Jesteś tutaj: HomePrzyjaciele szkołyUncategorisedWykłady na Politechnice Wrocławskiej w ramach Projekty Cyfrowa Przyszłość Miedzi

Wykłady na Politechnice Wrocławskiej w ramach Projekty Cyfrowa Przyszłość Miedzi

kg1Dnia 28 października, na Politechnice Wrocławskiej, Zespół Szkół Elektronicznych po raz kolejny wziął udział w projekcie organizowanym przez KGHM - "Cyfrowa Przyszłość Miedzi".
Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję uczesniczyć w wykładach związanych z Programowalnymi Układami Cyfrowymi, podczas których poznali historię tworzenia pierwszych komputerów. Prowadzący pokazał w teorii i praktyce, jak programuje się układy cyfrowe, jak kasuje się z nich dane oraz jakie są ich zastosowania.
Na drugiej lekcji, która miała pokazać, że Politechnika Wrocławska prowadzi wykłady w różnej formie, za pomocą dyskusji udało się uzyskać odpowiedź na pytanie: "Czy informatykom potrzebne są zasady zachowania?".
W tym pełnym humoru wykładzie otwartym na przykładzie starożytnych Egipcjan pokazano, jak zbierać i kompletować dane, jak je wykorzystać, oraz zdefiniowano pojęcie "wiedza pewna". Uczestnicy projektu poznali również podstawy filozofii, a pod koniec wykładu zobaczyli program Nvidia Omniverse, który jest wykorzystywany w branży gamedevowej.

Uczniowie ZSE z niecierpliwością wyczekują kolejnych wykładów, a także warsztatów, które pozwolą im poszerzyć wiedzę i rozwijać zainteresowania związane z ich profilem kształcenia.

 

kg2kg3

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony