Jesteś tutaj: HomePrzyjaciele szkołyUncategorisedBRĄZOWY HERB TALENTU DLA ELEKTRONIKA

BRĄZOWY HERB TALENTU DLA ELEKTRONIKA

Priorytetem Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu jest poszukiwanie odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie, które zadajemy sobie jako osoby odpowiedzialne za edukację: jak zmotywować młodych, inteligentnych ludzi do nauki i najcenniejszej inwestycji w samego siebie.

W rankingu szkół technicznych „Perspektyw” w 2014 roku znaleźliśmy się na najwyższym miejscu ze wszystkich bolesławieckich techników. Kapituła rankingu w metodologii przyjęła: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Jednak dostrzegamy, że coraz trudniej osiągnąć dobre wyniki – mimo że młodzież mamy kreatywną, chętną do podejmowania wszelkich inicjatyw poza codzienną, żmudną nauką. Staramy się wspólnie stworzyć atmosferę nauki tak trudną dla młodzieży, jednak wciąż mamy poczucie niedosytu. Cieszymy się z każdego sukcesu, doceniamy zaangażowanie Rady Rodziców i cały czas analizujemy wyniki zewnętrzne. Tylko 3 technika bolesławieckie znalazły się w rankingu. Zespół Szkół Elektronicznych jako jedyny został wyróżniony brązowym herbem talentu, który jest gwarancją sukcesu i dumą polskiej edukacji. Elektronicy ZSE znaleźli się na 7 miejscu w kraju, mimo że tylko jeden uczeń nie zdał egzaminu zawodowego.

Jesteśmy dumni z wyników naszych uczniów, ponieważ prowadzimy ewaluację od pierwszej klasy i dostrzegamy efekt naszej ciężkiej czteroletniej pracy. Szczególnie w kontekście pierwszego miejsca w rankingu, które zajęła szkoła przyjmująca w swoje progi uczniów osiągających na egzaminie gimnazjalnym około 100 punktów. Fakt, że znaleźliśmy się tuż za nimi jest powodem do dumy i satysfakcji, ponieważ my daliśmy szansę uczniom, którzy na egzaminie gimnazjalnym osiągnęli znacznie niższe wyniki (około 40 pkt.), a jednak udało nam się doprowadzić naszych abiturientów na sam szczyt rankingu. Ze swojej strony proponujemy bardzo bogatą ofertę, m.in. kilkaset godzin zajęć dodatkowych, staże zawodowe, praktyki zagraniczne, bezpłatne wycieczki zawodowe, wyjazdy studyjne do 7 krajów europejskich, fakultety, konsultacje i wiele innych form wsparcia.

Mamy nadzieję, że nasze oczekiwania staną się jednocześnie oczekiwaniami uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu.

Wtedy osiągniemy sukces, który uznajemy za najcenniejszą wartość Edukacji, bo naszą najlepszą inwestycją jest młody człowiek.

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony