Jesteś tutaj: HomePrzyjaciele szkołyUncategorised

Wyniki rekrutacji pierwszy krok

pierwszy-krok-A4-600x423„Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego. 

Wszelkie informacje o kursach, osobach zakwalifikowanych, harmonogramach znajdziecie tutaj.

CyberSkiller 2024

4 edycja CyberSkiller Challenge to nie tylko nagrody i możliwość podjęcia bezpłatnych studiów na wybranym kierunku Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej uczelni według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023. To także wspólna zabawa, możliwość weryfikacji swojej wiedzy i praktyczne rozwijanie kompetencji w obszarze informatyki. Naszym nadrzędnym celem jest wyłonienie młodych talentów, a także przygotowanie uczniów i uczennic do lepszego startu w przyszłość i ukierunkowanie ich na ścieżce kariery w świecie technologii informatycznych.

zarejestruj się tutaj

Pożegnanie absolwentów 2024

zak15

26 kwietnia 2024 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Elektronicznych. To właśnie dla klas: 5Tp, 5Tip, 5Hp oraz 5Ep nadszedł dzień opuszczenia murów szkoły średniej. Z tej okazji młodsi koledzy naszych maturzystów, a także dwoje ich rówieśników oraz absolwentka naszej szkoły przygotowali dla nich pełną emocjonalnego wydźwięku i pożegnalnego tonu uroczystość, nad której organizacją i przebiegiem czuwali: Pani Olga Markiewicz oraz Pan Patryk Kuśnierz, a także Pani Małgorzata Broszko-Sudół i Pan Arkadiusz Przybylski. Wydarzenie urozmaiciły występy artystyczne w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. Wystąpienia Pana Dyrektora, Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców oraz Starosty Powiatu Bolesławieckiego zawierały wiele słów wsparcia, a także kilka istotnych rad i wskazówek na przyszłość. Chcielibyśmy bardzo podziękować zarówno wszystkim maturzystom za wspólnie spędzonych 5 lat w szkole, jak i ich wspaniałym wychowawcom: Pani Katarzynie Janik, Pani Jolancie Banieckiej, Panu Michałowi Sobczyszynowi oraz Panu Jackowi Kawce - za zaangażowanie, życzliwość i trud pracy wychowawczej. Gratulujemy Maturzystom wytrwałości i życzymy wszystkiego, co najlepsze na przyszłość: spełnionych marzeń i osiągania wyznaczonych celów, a przede wszystkim - dobrze zdanych egzaminów maturalnych oraz dostania się na wymarzone studia. Do miłego zobaczenia!

 

Bartosz Dimitrov

z1z2z3z4

 

zak1zak2

zak3zak5zak6zak7zak8zak9zak10zak12zak13zak17

 

Czytaj więcej...

233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3maj233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA stała się dla uczniów ZSE w Bolesławcu okazją do upamiętnienia tego ważnego w historii Polski wydarzenia, pogłębienia wiedzy na temat Sejmu Czteroletniego, poznania treści ustawy, oddania hołdu tym, którzy przyczynili się do powstania aktu, by naród polski mógł zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju społecznego, gospodarczego i politycznego kraju.

W Szkolnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Sejmie Czteroletnim i Konstytucji 3 Maja przeprowadzonym w dniu 30 kwietnia 2024 r. wzięło udział jedenastu uczniów i jedna uczennica z klas 1-3.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Stanisław Błąd, klasa 2P

II miejsce – Tycjan Biniek, klasa 1P

III miejsce – Szymon Pryka, klasa 3E

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i jego laureatom!

Pierwszy krok

Logotypy-projektu

„Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów
Powiatu Bolesławieckiego, którego partnerem jest firma Syntea S.A.

Otwiera to nowe możliwości rozwoju edukacji zawodowej na terenie powiatu bolesławickiego

herb-powiatu-791x1024-1-232x300

Beneficjent Powiat Bolesławiecki

Partner Syntea S.A.

Wartość projektu 5 650 808,11 zł

Wartość dofinansowania 4 431 318,11 zł

Początek projektu 1 lutego 2024

Koniec projektu 30 czerwca 2026

 

Cel projektu

Podniesienie jaKurs GITości kształcenia zawodowego w 5 szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bolesławiecki. Cel zostanie osiągnięty przez realizację dodatkowych zajęć i szkoleń dla 450 uczniów szkół zawodowych, szkoleń podnoszących umiejętności zawodowe 62 nauczycieli, staże uczniowskie dla 225 uczniów oraz doposażenie pracowni z 5 szkół biorących udział w projekcie.

Działania realizowane w ramach projektu

 • Indywidualne doradztwo zawodowe oraz warsztaty grupowe z elementami rozwijania zielonych kompetencji dla uczniów
 • Organizacja i realizacja dodatkowych zajęć wyrównawczych/ rozwijających w szkołach
 • Wsparcie uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych
 • Doskonalenie zawodowe nauczycieli i kadry zarządzającej
 • Realizacja staży uczniowskich
 • Rozwój umiejętności uczniów poprzez doposażenie pracowni

Grupa docelowa

450 uczniów i 62 nauczycieli  z 5 szkół prowadzących kształcenie zawodowe biorących udział w projekcie.

 • Zespół Szkół Mechanicznych – 57 uczniów, 7 nauczycieli
 • Zespół Szkół Budowlanych – 122 uczniów, 12 nauczycieli
 • Zespół Szkół Elektronicznych – 117 uczniów, 6 nauczycieli
 • Zespół Szkół Handlowych i Usługowych – 100 uczniów, 31 nauczycieli
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych – 54 uczniów, 6 nauczycieli

W projekcie zostaną osiągnięte następujące rezultaty

 • 445 osób uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu
 • 383 uczniów uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu
 • 62 przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu

 

 

 

 

 

Projekt „Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego realizowany w ramach Priorytetu 8 „Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku”, Działania nr FEDS.08.01 „Dostęp do edukacji”,

 

 

 

Logotypy-projektu

 

 

Konferencja Cyberbezpiecznik

kghm123 kwietnia 2024 roku uczniowie ZSE uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym we współpracy z zakładem KGHM i mieli okazję wysłuchać wykładów, których tematem przewodnim była tzw. "Tożsamość Cyfrowa". Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, że może ona przysporzyć zarówno wiele korzyści, jak i problemów. Wykłady miały na celu uświadomienie młodym osobom z branży IT, w jaki sposób bezpiecznie, ale i wygodnie korzystać z zasobów internetowych. Uczniowie mogli sprawdzić, czy ich adresy e-mail lub hasła zostały "skompromitowane" – czy uległy utracie danych.

Wykłady były naprawdę ciekawe, a wspólnie spędzony czas umilał również poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Spotkanie w Polkowicach to kolejna już inicjatywa realizowana w ramach współpracy z KGHM. Cieszymy się bardzo, że ZSE ma możliwość uczestniczenia w tym projekcie, bo dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogą poszerzać swoją wiedzę i współpracować z różnymi firmami i organizacjami.

Bartosz Dimitrov

 

kghm2kghm3

WYNIKI KONKURSU MITOLOGICZNEGO 2024

konmit22.04.2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas pierwszych, który zorganizowała biblioteka szkolna przy współpracy z panią Barbarą Zarzycką. Udział wzięło 15 uczniów z klas: 1E, 1H, 1P, 1PE i 1T. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych, które sprawdzały znajomość mitologii Greków i Rzymian.
I miejsce zajęła Dominika Korzeniewicz z kl. 1H, która zdobyła 53 punkty. Drugą lokatę uzyskał Szymon Starmach z kl. 1T z wynikiem 42,5 punktu. Wojciech Kamiński reprezentujący klasę 1P otrzymał 34 punkty, tym samym zajmując III miejsce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe – karty upominkowe Empik.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wiedzy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Renata Rosa, Barbara Zarzycka

Finał OOITwTiI w Jarosławiu

naglowek jpg-560918-20 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce - Blok Programistyczny. Do finału olimpiady zakwalifikowali się nasi najlepsi programiści Technikum nr 4 w Bolesławcu: Hubert Kopania i Marcin Witnik, dla których innowacje w informatyce to nie tylko ważna część szkolnej edukacji, ale przede wszystkim pasja. Przez dwa dni walczyli o tytuł „Młodego innowatora” w bloku programistycznym, rozwiązując testy i zadania praktyczne. Blok programowania w Olimpiadzie Innowacji i Wynalazczości jest dedykowany uczniom zainteresowanym informatyką i programowaniem. Mają oni okazję zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu oprogramowania oraz rozwiązywaniu problemów z wykorzystaniem różnych języków programowania. W konkurencjach związanych z programowaniem rozwiązują zadania, które wymagają logicznego myślenia, umiejętności algorytmicznego podejścia do problemów oraz znajomości konkretnych technologii i języków programowania m.in. Python, Java, C++ czy JavaScript.
Nasi programiści mieli okazję pokazać swoje umiejętności w różnych dziedzinach informatyki, takich jak: programowanie dynamiczne, struktury danych, grafy, algorytmy sortowania czy sztuczna inteligencja. Konkurencje wymagały od nich szybkiego i efektywnego rozwiązywania problemów, czyli działania pod presją czasu. Hubertowi udało się uzyskać tytuł Finalisty Olimpiady, natomiast Marcin czeka na informację zwrotną dotyczącą jednego z zadań, które nie zostało zaliczone przez kapitułę. Olimpiada to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, ale również pierwszy krok do zdobycia indeksu wymarzonej wyższej uczelni technicznej bez procedury rekrutacyjnej. Co więcej, Hubert jest ubiegłorocznym laureatem i jako pierwszy wywalczył sobie zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Opiekunem i koordynatorem olimpiady był jak zawsze niezastąpiony Jarosław Majko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1412 Easy-Resize.com

Sukcesy uczniów klasy 4e w konkursie „Deutsch im Beruf"

pobraneSerdecznie gratulujemy dwóm drużynom z klasy 4e, które wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch im Beruf" („Niemiecki zawodowy") dla uczniów klas I - IV technikum oraz szkół branżowych. Ich krótkie filmiki prezentujące zawód elektronika zajęły III miejsce (drużyna: Mateusz Ojewski, Adrian Lech, Kacper Zatylny) oraz wyróżnienie (drużyna: Wojciech Basiński, Damian Kołodziejczak, Jakub Winiarski). W konkursie wzięło udział 31 uczniów.
Oprac. Kamilla Dudek

"Dziewczyna Influencera"

dziewczyna influencera plakat2Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim było wyjście do kina na film "Dziewczyna Influencera". Inicjatywa ta jest częścią szerszego programu szkoły, mającego na celu integrację i rozwijanie zainteresowań kinematograficznych wśród młodzieży.
Film "Dziewczyna Influencera", opowiadający historię młodej kobiety, która staje się obiektem zainteresowania popularnego influencera, wywołał wiele emocji wśród uczestników. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak media społecznościowe wpływają na relacje międzyludzkie oraz jak ważna jest autentyczność i prawdziwe wartości w życiu cyfrowym.
Po seansie odbyła się krótka dyskusja, w której uczniowie mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat filmu oraz jego przesłania. Wielu z nich zwracało uwagę na realistyczne przedstawienie współczesnej młodzieży i wyzwań, z jakimi się mierzy.
Wyjście do kina było nie tylko okazją do obejrzenia interesującego filmu, ale również momentem na rozwijanie krytycznego myślenia i zdolności analitycznych młodych ludzi. Inicjatywy takie jak ta są dowodem na to, że Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu stawia na wszechstronny rozwój swoich uczniów, łącząc edukację z kulturą i nowoczesnymi technologiami.

Opracował: Robert Kochmański

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony