Jesteś tutaj: HomeProjektyFundacja KGHM Fundacja KGHM wsparła ZSE

Fundacja KGHM wsparła ZSE

IMG 0110Dzięki Fundacji KGHM Zespół Szkół Elektronicznych im Ignacego Domeyki doposażył infrastrukturę techniczną niezbędną do kształcenia techników grafiki i poligrafii cyfrowej. Wzbogacenie bazy dydaktycznej wpłynie na podniesienie jakości nauczania praktycznego. Głównym celem projektu jest pomoc uczniom w rozwijaniu umiejętności praktycznych, co z kolei wpływa na mobilność na rynku pracy i promowanie idei mobilności zawodowej. Kolejnym celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności technicznych i branżowych typowych dla grafików komputerowych.

Zakupiony sprzęt w ramach wsparcia:
- Prasa transferowa do powierzchni płaskich o powierzchni roboczej 38x38
- Blue Press Line Mug – Prasa do wypalania nadruków na kubkach
- Komponenty do maszynki do składania znaczków
- Drukarka do sublimacji
- Drukarka laserowa do termotransferu
- Papiery do drukarki transferowej oraz papiery do drukarki laserowej
- Wzorniki CMYK szt. 8

Sprzęt będzie wykorzystywany w pracowni nr 36 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu przy ul. H. i W. Tyrankiewiczów 2.

Cel strategiczny zostanie zrealizowany poprzez osiągnięcie następujących celów szczegółowych:


1. Stworzenie dla uczniów możliwości nabycia praktycznych umiejętności w zakresie:
• komputerowego wspomagania przygotowania materiałów do procesu drukowania
• obsługi rożnego rodzaju programów graficznych oraz typowych programów do składu komputerowego
• wykonywania za pomocą̨ sprzętu komputerowego obróbki materiałów graficznych i tekstów, korekty kolorów, formatowania tekstu i grafiki, rozmieszczenia tekstu i grafiki na arkuszach drukarskich
• dobierania procesów i ustalania parametrów drukowania w rożnych technikach drukarskich,
• termotransferu (przygotowywania kubków koszulek przypinek i wszystkich rzeczy reklamowych)
Cele strategiczne zrealizowane zostaną poprzez realizację poniższych celów operacyjnych:
Poprawa organizacji i warunków kształcenia dzięki zakupieniu materiałów do termotransferu.

2. Doposażenie posiadanych pomieszczeń dydaktycznych.
Projekt obejmuje doposażenie w urządzenia i sprzęt służący celom edukacyjnym, w ramach którego nauczać się będzie młodzież z następujących kierunków:
- technik grafiki i poligrafii cyfrowej
- technik informatyk
W wyniku zakupu wyposażenia możliwa będzie praktyczna nauka w warunkach modelowych w pełni symulowanym środowisku.

Dzięki realizacji projektu nauczyciele przedmiotów zawodowych będą mogli prowadzić zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, odpowiadającego obecnym wymogom technicznym i umożliwiającym kształcenie zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy.


Przewidziana liczba uczestników i adresatów


Podstawowym efektem projektu będzie możliwość kształcenia uczniów na wyższym poziomie. Obecnie w pracowniach poligraficznych i IT naszej szkoły kształci się ok. 200 uczniów o specjalnościach technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik informatyk. Uczniowie będą korzystali w całym cyklu kształcenia z doposażonych pracowni. Dzięki zakupionemu w ramach projektu sprzętowi uczniowie będą mogli nie tylko projektować, ale również opracowywać technologie, wykonywać detale i kontrolować ich jakość. Praktycznie poznają większość faz cyklu produkcyjnego na prostych akcesoriach, co znacznie poprawi ich przygotowanie do pracy w przemyśle. Dzięki zakupionemu sprzętowi przyszli technicy poznają wszystkie zagadnienia związane z termotransferem oraz sublimacją.

IMG 0096 

IMG 0098

IMG 0110

 

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1220 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony