Jesteś tutaj: HomePrzyjaciele szkołyUncategorisedKrakJam 2024 - 4 miejsce ZSE w Polsce!

KrakJam 2024 - 4 miejsce ZSE w Polsce!

Screenshot 20240204 102439 Drive 2KrakJam to wydarzenie polegające na stworzeniu gry od zera w ciągu 48h, w wydarzeniu biorą udział zarówno eksperci jak i początkujący w branży. Z danych opublikowanych przez organizacje GlobalGameJam, Krakjam w zestawieniu GameJamów stacjonarnych znajduje się na 1 miejscu w Polsce i 5 na świecie. W roku 2024 liczba uczestników wyniosła niemal 300 osób, podzielonych na 71 drużyn składających się z grafików, muzyków i programistów. Tematem przewodnim obecnego jama było "Make Me Laugh". Zadaniem głównym było stworzenie gry nawiązującej do tematu. Oprócz tego można było posłużyć się modyfikatorami tematu. Nasi uczniowie wprowadzili skomplikowane rozwiązania wybrane z puli utrudnień, dzięki którym ich praca została wyżej oceniona. Użyli m.in: dźwięków wydawanych tylko i wyłącznie przez usta a także zrezygnowali z używania napisów w grze. Uczestników podzielono na 10 grup, w obrębie których uczestnicy rywalizowali, grając w gry przeciwników i oceniając je. Uczniowie ZSE najpierw wyszli z fazy grupowej, pokonując 7 gier w grupie ósmej, po czym przeszli do fazy finałowej (Top 10), w której wygłosili prezentację na temat stworzonej gry pt. "Don't Make me Laugh" wskazując na jej nawiązania do tematu głównego. Uczestnicy Game Jamu ocenili grę bardzo pozytywnie dzięki czemu reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce spośród 71 drużyn. W skład drużyny finalistów wchodzili uczniowie klas 4T i 3P: 4T - Nataniel Papajoanu (Programista) - Jakub Wawro (Grafik) - Dawid Paluch (Programista) - Piotr Izydorczyk (Designer) 3P - Mateusz Bagłaj (Grafik)

Film z wydarzenia dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=f965Pf8zJQw
 
Link do gry zajmującej 4 miejsce: https://pentamorphstudio.itch.io/dont-make-me-laugh

 Gr1 Gr2 Prez1 prze2

Screenshot 20240204 102439 Drive

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony