Jesteś tutaj: HomeProjektyZdrowa SzkołaDrugi rok projektu Gesunde Schule – Zdrowa Szkoła za nami

Drugi rok projektu Gesunde Schule – Zdrowa Szkoła za nami

DSC03272Grupa 14 uczniów wzięła udział w podsumowaniu drugiego roku naszego uczestnictwa w projekcie Gesunde Schule – Zdrowa Szkoła. Impreza odbyła się 23 maja 2013 r. w Niemczech, w znanym nam już ośrodku wypoczynkowym Querxenland pod Seifhennersdorf w Górach Żytawskich.

W tym roku szkolnym uczniowie odkrywali kulturę i przeszłość dwóch miast: Bolesławca oraz Görlitz. W ceramicznych tradycjach naszego miasta szukali inspiracji do własnych działań plastycznych. W Görlitz poznali tradycje browarnicze oraz podziwiali starówkę. Gospodarzami ze strony niemieckiej była klasa p. Kaszycki z Förderschulzentrum w Görlitz. Kolaż składający się ze zdjęć i prac plastycznych powstałych podczas wspólnych działań utworzył swoistą kronikę spotkań, którą zaprezentowaliśmy podczas targów.

 Prezentacje wyników współpracy były tylko jednym z punktów bogatej oferty targów. Organizatorzy zaproponowali szereg – czasem nietypowych – zajęć rekreacyjnych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w animacjach językowych, grze terenowej geocaching, czyli zabawie w poszukiwanie skarbu z pomocą lokalizatora GPS oraz w warsztatach teatralnych. Ponadto popularnością cieszył się turniej siatkówki, piłki plażowej i piłki nożnej.

Projekt GESZKO zakłada promocję zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej, integrację uczniów z różnych typów szkół. W przyszłym roku szkolnym, który będzie ostatnim rokiem trwania projektu, tematem naszej współpracy będzie zdrowe odżywianie.

Kamilla Dudek

DSC03266

 

DSC03268

 

DSC03269

DSC03270

DSC03271

DSC03272

DSC03273

DSC03274

DSC03275

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony