Jesteś tutaj: HomeProjektyERASMUS+MobilnościMagia Andaluzji – ERASMUS

Magia Andaluzji – ERASMUS

„Nie każdy wie, jak trudno obronić pozycję lidera w zakresie organizacji mobilności młodzieży na rynku europejskim”

GOPR4043Po raz czwarty organizujemy wyjazd na praktykę zawodową do Hiszpanii. Nasz partner wybiera najatrakcyjniejsze miejsca, pozwalające „zanurzyć się” w kolorycie lokalnym skąpanej w słońcu Sewilli. Uczniowie naszej szkoły byli już na Islandii, w Bułgarii, w Rumuni, Niemczech, Chorwacji, na Węgrzech, we Włoszech. Mimo to najwyżej oceniają praktyki w Hiszpanii.

Doświadczenia ZSE w Bolesławcu pokazują, że wyjazdy do Hiszpanii organizowane w ramach praktyk zawodowych mają „magiczną moc”. Otwieramy się na kulturę, którą znamy tylko z filmów i książek, uczymy się samodzielności i kreatywności, i co najważniejsze, przełamujemy bariery językowe i zawodowe.

Przeczytajcie, jak odbierają wyjazd (z 4.09.2017r.) uczniowie, jak się tam czują i obejrzyjcie kilka migawek z ich pobytu:

Co najbardziej podoba się w Hiszpanii młodemu człowiekowi?

Piotr: W Hiszpanii najbardziej podobają mi się ludzie, którzy są zawsze pozytywnie nastawieni i uśmiechnięci. Bardzo też podoba mi się Sewilla, w której można zwiedzić wiele zabytków i różnych miejsc kultury. Spodobała mi się również rezydencja, w której śpimy. Czuję się w niej prawie jak w domu.

Dawid: Najbardziej w Hiszpanii urzeka mnie kultura oraz podejście do drugiego człowieka. Ludzie są dla siebie mili i pomocni. Dodatkowo bardzo podobają mi się tutejsze dziewczyny.

Aleksander: W Hiszpanii najbardziej podoba mi się kultura i styl życia bardzo odmienny od polskiego. Sewilla jest pięknym i ciekawym miastem,  które zadziwia wieloma pięknymi zabytkami i obyczajami.

Agata: W Hiszpanii najbardziej podoba mi się infrastruktura, która różni się zdecydowanie od naszej. Pozytywnie zaskoczył mnie  sposób, w jaki tutejsi ludzie traktują siebie nawzajem i innych. Mam wrażenie, że są życzliwsi i bardziej unikają konfliktów niż my. Interesujące były wycieczki, które czasem odbywaliśmy. Jedną z fajniejszych był, np. wypad do Portugalii na plażę nad oceanem. Podobało mi się również na Placu Hiszpańskim i w Pałacu Alkazar Nasza rezydencja jest bardzo ładna i zadbana.

Podczas praktyki nauczyłem się?

Agata: Podczas praktyk zdążyłam poznać kilka form i sposobów, w jakie można korzystać z energii słonecznej. Dowiedziałam się, co nie co, jak zaplanować i zorganizować  przyłącza w domu korzystającym z energii odnawialnej.

Szymon: Podczas praktyki uczę się budowy, zasady działania i sposobów montażu paneli słonecznych, podłączania instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Przydatną wiedzą jest również obsługa programu PVGIS, bez którego optymalne ustawienie paneli słonecznych byłoby mocno utrudnione.

Aleksander: Podczas praktyk zdobywam wiedzę teoretyczną na temat  rodzajów i specyfiki  poszczególnych paneli fotowoltaicznych, a także  uczę się wykonywania różnego rodzaju instalacji z użyciem tych właśnie paneli. W pracy często wykorzystujemy także programy komputerowe, które znacznie ułatwiają późniejsze działania podczas tworzenia instalacji solarnych.

Przemek: Na zajęciach uczę się wielu bardzo praktycznych i przydatnych rzeczy, np. łączenia paneli fotowoltaicznych, pomiarów  napięcia, prądu w zależności od pochylenia paneli oraz pracy w programach wspomagających.

Moje kompetencje na europejskim rynku pracy? – wartość dodana

Damian: Dzięki uczestnictwu w projekcie Erasmus plus szlifuję swój angielski oraz uczę się podstaw języka hiszpańskiego. Uważam, że uzyskane tutaj umiejętności pozwolą mi łatwiej znaleźć swoje miejsce na rynku pracy nie tylko w Polsce.

Łukasz: Dzięki udziałowi w programie Erasmus plus uczę się wielu praktycznych rzeczy. Jestem pewien, że w przyszłości pomogą mi one w znalezieniu atrakcyjnej pracy. Dodatkowym plusem jest to, że nabrałem większej pewności w samodzielnym podróżowaniu oraz nawiązywaniu kontaktów w języku angielskim.

Amadeusz: Jestem pewien, że program Erasmus i zdobyte tu umiejętności o odnawialnych źródłach energii dadzą mi przewagę na rynku pracy nad  innymi kandydatami. Ważną umiejętnością jest też radzenie sobie poza granicami kraju i umiejętność komunikowania się z ludźmi w języku angielskim.

Kacper: Dzięki udziałowi w programie Erasmus + moje kompetencje na europejskim rynku pracy znacząco wzrosły. Dzięki praktykom uzyskuje odpowiednie umiejętności, które zapewniają mi większą szansę zatrudnienia. Rozwijam wiedzę zawodową w dziedzinie źródeł odnawialnej energii.

Jak widzicie, powyższe wypowiedzi uczestników wskazują, że łączymy naukę z wypoczynkiem, i co najważniejsze, możemy realizować swoje pasje dzięki szkole. Zwracamy się do młodszych kolegów, aby przyłożyli się do nauki, ponieważ kolejny projekt został oceniony bardzo wysoko przez  FRSE i otwiera się szansa na udział w atrakcyjnych praktykach zagranicznych w roku szkolnym 2017/2018/2019 dla najlepszych uczniów.

Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...
Praktyki Hiszpa...

 

 

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony