Błąd z klasy 2P, II miejsce
Szymon Sierpień z klasy 2F, III miejsce
Klasa 3 - Szymon Pryka z klasy 3E, II miejsce
Serdecznie gratulujemy!
5 kwietnia 2024 r. odbył się finał Mistrzostw strefy jeleniogórskiej szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.
Rozegrano następujące mecze:
ZSE Bolesławiec - ZSOZ Bolesławiec 12 : 6 (5:2)
ZSZL Zgorzelec - II LO Jelenia Góra 5 : 16 (3:8)
W finale rozegrano mecze o:
III miejsce: ZSOZ Bolesławiec - ZSZL Zgorzelec 9 : 7 (4:4)
I miejsce: ZSE Bolesławiec - II LO Jelenia Góra 9 : 9 (5:6) k. 3:2
Szkołę reprezentowali:
Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego.
W projekcie weźmie udział 117 uczniów naszej szkoły. Przewidywane są następujące formy wsparcia:
Kursy:
- Projektowanie grafiki komputerowej (z elementami VR, certyfikowany)
- Tworzenie witryn internetowych (z elementami VR, certyfikowany)
- Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D (z elementami VR, certyfikowany)
- Serwis napojów mieszanych i alkoholi (z elementami VR, certyfikowany)
- Projektowanie CAD/CAM
- Virtual Reality
- Platforma GIT
- Programowanie aplikacji mobilnych
- Pomiary elektryczne stacji ładowania AC (UDT)
- Wózki widłowe (UDT)
Zajęcia dodatkowe:
- Zajęcia wyrównawcze z matematyki
- Zajęcia wyrównawcze z języków obcych
- Zajęcia rozwijające kompetencje językowe - j.angielski/niemiecki
- Zajęcia rozwijające zainteresowania przedmiotami ścisłymi
Płatne staże zawodowe.
Dodatkowo, każdy uczestnik projektu weźmie udział w zajęciach doradztwa zawodowego oraz zajęciach warsztatowych z elementami zielonych kompetencji.
Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie składają komplet dokumentów rekrutacyjnych wraz ze wskazaniem wybranych form wsparcia (minimum 3) do 5. kwietnia 2024r.
Dokumenty rekrutacyjne:
Wspólne tworzenie Art pisanek Wielkanocnych przez uczniów ZSE i Podopiecznych II Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu
W duchu współpracy, solidarności i twórczej integracji społeczności lokalnej uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu połączyli siły z podopiecznymi II Środowiskowego Domu Samopomocy, aby stworzyć niezapomnianą atmosferę twórczego radosnego i pozytywnego oddziaływania na siebie nawzajem.
W przedświątecznym okresie, kiedy wielkanocne dekoracje zaczynają zdobić ulice i domy, uczniowie oraz podopieczni postanowili wspólnie zająć się tworzeniem art pisanek wielkanocnych. To nie tylko wyraz artystycznego wyrażenia siebie, ale także doskonała okazja do nawiązania bliższych relacji oraz wzajemnego wsparcia.
Czytaj więcej...
Nazwa projektu: „Rozwój kompetencji cyfrowych i ekologicznych w kształceniu zawodowym.”
Numer projektu: 2023-1-PL01-KA122-VET-000123586.
10/08/2024 - 31/08/2024, Sewilla – praktyka zawodowa (odnawialne źródła energii)
1. Basiński Wojciech- 26 pkt.
2. Lech Adrian-23 pkt.
3. Zatylny Kacper-22 pkt.
4. Komarek Karol -19 pkt.
5. Młynik Michał-18 pkt.
6. Kwiatkowski Damian-16 pkt.
7. Olszowy Maksymilian-16 pkt.
8. Surma Mateusz-16 pkt.
9. Koman Mateusz-14 pkt.
10. Mielnik Dominik-13 pkt.
11. Śliwa Marcel-13 pkt.
12. Winiarski Jakub-12 pkt.
13. Kozioł Franciszek-10 pkt.
14. Dwojak Gracjan-9 pkt.
15. Kołodziejczak Damian-9 pkt.
Lista rezerwowa:
1. Bednarczyk Michał-8 pkt
2. Kurek Gabriel -8 pkt.
3. Zakalyk Nazarii-8 pkt.
28/07/2024 - 17/08/2024, Malaga – praktyka zawodowa (aplikacje mobilne)
1. Różnicki Mateusz - 32 pkt.
2. Turecka Emilia - 26 pkt.
3. Dimitrov Bartosz - 25 pkt.
4. Izydorczyk Piotr - 24 pkt.
5. Oszczęda Wiktor - 24 pkt.
6. Piotrowski Igor - 24 pkt.
7. Walczak Oliwier - 24 pkt.
8. Borusiewicz Jakub - 22 pkt.
9. Jaworski Maciej - 21 pkt.
10. Witnik Marcin - 21 pkt.
11.Baran Adrian - 20 pkt.
12. Korniak Karol - 20 pkt.
13. Pędzisz Kornel - 20 pkt.
14. Wawro Jakub - 20 pkt.
15. Błędniak Marcel - 19 pkt.
Lista rezerwowa:
1. Jaworska Julita - 19 pkt.
2. Nataniel Papajoanu - 19 pkt.
3.Cieśla Mikołaj - 18 pkt.
4. Winiarski Hubert - 18 pkt.
Nazwa projektu: „Kształtowanie postaw proekologicznych i kompetencji cyfrowych wśród uczestników projektu.”
Nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000123579.
28/09/2024 - 05/10/2024, Sewilla,
19/10/2024 - 26/10/2024, Sewilla
1. Kopania Hubert - 30 pkt.
2. Janicki Szymon - 29 pkt.
3. Techmańska Natalia - 29 pkt.
4. Ivanov Oleksii - 27 pkt.
5. Matysik Maja - 26 pkt.
6. Dykas Wiktor - 25 pkt.
7. Rojek Wiktoria - 25 pkt.
8. Błąd Stanisław - 23 pkt.
9. Myjkowski Mariusz - 23 pkt.
10. Andrzejczak Jakub - 22 pkt.
11. Solawa Wojciech - 22 pkt.
12. Liebert Dominika - 21 pkt.
13. Piaseczna Julia - 21 pkt.
14. Wołos Sebastian - 20 pkt.
15. Liebert Karolina - 19 pkt.
16. Mastronza Marcello - 19 pkt.
17. Rak Łukasz - 19 pkt.
18. Szajwaj Bruno - 19 pkt.
19. Jaworska Julita - 19 pkt.
20. Nataniel Papajoanu- 19 pkt.
Lista rezerwowa:
1. Skliarenko Kateryna - 18 pkt.
2. Kopyto Maciej - 18 pkt.
3. Kuczyński Jakub - 18 pkt.
4. Karasiewicz Jonasz -18 pkt.
5. Mandżak Wiktor - 18 pkt.
Strona 2 z 112